Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megengedett a kutyatartás az...

Megengedett a kutyatartás az alábbi szempontok szerint? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
6 kutyánk van, ebből 3 felnőtt és 3 kölyök. Mindegyik nagytestű, német juhász jellegű. Kertes házunk van nagy kerttel amit körülvesz a föld területnk és minimum minden irányban 400 m (területét nemtudom). a szomszédök a földterületen túl laknak szóval nem közvetlen közelben. megengedett ez?
2010. dec. 27. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg senkit nem zavar és senkinek nem okoz gondot a kutyáid egyike, addig szerintem nyugodtan tarthatsz hat kutyát. Bár ez törvény szempontjából szerintem nem megengedett. De ha tényleg másnak nem okoz gondot, akkor nem kell aggódnod. Remélem tudtam segíteni!
2010. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az önkormányzatnál kérdezz utána, hogy nálatok szabályozva van-e a kutyalétszám.
2010. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 27. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

A 3 kölyök hány éves? Ha elmúltak már 3 hónap,akkor bármikor feljelenthet egy rosszakaró. Semelyik település önkormányzata nem enged meg 3 kutyánál többet tartani. A kutyák szaporulata 3 hónapos korig lehet együtt az anyával.

Ha megakarod tartani mindegyiket, akkor kérj rá engedélyt.

2010. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy tarthatsz, miután megvan az önkormányzattól az engedélyed rá, tehát ezt kell megszerezned. Sajnos attól függetlenül is feljelenthetnek, ha senkit sem zavarnak a kutyák, csupán rossz indulatból, és nekik lesz igazuk a törvény szerint.

Tanyákra a korlátozás vagy nem érvényes, vagy sokkal magasabb létszámot elfogad, de úgy vettem ki, hogy nem számít tanyának a telketek.

2010. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Semelyik település önkormányzata nem enged meg 3 kutyánál többet tartani."


nem igaz! nálunk pl semmiféle ebtartási korlátozás nincs!

önkormányzata válogatja. ezért írtam korábban (2.), hogy az önkormányzathoz menjen be, kérdezzen utána.

2010. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Ha a lakóhelyeden van állattartási rendelet, akkor abban le van írva.

Nálunk nincs, csodálkozott is a jegyző mikor rákérdeztem, de a biztonság kedvéért én minden engedélyt beszereztem.

A szomszédban disznók, tehenek (34 db van a szomszéd utcában), lovak vannak. Azokat sem szabályozza semmi.

Tehát önkormányzata válogatja.

Ha biztosra akarsz menni, az összes szomszéddal írasd alá, hogy nem zavarják őket a kutyák.

2010. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kell megnézni, hogy a házatok belterületen, vagy külterületen van-e. Vagy esetleg tanya besorolásu. Ezekre mind más rendelet vonatkozik. lehet, hogy belterületen max. 2 kutya engedett, külterületen viszont nincs korlátozás. A polgármesteri hivatalban tudsz utána nézni.
2010. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!