Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy 3 honapos törzsköny...

Bagzy kérdése:

Vettem egy 3 honapos törzskönyvezet nemet juhaszt, s azt szeretnem kerdezni, hogy a hatso labai mintha csampasak lennenek, a gazdaja azt mondta, hogy vegyem vissza az ettetését!? Betteg lehet vagy majd idövel normalizalodik-e az alapota?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem jelent semmit hogy törzskönyvezett.Sajnos sokan túltenyésztik a kutyákat és ez pont a Német juhászoknál jelent meg leghamarabb,Nézesd meg dokival.Egy röntgen sztem választ ad a kérdésedre.
2010. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Hirtelen nőni kezd, előfordul.

Zöld kagyló kivonatot javasolt nekünk a nagytestű kutyánkra az állatorvos és bevált: Luposan Biomineral.

Beszéld meg az állatorvossal.

2010. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

lehet hogy diszpláziás...

ha igen, akkor beszoptad

2010. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Valószínűleg diszpláziás. Ki kell vizsgáltatni, röntgent készíteni és majd az állatorvos javasol valamit. Szoktak műtétet végezni, de nem minden esetben hatásos.
2010. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

A dp 1 éves kor után jelentkezik....

Adj neki rizset, meg kajáját összekeverve, hogy ne nőjön túl gyorsan, mert csonthártyagyulladást kaphat. Annak is ez az első jele, sajnos én így jártam, ez a hirtelen növekedéstől alakul ki.

2010. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

a dp nem egy éves kor után jelentkezik, viszont "szemre" sem lehet megállapítani, egy szimpla leírás után meg pláne nem...

ha a tenyésztő ezt javasolta, akkor érdemes hallgatni rá. egyébként német juhászokra jellemző, hogy a hátsó végtagjuk csámpás növendék korban, ezt elég jól ki szokták nőni.

a porcerősítőt viszont én is ajánlom (luposan, GF 600)

2010. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijesztgessétek, nem biztos, hogy DP. Szerintem simán csak túlszögellt a kicsi, mint ma már sajnos a németjucik többsége.
2010. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A hátsó szögek általában a küllemkutyáknál ebben a korban még túl nagyok. Igyekezz alsó súlyhatáron tartani a kiskutyát, akkor könnyebben átvészeli a növekedés idejét. Zöldkagylós terméket ajánlatos adni neki. Ha táppal eteted, ne legyen a fehérje-zsír arány 26-20-nál több.6 hónaposan csináltathatsz egy előröntgent.
2010. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha dp-t a csámpásságból meg lehetne állapítani, nem kellene röntgen. Köze nincs hozzá. Nagytestű kutyáknál sokszor előfordul, hogy a növekedési szakaszban kifordulnak a lábai.
2010. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az álatorvos azt mondja,hogy kálcium tabletakat adjak neki,hogy kitudjon fejlödni rendesen,de azt is mondta,hogy nem rendes a mozgasa mert összeernek neki a lábai!Röntgenre meg nem vittem.
2010. dec. 28. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!