Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápot adsz a kutyának vagy a...

Tápot adsz a kutyának vagy a maradékokat kapja?

Figyelt kérdés

Elsősorban az írjon aki a maradékokat adja oda a kutyának.

Aki tápot ad az írja le hogy miért költ erre.

Léci írt a kutyád fajtáját.


2010. dec. 29. 09:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

egyiket sem.

külön főzök a kutyáknak.

2010. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Általában főzök neki. Csirkemájat, csirkeszárnyát, rizst, tésztát ilyesmiket. Tápot is szokott kapni. Dog Chownál lejeb nem adok. Mikor hogy van lehetőség adni Neki. Royal Canint is szoktam. És azért adok neki tápot, mert ezekben minden benne van. Heti olyan 2-3x kap csak tápot (persze van, hogy a főzni való kajába is rakok bele picikét).

Fajtája: Pekingi palotakutya.

2010. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
én tápot adok egy - másfél éves koráig, mert giant méretű kutyáim vannak kauk masztiffok, és ha ezeket nem megfelelő arányban táplálom akkor hamar szétcsúsznak az izületei, nem egy nem két tehénállású ilyen kutyát láttam még táptól is, a legnagyobb baj, hogy ezeket kölyök táppal etetik, ami 30%körüli fehérje tartalommal van ellátva, 8 hós korukra olyanok lesznek mint a felnőttek, épp csak a csontok nem fejlődtek rendesen. én felnőtt tápod adok kölyöknek is 23 körüli fehérje %-kal és soha semmi baj nem volt csont mozgás terén és ezzel nem én vagyok az egyedüli tenyésztő. utána kapnak maradékot
2010. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt!

Tápot reggel és "maradékot" este.

Konkrétan nem is maradék, mert még mi is megennénk csak Anya mindig főz.

Roti-Tacsi szerű keverék

2010. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

mi maradékot is és ha van hentesnél csont akkor azt megfőzzük neki és azt kapja ....


Egyébként néha (talán egy évben kétszer) kap tápot

2010. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nekünk keverék ...Apja Dalmata volt anyja nem tudom...
2010. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Három kutyánk van, ebből egy zabagép. Tápot veszünk nekik, de nem ilyen luxustápot, hanem valami olcsóbbat, amit a táposnál lehet kapni - nem tudom, a nevét. Néha Lidlset, és száraztáp ez. Néha kapnak maradékot, száraz kenyeret - az ember azt hinné, hogy nem eszik meg, de megeszik a kenyeret. Kopasztáskor, nyúzáskor kapnak a nyúlból, tyúkból, fácánból is. (nyersen)

Boldogok a kutyáink, egyik már több, mint 13 éves, mindig ezt ette. Amikor csak lehet, kint vannak futtatni - az öreg nem. Kényelmes, szélvédett, téliesített fa kutyaházban alszanak, vödörből isznak, amit ilyenkor gyakrabban cserélünk.


Tudom, hogy csak az étel érdekelt, de lesznek olyanok, akik belekötnek a kutyatartási szokásunkba, mindig voltak, mindig lesznek, nekik írtam a többi részét.

2010. dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ma 09:30


én a kaumnak (is) főztem kölyökkorában (főzök most is), pontosan arra mentem rá az étrendjével, hogy egyenletesen fejlődjön. a menü hús volt, zsír, rízs, immunovet, béres csepp, kefír/joghurt, luposan gelenkkraft, zöldség, gyümölcs. de ha nem tudtam főzni, akkor is min 33%os tápot evett (acana puppy), ugyanis nem a fehérjétől száll el a kutya, hanem a szénhidráttól. ez utóbbit visszafogva viszont nem hízott el a kutyám, és a kaukra jellemző meredek fara sem alakult ki növendék korában. sem karikalába nem volt, sem lesüllyedt lábtövei.

azóta egy éves elmúlt, gyönyörű kutya lett belőle (nem csak én mondom, hanem a bírók is), ráadásul energikus, pattogós, kőkemény izmokkal. és az egész fejlődése alatt megmaradt az arányos felépítése.

2010. dec. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tápot adok neki, és azért, mert lakásban nem fogok főzni neki a szagok miatt sem, az időhiány miatt sem, azért sem, mert magamnak se főzök, és azért sem, mert nem értek ahhoz, hogy mit milyen arányban kell kapnia, és azt miből, hogyan tudom összeállítani.


Bulldogom van, problémásak az izületei, és érzékeny a gyomra, a bőre, és nekem nem éri meg a kockázatot, hogy ne megfelelő minőségű tápanyagot kapjon. Fitt, sokat mozog, sulizunk is, ezért nekem kell, hogy fitt, egészséges kutyám legyen.


Néha ha van időm, akkor külön főzök neki, és persze ha marad valami hús, akkor nem dobom a kukába, természetesen azt megkapja, de általában inkább jutalomfalatnak, mint vacsorának.

2010. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Táppal etetek - prémium minőségű Orijen táppal, abból is a Red változatával. Nagyon drága táp, sokan csodálkoznak is, hogy minek költök ennyit a kutyámra, aki alapból sem eszik keveset, ugyanis ő egy golden retriever. :)


A válasz nagyon egyszerű. Spóroltam a vételárán, és megvettem egy szaporítótól. Ugyan jó helyen tartotta őket, de törzskönyvet nem adott. Szerződést írtunk, szóval ő már inkább ilyen extra jó szaporító. Ma is megbántam a döntésemet, kiadtam volna az 50.000 forint helyett, amit nála hagytam, tenyésztőnek akár a többszörösét is. A kutyám küllemre gyönyörű, csak enyhe DP-je van, ami mondjuk nem gáz, mert tényleg nagyon enyhe. De csirkeallergiás, érzékeny bőrű/gyomrú..

Így hát nem volt kérdés, hogy táppal etetünk. Nagyon jó tápra leltem az Orijenben, és inkább megfizetem a huszonsok ezres tápot a kutyámnak, minthogy ezreket otthagyjak az állatorvosnál havonta többször.


Persze én is, ha marad valami főtt disznó vagy marhahús, nem dobom ki, megkapja. De alap étele a száraztáp. Az ilyen konzervek, alutasakos gagyiságok eszembe se jutnak...

2010. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!