Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápot adsz a kutyának vagy a...

Tápot adsz a kutyának vagy a maradékokat kapja?

Figyelt kérdés

Elsősorban az írjon aki a maradékokat adja oda a kutyának.

Aki tápot ad az írja le hogy miért költ erre.

Léci írt a kutyád fajtáját.


2010. dec. 29. 09:16
1 2
 11/20 capsread ***** válasza:

Parson Russell Terrierem van, Eukanuba fajtatápot kap.

A tápra azért költök, mert abban vannak olyan vitaminok, amikre a kutyának szüksége van, erősíti a fogát, mert rághat, és mindig van itthon, amikor emberkaja nincs (mert inkább elmentem hamburgert enni).

Ha valami olyat eszem, amit a kutya is szeret, hús ételt például, főt virslit, sült húst, ilyeneket, akkor felvágom, és lerakom a kutyának, mert azt is megeszi, sőt nagyon szereti.

2010. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mi mindig is azt adtuk a kutyának ami megmaradt a kajából, nem volt romlott, csak nem volt friss, van amikor a csontot adjuk neki. Mindent megeszik, még a répát is.Volt egy kutyánk ami 10-12 évig élt ilyen kajákon.

Kövezzetek meg de mi sose vettünk tápot a kutyának. Volt amelyiknek hoztunk egy keveset de nem ette meg.


A mostani kutya 3 éves keverék és semmi baja, megkapja a kötelező oltásokat, napi 2X minimum kap enni.

2010. dec. 29. 10:44
 13/20 anonim ***** válasza:
Én tápot adok, de hetente párszor főzök is nekik. Azért adom a tápot, mert nem minden nap érek rá főzni nekik, és sokszor eszünk olyan kaját, amit nyilván nem adhatok a kutyának, pl. most a beiglit meg a töltött káposztát, szóval akkor meg kell neki külön kaja, nem? Vagy ti mindig olyan ételt esztek, aminek a maradéka jó a kutyának? Másrészről meg nem marad annyi maradék, hogy a kutyának is elég legyen, pl. a vacsi mondjuk rántott hús krumplival, akkor a kutyának is sütsz rántott húst, vagy hogy érted a maradékot? És ha épp rántott húsos nap van nektek, akkor te mit adsz aznap a kutyádnak?
2010. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ha töltött káposzta volt akkor azt kap. Amúgy se annyit főzünk hogy pont elfogy mind, mindig marad valamennyi és azt megkapja a kutya. Legyen az a reggeli tejbegríz vagy töltött káposzta, ha nem kell senkinek akkor megy ki a kutyának.
2010. dec. 29. 12:22
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát szerintem már csak takarékossági szempontból is érdemes lenne számolnotok egyszer. Az emberi kaja maradék (már ha nem 10 dekát eszik a kutya egy nap) sokkal drágább, mint ha veszel egy 10 kilós tápot a boltban. Azt most nem számitva, hogy a kutyád foshat pl. a neki nem jó kajáktól, és nekem azt pl. nem lenne túl sok kedvem összetakaritani a kertből, de tényleg drágább, ha többet főztök, mint ami nektek kell és azt adjátok a kutyának, mint ha nagyjából magatoknak eleget főztök, és emellé veszel tápot. Szóval spórolni is lehet rajta. Anyám nagyon megharagudna, ha megtudná, hogy a szinhúsból készitett káposztatöltelékkel etetem a kutyát, valószinűleg utána én nem kapnék vacsorát...
2010. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

HA van az embernek jó beszerzési forrása húshoz, vagy tojáshoz (mi pl. marhát tudunk olcsón beszerezni), akkor főzni jobban megéri. a fehérjekomponens a legdrágább, így ha ezt az ember meg tudja jól oldani, utána már egy középkategóriás táp árán eteti sokkal jobban a kutyáját.

maradéknak nem vagyok híve, a kutya gyomra a monodiétához van szokva, a nagyon változékony kaját nem túl sok kutya viseli.

2010. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
De ha mi már nem esszük meg akkor vagy a kutya kapja vagy kidobjuk. Szóval nem plusz költség ez.
2010. dec. 29. 17:13
 18/20 anonim ***** válasza:

és marad annyi jó minőségű HÚS az asztalon, ami fedezi egy kutya napi tápanyagigényét...?

akkor meg lehet csinálni, persze.

2010. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy fedezi e, nem fajkutya, nem tudom hogy egy kistestűnek mennyi tápanyagra van szüksége de kap bőven enni
2010. dec. 30. 07:33
 20/20 anonim ***** válasza:

mondjuk, ha energikus, fényes a szőre (és nem is zsírosodik), nincs elhízva, akkor megállapítható, hogy jól van tartva.

az, hogy mennyi a fehérjeigénye, az nagyon változó, nem csupán fajtafüggő (az túl egyszerű volna :D), függ az igénybevételtől, a kutya korától, egészségi állapotától is. a gazdája dolga felfedezni, pontosan mennyi az annyi :)

2010. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!