Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb a nagytestű...

Melyik jobb a nagytestű kutyának? ZSinóros v. szalagos automata póráz?

Figyelt kérdés
több üzletben voltam, az 1ikben azt mondták inkább a zsinórosat viszik kisebb és nagyobb kutyának is. 1 másik eladó + azt mondta a zsinóros hamarabb tönkre mehet.
2011. márc. 17. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

szerintem mind1

így sem úgy sem jó

tanítsd meg a behívást és nem kell több ezret fizetned

2011. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bányai Károly ***** válasza:
76%

Főleg, ha olyan helyen sétáltatja, ahol kötelező a póráz, igaz?


Kedves kérdező: Az én kutyám, amikor 15 kiló volt, egy hét alatt tönkrevágta a 25 kilós kutyának való flexit, noha nem rángatta. Ezek mind tönkremennek viszonylag gyorsan, szóval nem tudom ajánlani. Vegyél egy hosszabb szövetpórázt, olcsó, megbízható. Ha olyan helyen sétálsz, ahol kötelező, akkor megteszi az is, másutt pedig engedd el a kutyát. Attól, hogy a flexi hosszabb pár méterrel még nem fog eleget mozogni a kutya, úgyis szabadon kell rohangálnia, akkor meg fölösleges...

2011. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már muszáj flexit venni:

A szalagos mindenképpen jobb.

A zsinórosnak mi lenne az előnye? Sokkal gyengébb, ha sötétben sétáltatod, nem látszik, hogy ott van és mások nekimehetnek stb.

Kistestűnek még talán elmegy (az én közepes méretű kutyám kölyökkorában konkrétan kettészakadt, pedig elvileg egy jóval nagyobb kutyát is elbírt volna).

Így van a 15 kilós kutyámnak egy 60 kilósnak jó szalagos. Már nem nagyon használom, de amíg használtam jól bírta.

Sokkal strapabíróbb, mint a zsinóros. Nem is értem, hogy annak mi értelme van.

Egyébként jobb lenne, ha rendes bőr vagy textilpóráza lenne, mert ha hozzászoktatod a flexihez, rövid pórázon utána nagyon fog húzni.

2011. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudja a behívást, de nem mindenki lakik falun mi pl. nagyon forgalmas helyen lakunk , ezért utcán nem szívesen engedem el a nagy forgalom miatt. Inkább a parkban.

Nem okoskodást kértem.

Amúgy elvileg minden kutyára kell póráz ha már itt tartunk :)

2011. márc. 17. 18:02
 5/8 A kérdező kommentje:

Parkban mindig elengedem de sajnos nem minden sétánál van idő oda menni. Eddig is flexit használtam (szalagosat) nekem 1ik sem ment eddig tönkre.

Csak azért kérdeztem,m. mint írtam az 1ik eladó nagyon ajánlotta a zsinórosat.

2011. márc. 17. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább szalagosat vegyél.
2011. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szalagosat ajánlanék. Nekem volt mindkettő. Első flexim egy Flexi standard 1-es volt. 12 kilóig bíró. 3ezer forintért vettem. Gondoltam ez biztosan jó lesz neki, hiszen akkor volt a kutyám 5,5kiló. Pincsi. Körülbelül három hónapig bírta a póráz. Egyszer megindult egy cica után és szó szerint ketté tört a kezembe a Flexi. Csak pislogtam, mert azért nem 300forintos gagyi valami.

Utána mondtam, hogy többet zsinórosat nem veszek. Vettem egy Flexi Elegance 25kilóig bíró zsinóros flexit. Most lesz egy éve, hogy megvan. Tökéletesen működik, semmi bajom nincs vele. Sétáltattam már rajta 40 kilós német juhászkutyát is, amstaffot is. Sőt még egyszer egy kölyök német dogot is :) Már azért nem merjük rárakni, mert jóval 50kiló felett van. De tényleg nagyon strapabíró. Szóval én mindenképpen szalagosat ajánlanék nektek, főleg nagy testű kutyának. A zsinóros azért sem jó, mert amikor megnyomod a gombot, hogy állj, akkor kopik a zsinór. És ha nem is a flexiben megy tönkre valami, akkor lehet annyira elkopik a zsinór, hogy elszakad egy nagyobb húzásnál. Enyémet is miután felvittem és vizsgáltam lehet-e kezdeni vele valamit láttam, hogy már igen meg volt kopva egy résznél középen.

2011. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyik se... használj kiképzö porázt.
2011. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!