Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok? :$

Milyen kutyát ajánlotok? :$

Figyelt kérdés

Most költöztünk kertes házba, és bár nekem van már van egy kistestű kutyám, amit a házban tartunk, de szeretnénk egy házőrző kutyát is, amely lehetőleg nagy testű. A sétáltatás nem gond, hiszen az én kutyámat is visszük mindennap, csak éppen azt nem tudjuk, hogy milyen fajta legyen. Maga a kutya az öcsémé lenne, aki 14 éves. Már olyan kutyák is szóba jöttek, hogy kuvasz, valamint kaukázusi is, csak éppen ezekről a fajtákról úgy hallottuk, hogy idősebb korukra "bekattannak". Ebből mi igaz? Ti milyen fajtát ajánlotok? Milyen kutyát ajánlanátok első kutyának?

Előre is köszi a válaszokért.:)


2010. dec. 28. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Labrador vagy németjuhász :)
2010. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Labrador vagy Golden nekem ilyen keverék kutyám van de arra készülj fel, hogy átrendezi az udvart és mindent szétrág?
2010. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én is a németjuhászt ajánlanám, ugyanakkor az, hogy a kuvasz"bekattan" abszolút nem igaz. Nem rég pusztult el egy ismerősömnek a kutyája, idős volt már, de nagyon szelíd és kedves.
2010. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Amúgy ebben a kuvasz dologban én sem nagyon hiszek, csak több ismerősünk is azt mondta, hogy nekik a kuvaszuk bármilyen jól is bántak vele, mire megöregedett megvadult. Amúgy a németjuhászon már mi is gondolkodtunk, az van a szomszédunkban.:) Köszönöm a gyors válaszokat mindegyiken elgondolkodunk. ;)
2010. dec. 28. 18:21
 5/13 anonim ***** válasza:

kaukázusi nem kattan be, nagyon szerető családi kutya tud lenni, csak tudni kell bánni vele. 14 éves gyereknek viszont nem való.


menhelyen nem akartok körbenézni? ott is találhattok nagyobb testű, házőrzőnek való kutyát.

2010. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
mi is ettől tartunk, ugyanis azt olvastam, hogy a kaukázusi nem való első kutyának. menhelyen is gondolkodunk, csak attól tartunk, hogyha oda elmegyünk legszívesebben mindegyiküket elhoznánk és nem tudnánk dönteni, de valamikor oda is elmegyünk szétnézni az biztos. de még néhány fajtáját, ha tudtok, akkor ajánljatok már légyszi. ;) mert ez egy nagyon nehéz és felelősségteljes döntés.
2010. dec. 28. 19:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Németjuhász, tacsi, berni pásztor...


Bernivel vigyázz! Ez fajta meglehetősen gyorsan tanul. Elég értelmes ahhoz, hogy megértse, mit akarnak tőle, s általában készségesen engedelmeskedik, ám agyon érzékeny gazdája hanghordozására!

2010. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok =)


Nyugodt, kiegyensúlyozott, vidám és barátságos kutya. Noha kifejezetten éber, s gazdáját, családját és otthonát megvédi minden rossz szándékú behatolótól, általában békésen viselkedik. Mély hangú ugatását csak akkor hallatja, ha komoly baj van.


Ennyi még a Bernivel kapcsolatban. (=

2010. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jajj köszi, nekem a berni a kedvenc fajtám, csak még nem tudom , hogy honnan lenne érdemes venni egyet. de amúgy imádom őket.:)
2010. dec. 28. 20:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia, nos először is azt tudnod kell hogy egy fajtatiszta egészséges kutya 100.000ft körül van (de 70e a minimum), ennél olcsóbban is kapsz kutyát de ott esélyes a genetikai betegség, vagy az hogy keverék, vagy hogy problémás a kutya, tehát semmiképen ne kockáztass főleg ha családi kutya lesz. Szerintem ha hobby célra akarsz kutyát, tehát se nem kiállítás, se nem tenyésztés akkor a legjobb egy szervezettől örökbe fogadni. Nem feltétlenül kell elmenned menhelyre, megértem hogy összeszorul a szíved, de sok kutya van ideiglenes gazdinál, nem tudom merre laksz, szívesen ajánlok neked olyan szervezetet akik ideilgenes családokkal dolgoznak. Az örökbefogadásnak sok előnye van, pl. nem kapsz zsákba macskát, választhatsz keveréket vagy fajtatisztának tűnőt, az önkéntesek pontosan eltudják mondani hogy az adott kutyának milyen a természete, mik az igényei, és tudnak nektek megfelelő ebet is ajánlani. Ráadásul nyomon követik a kutya sorsát így ha bármi gond merül fel, vissza veszik gond nélkül.

Egy 14 éves gyereknek, családi kutyának én nem ajánlom az általad felsorolt fajtákat, ilyeneket nézegess, illetve ezeknek a keverékeit (szerintem) : golden retriever, labrador, szetter, német juhász, leonbergi, belga juhász, bernáthegyi, berni pásztor, Eurázsiai , német vizsla, schnauzer.


De sok tényezőt figyelembe kell venni, kinti kutya lesz-e, vagy bejárással, egy meleg kutya ház mindenképpen kell, mennyit tudtok a szőrével foglalkozni, vinnétek-a kutya suliba stbstb....


Sok fajtának van fajtamentője érdemes velük is felvenni a kapcsolatot, ők többet tudnak mondani a kiválasztott fajtáról és kutyát is ajánlanak majd.

2010. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!