Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy yorkit a...

Szeretnék venni egy yorkit a győri House quick giant mini kenelből. Csak képen láttam mert Pest mellett lakom, de le kellett foglalnom mert már egy volt amit két hét múlva tudunk haza vinni mivel 4 hetes csak.45 ezer Ft jó ár? Törzskönyvezet szülők.

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 11:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Azzal,hogy le kellett foglalóznod semmi baj nincs,ez mindenhol így működik. A gondok ott kezdődnek,hogy 6 hetesen el lehet hozni a kölyköt! A kicsik 6 hetesen még nincsenek teljesen leválasztva és a szocializáció miatt is fontos,hogy 9-10 hetes korukig a falkában,a családjukkal maradjanak! Nem beszélve arról,hogy a kicsik az első védőoltásukat is 6 hetesen kapják meg. Ha oltás nélkül viszed el a kicsit nagy az esélye hogy az új környezetben összeszed vmit. Minimum 2 oltás kellene ahhoz,hogy biztonságban új helyre kerülhessen! Normális helyen ez úgy megy,hogy 6 hetesen megkapják az első szurit,8 hetesen a másodikat és ha minden oké,akkor 1 hét múlva,vagyis legkorábban 9 hetesen kerülhetnek az új családjukhoz!
2009. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
1.Nincs mini yorki 2.45 ezer forintért egy normális tenyésztő nem ad el kutyát,föleg nem yorki-t 3.Attól hogy törzskenyvezettek a szülök nem biztos hogy egészségesek.
2009. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Jó vérvonalúak a szülők. A honlapukon néztem. 8 hetesen akarta elengedni én tudom csak 7 hetes korban érte menni. [link]

Ez a honlapjuk.

2009. jún. 21. 11:41
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 45 ezer nagyon jó ár! Törzskönyvet adnak hozzá?Esetleg ivartalanítási kötelezettséggel adják "csak" ennyiért? Kíváncsi vagyok, egész korrektnek tűnnek.

Bár, a látszat csalhat, majd, ha elmész a kölykökért, sok mindent leszűrhetsz a tartási körülményekről.

Csak akkor hozd el a kölyköt, ha megbizonyosodtál róla, hogy családi nevelésben részesültek, és nem ketrecben tartják őket egész nap.

Mindenféleképpen nézd meg, hol tartják a kutyákat, tiszták-e, vidámak, ápoltak, gondozottak-e, mit esznek, félnek-e az emberektől, vagy barátságosak.

Az összes kutyust, ne csak a mamát, papát, és az eladó kölyköket vedd szemügyre, ha hagyják.

Sok "tenyésztő" csak az eladó kutyusokat mutatja meg, esetleg a szülőket, Őket szépen kicsinosítja, ha látogatót, vevőjelöltet vár, a többi kuytája meg a pincében, ketrecekben sínylődik.

Üdv.

2009. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A törzskönyv + 8000 Ft. Nem kérdeztem miért ennyi de úgy gondolom, hogy nyitottak egy pizzériát és szükségük van pénzre. A szavaiból erre következtetek. Már csak egy kutyus van eladó illetve pénteken még megvolt.
2009. jún. 21. 12:52
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

már bocs,de ami a honlapjukon van egyszem yorki szuka azzal nem járnak kiállításra,tehát csak szaporítanak..

ilyen helyről én nem vennék kutyát..ez az a típus,aki megél a tenyésztésből,pedig abból nem lehet...

2009. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a törzsköny ára 4500forint...kérdés neki miért 8ezer??
2009. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

kiállítási kutyának kell,vagy hobbi célra?

mert ami yorki fent van a honalpon az már képekről se a legjobb idegrendszerű és nem a fajtájakiváló példánya..


ha kiálítási kutya kell,akkor ne ennyiben gondolkodj,minőségi kutyát ennyiért nem kapsz..


ha meg hobbi kutya,akkor tök mind1,gondolom/remélem nem akarod szaporítani,tehát akkor tök 8..

2009. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kilóg a lóláb! Nyolcezret kérni a törzskönyveztetésért, mikor az 4500-ba kerül?! Amúgy ha már megveszed, mindenképp törzskönyveztetve kérd, ha másért nem is, legalább azért, mert jár hozzá a chip is! Ha azt utólag ültettetnéd be, akkor sem biztos, hogy sokkal olcsóbban megúsznád. Ráadásul így kiderül, hogy valóban tudja-e törzskönyveztetni. Bár ez addig már nem fog beleférni, amíg elhozod, mert ennek van egy átfutási ideje.

Ráadásul szerintem a honlapjuk is megtévesztő, mert azt írják a szukánál, hogy "Eredmények:szülői részröl:HJCJ,SLOJCH,ÖJ CH,HCH,INT CH,MULTI CH", ami ugye nem túl érdekes, annál inkább érdekes, hogy neki nincsenek saját eredményei! Tehát vagy nem voltak vele kiállításon, vagy nem olyan jó az a kutya, hogy eredményt ért volna el.

Ja, és ha hét hetesen elhozod, akkor a második oltást már nálad fogja kapni a kutyus, tehát annyival olcsóbban kellene odaadnia! Egyébként, ha én tenyésztő lennék, nem adnék olyannak kiskutyát, aki azt mondja, hogy ő csak 7 hetesen tudja elvinni. Vagy elviszi 8 hetesen, vagy kifizeti az árát, és maradhat nálam még néhány hétig a kicsi, amíg az új gazdi akadályoztatása meg nem szűnik.

2009. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segít. Csak hobbi kutyus lesz. Én sem vagyok kibékülve a szukával de volt már egy yorkim ott sem volt az anyuka szép sőt a kutyusom meg gyögyörű lett. Csak kíváncsi voltam, hogy egy nem tökéletes illetve egy hobbi yorki megéri-e a 45 ezret.
2009. jún. 21. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!