Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szófogadó, de mégis...

Egy szófogadó, de mégis játékos, eleven kiskutyát szeretnék nevelni. Összefér a kettő egymás mellett?

Figyelt kérdés

Törpe schnauzer kiskutyát szeretnék venni valamikor a következő év közepén végén. Imádom a kutyákat, simogatni, játszani velük, szóvla tényleg odavagyok értük, de szeretném, ha engedelmes, jólnevelt stramm kis jószág lenne, és ezért hajlandó is vagyok megtenni a kellő lépéseket. A kérdés az, hogy ha megvan a fegyelem, ennek ellenére mikor játékidő van akkor ezek mellett lehet e, hogy a kutyus valóban eleven és játékos maradjon?

Robotkutyát nem szeretnék, érzések nélkül, viszont azt sem szeretném, hogy attól kelljen félnem, mikor szökik el tőlem.

Válaszokat előre is köszi


2010. dec. 28. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is Törpe Snaciaim vannak, csak jókat tudok mondani róluk. Én is pont ezt akartam elérni mint te, ha olyan a szitu legyen fegyelmezett de ugyanakkor játékidőben bohóckodjanak. Kutya sulival nagyon engedelmes kutyává lehet őket nevelni, a kettő nem zárja ki egymást, neked kell arra oda figyelni hogy legyen egy "parancsoló éned" tehát egy komoly határozott hangnem, kisugárzás, mozdulatok, amit rögtön megért a kutya hogy na most akkor figyelni kell. De ezt mind a kutyasuliban lehet tanulni, de nekem az az ember is sokat segített akiktől a kutyákat hoztam, hisz ő jól ismerte a fajtát és az adott kutyát is és sokat hasznos tanácsot kaptam tőle.

Jó kutyázást és boldog új évet

2010. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem (és most tuti egyesek vitatkozni fognak velem, meg lepontozni) ez kizárólag a nevelési módszeren múlik. Ha megfélemlítéssel, nyakörvnél rángatással képzed, akkor robot lesz.


Ha viszont megerősítéssel, pozitív hozzáállással, és esetleg olyan módszerrel képzed, ahol folyamatosan elvárod tőle a kreativitást, azt, hogy találgassonm és ne végrehajtson, akkor nem lesz robot. A klikker kiváló eszköz erre. Ha találsz a környéketeken egy olyan sulit, ahol póráz nélkül, klikkerrel tanulnak a kutyuk, akkor nyert ügyed van.

2010. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

pozitív megerősítés híve vagyok, nekem sem tetszik az a módszer ahogy pl a legtöbb kutyasuliban tanítják a kutyákat (üléshez felfelé rántani a kutyát a pórázzal stb).

Viszont a normális sétához szerintem elengedhetetlen, hogy néha megrántsa az ember a pórázt, ha húz, bár lehet, hogy a "megfordulásos" módszert fogom alkalmazni, ami kicsit időigényesebb, meg biztos furán néznének az utcán rám:)

Lényeg, hogy testi fenyítést nem szeretnék alkalmazni, annál sokkal jobba szeretem az állatokat, de azt meg fogom követelni, hogy jólnevelten tudjon sétálni.

Előző válaszolónak Köszi:)

2010. dec. 28. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, kicsit off lesz, nem teljesen ide tartozik, de olvastam, amit a képzésekről írtatok csakkittivel, és szeretném leírni a tapasztalataimat :)


Egy most 2 éves kutyám van, Bella, egy border collie-golden retriever keverék. Pozitív megerősítéses kutyaiskolába jártunk kutyaoviba Bella 7 hónapos koráig, majd egyik ismerősünk ajánlásával áttértünk a hagyományos módszerre. Ezt ma sem tudom, miért tettem, de biztos a sors akarta így. Elkezdtük a tanulást, de nagyon nehézkesen ment. Bella már a 3.hét után tartott tőlem, gondolom a rángatás miatt. Én többször el akartam menni ebből a kutyaiskolából, de mindig gyávának neveztek engem, hogy nem bírom végigcsinálni. Az emberi hiúság határtalan, erre rájöttem :-) Így hát maradtam. Amikor a kutyám, akit kenyérre tudtam volna kenni, egyszer amikor lerántottam a földre (hogy feküdjön) a kezembe harapott, teljesen kiszámíthatatlan lett. Sokan azt mondták, dobjam ki az utcára, altassam el, stb. Sosem tettem volna ilyet. A kezem meggyógyult kb egy hét alatt, nem is kellett semmi herce-hurca, mert rendesen oltattam Bellát.


Ám amikor a neten többnapos olvasás-keresgélés után visszatértem a pozitív megerősítéssel dolgozó kutyaiskolába, sokkal jobb lett minden az első órától fogva. De borzasztó volt, nagyon csodálkoztak az oktatók is, hisz már ismertek minket, amikor beléptünk a suli kapuján Bellával. Bellán szájkosár, póráz volt. Nagyon kiszámíthatatlan volt, szinte egy időzített bomba. Levettük róla a szájkosarat, pórázt, és elkezdtük a "rehabilitációját", úgymond. Jártam vele egy jó hónapig szocializációs képzésre, míg visszakaptam az igazi jó Bellát, akiben újra bízni tudtam. :)

Elvégeztük az alap-középfokot is, és ma már egy teljesen kézben tartható, stabil idegrendszerű, engedelmes kutyám van Bella személyében. Állatorvos is alátámasztotta, Bellának ma már semmilyen pszichológiai problémája nincs.


Nos, hogy érezzétek a különbséget. A hagyományos módszer TÖNKRETETTE a kutyámat, amit a pozitív megerősítéssel dolgozó módszer HELYREHOZOTT. Be kéne tiltatni a hagyományos módszert, borzalmas..

2010. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Minden kutya más. Egyiknek a kutyasuli a jó a másiknak az otthoni tanítás jó. A kutyáknak is van személyiségük. Az én kutyámmal bármit lehetne csinálni de nem harap SOHA. Én az otthon tanításnak vagyok a híve. :D
2010. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tanítás nagy részét akkor is otthon csinálod, ha suliba jársz. Csak elmondják hogy kell, és fel tudod tennia kérdéseidet htévégente. Egy jó kutyasuli igazából gazdisuli :)
2010. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egyszer már valahol leírtam, hogy kutyaiskolák közt is óriási különbségek vannak, úgymint kiképzők között is. Vannak olyan kutyások akik megcsinálnak a kutyájuknak egy alap engedelmességi vizsgát, netán egy IPO-I-et, és ettől azt hiszik, hogy már ők kutyakiképzők. Hobbi kutyázásnál el tudom képzelni a póráz nélküli képzést. Viszont egy komoly munkakutyázásnál munkakutya verseny felkészítésénél (vegyük pl.Dunakeszi)a hagyományos módszer elengedhetetlen. Egy rossz kutyakiképző egy jó kutyát is el tud rontani. Viszont egy jó kutyakiképző a szarból is tud várat építeni
2010. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát szerintem a hagyományos kutyaiskola több kárt csinál a kutyában mint amennyit használ mert az a kutya nem azért engedelmeskedik mert szeret és kedveskedni akar hanem fél,másfelől ez mindig jusson eszetekbe ne bánts a kutyát mert ő visszaharaphat bármikor mégsem tenné soha,másrészt aki kutyasuliba jár sajnos ez a tapasztalatom egy két évig kell neki a kutya míg kiállításra versenyekre viszi utána az a jószág nagyot csalódik mert a sintérre kerül
2011. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!