Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknél baj van a vezérséggel,...

Akiknél baj van a vezérséggel, azoknak melyik póráz jobb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ööö, nem értem a kérdést.


Attól még, mert baj van a vezérséggel, nem kell különleges póráz. Egy sima, erős textilből készült póráz nagyon jól megfelel a célra! :)


A falkabeli problémákat pedig jobb lesz minél előbb megoldani, ajánlom a kutyasulit, vagy a Fennel elveket, én pl azokat is használtam! De Caesar Millan is tud okosságokat mondani, hallgass, tanulj, és utána alkalmazd a kutyádon :)

2010. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Flexi póráz,vagy "rendes" póráz?Most flexi van.
2010. dec. 27. 22:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Retriever pórázt ajánlják ilyen esetre...keress rá a gugliban
2010. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, hogy flexi vagy rendes.


Mindenképpen rendes, a flexit muszáj kizárnod, semmire nem jó. A kutya sosem fog megtanulni rendesen láb mellett sétálni, ha rövidre fogod a pórázt, rángatni fog, húzni azért, hogy tovább mehessen, nem jó semmiképpen sem. Már csak a saját tapasztalatomból beszélek, nekünk sem vált be, mint sok ismerősömnek sem.


A retriever póráz tényleg jó lehet erre az esetre.

[link]

[link]

2010. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. De nem értem hogy nem lehet megmutatni a kutyának hogy ki a főnök. Fogod a pórázt, és ha szórakozik, fogod és beszakítasz neki. 5-6 ilyen és megtanulja hol a helye.
2010. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az aki azt mondja hogy a flex nem jó az nem ért hozzá. Nem akad be a kutya lábába és hosszabbra elér így mehet amerre akar anélkül hogy elengednéd.
2010. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Na előző kettő én vagyok. még annyi hogy kutyás családban élek, és egy kicsit többet értek hozzá mint az átlag kutyatartók.
2010. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tud láb melett jönni,de vissza felé szeret szagolgatni.Ezért szeretem a flexi pórázt.
2010. dec. 27. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én meg kutyakiképző vagyok, és nem hiszem, hogy nem értenék hozzá :) Apukám is kutyakiképző, én is az vagyok..
2010. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mikor mit vársz el a kutyától. Az, hogy ki vezet kit, nem a pórázon múlik, hanem azon, hogy egyes helyzetekben kinek az akarata érvényesül. Én pl. engedem a kutyámnak, hogy előttem menjen, amíg nem feszül a póráz, mert nekem is kényelmesebb úgy, de sok más helyzetben simán felül tudom írni a döntéseit.


Ha pórázfegyelmet akarsz gyakorolni, arra nem jó a flexi, mert az eleve húzásra tanítja a kutyát, hiszen akkor tud gyorsabban menni, előrébb jutni, ha húzza.


Szerintem érdemes két üzemmódot beállítani. Az egyik az, amikor elvárod a pórázfegyelmet. Ilyenkor sima textil vagy bőrpórázt érdemes használni. A másik pedig az, amikor szaglászhat. Ehhez jó a flexi, és érdemes hozzá kötni egy mehetsz parancsot. Amíg a mehetsz nem hangzik el, addig mellettd van póráz fegyelemben, aztán ha elengeded, akkor mehet a szaglászás. A lényeg, hogy te döntsd el, hogy mikor mit vársz tőle. Aztán idővel érdemes eljutni, hogy elhagyhasd a flexit, és szavakkal is tudd irányítani mikor szaglászós üzemmód van.

2010. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!