Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni? Nem szeretném...

Mit tudok tenni? Nem szeretném, hogy visszakerüljön rossz helyre a talált kutya.

Figyelt kérdés

Találtam egy kutyát és felraktam a netre, hogy az eredeti gazdájának visszaadom, ha nem jelentkezik megtartom a kutyust. Jelentkezett a gazdája és megbeszéltük, hogy holnap eljön érte.

Aztán pár perce láttam, hogy facebookra olyanokat írt ki, hogy majd jól megveri a kutyát, mert elszökött. Megnéztem a képeit és az egyik albuma tele van olyan képekkel, amiken állatokat rugdosnak (köztük azt is, amelyiket én találtam).


2010. dec. 27. 19:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor jön érte mondd azt, hogy elszökött a kutyus. Így hirtelen nem tudok jobbat, de semmi féle képpen ne add neki vissza! Főleg ha ilyet írt és ilyen képek vannak neki. Nálad biztos, hogy jobb helye lesz:S Jaj és amikor megy dugd el mondjuk a szobádba, vagy valahova ahova nem mentek és ő sem tud előjönni.
2010. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

NE ADD ODA NEKI SEMMI ESETRE SEM!!

amikor jelentkezik a kutyusért, ne adj/adjatok semmi olyan jelet, ami arra utal, hogy otthon vagytok, vissza ne adjátok neki, sőt még azt is tanácsolnám, h tegyetek ellene feljelentést..(!)

2010. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

hivatalosan annyit tudsz tenni, hogy állatkínzás miatt feljelented a rendőrségen. ezek után félő, hogy nem fog történni semmi...

ha konkrétan állatvédő szervezetet keresel meg a problémával, lehet, hogy konkrétabban tudnak segíteni (pl. Fehérkereszt Állatvédő Liga).

nem hivatalosan pedig azt mondhatod, hogy a kutya tőled is megszökött... és eldugod valahova/valakinél.

2010. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mentsd le a képeket a fészbúkról és küldd el az illetékes jegyzőnek, meg az ott lévő állatvédőknek, így könnyebb bizonyítani is...még ha eljárás is indul ellene és leszedi a képeket, akkor sem ér vele sokat, mert annak ellenére, hogy te leszeded a képeidet ilyen helyekről, a rendszerünk nemtom pontosan, hogy meddig, de azt hiszem 2 évig megőrzi az "emléknyomait". Páromnak a már nem használt e-mailjeire küldött "kedveskedő" maileket és képeket is szépen le tudták nyomozni, meg annak az illetőnek a képeit is, aki szórakozni szeretett volna.

A kuttyot meg ne add oda..mond, hogy lelépett tőled :)

2010. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy állatvédő egysület elveheti tőle hivatalosan a kutyust?
2010. dec. 27. 19:47
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Magyarországon nincs kiforrott állatvédelmi törvény, tehát sok esetben kétséges a kutyával kapcsolatos ügyintézés. Amerikában azonnal vinnék, de itt még nem jutottunk el odáig....
2010. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz :) Annyit tudok még hozzátenni, hogy ha Print Screen-nel csinálod a képeket (tehát látszik rajta az egész adatlap), még hatásosabb a dolog!

A kutyust pedig tényleg semmi esetre se!

Gyakorlatilag bármit mondhatsz a kedves gazdinak, csak jól rejtsd el szegény állatot... a legjobb ha holnapra találsz neki egy másik helyet, ha esetleg meg akarna bizonyosodni hogy tényleg nincs-e ott...

2010. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos itt az állatvédőknek nincs joguk elvenni a kutyát - legalábbis úgy tudom, nincs :(
2010. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

állatvédelmi egyesület nem veheti el csak úgy, ez tuti.

megint csak azt tudom mondani, hogy vedd fel a kapcsolatot a Fehérkereszttel (én voltam a 3.), nekik van ebben gyakorlatuk.

2010. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Holnap majd elbújtatom a kutyust.

2010. dec. 27. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!