Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Ausztrál juhászkutya...

Az Ausztrál juhászkutya mennyire alkalmas házőrzésre v. őrző-védőzésre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Házőrzésre, örző-védőzésre szerintem nagyon jó kutya, hisz eleve alapból is a birkanyájak őrzésére, terelésére volt kint a juhásszal. Nagyon jól végezte a dolgát, ezen a linken is írják, hogy jó örző-terelő kutya :)

2010. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 capsread ***** válasza:
80%
Ha jól tudom, az ausztrál juhászkutya, hasonlít a Colliekra annyiban, hogy nem harapással, hanem a mozgásával terel, így ösztönei szerint nem harap a támadóba, de okos kutyafajta, bármire megtanítható.
2010. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Hobbi szinten minden kutya alkalmas ÖV-re. Magabiztosságot növel, kiélheti a zsákmányösztönt, így megvan az ösztönkifáradása, és izgalmas elfoglaltság kutyára, és gazdára nézve is. Ismerek ÖV-ző westiet és uszkárt is, tehát mindent lehet, de komoly eredményeket szerintem egy ilyen közép méretú juhászkutyától nem lehet elvárni.


házőrzésre is minden kutya alkalmas, a területvédő ösztön a legtöbb kutyában meg van, és jelzi, ha betolakodó érkezik. Ha pedig konkrét veszély van, akkor tökmindegy milyen fajta a kutya, simán lelövik, lefújják, megmérgezik.

2010. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy aussie nem az tipikus őrző-védő kutya, mint egy kau, kuvasz vagy komondor. Terelésre kiválóan alkalmas, de ilyen feladatokra nem ez a fajta való. Van a kutyafajták között rengeteg másik, mely kifejezetten erre tenyésztették. Ne dumáljunk egy kutyafajtába olyan ösztönöket, mely nincs is benne. Éles helyzetben vele kudarcot vallanál, még egy munkavonalú német juhász is jobb választás.
2010. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Ausztrál juhász kutya aranyos cuki ő az állatokat tehenek disznok kecske juhokat puli is jóp umi borderek ezek terelésbe jók. őrző védő keményeb kutyák munkavérvonalu kutyák speciálisak:németjuhász,komondor,kuvasz,rotweiler,dobberman,boxer,pit bull,amstaff,
2010. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hobbi szinten minden kutya alkalmas ÖV-re."


Azért ez nemteljesen igaz.Házőrzésre sztem is sok kutya megfelel , mivel csak annyi a dolga hogy jelezzen , de az öv. kicsit más.Sztem válassz másik fajtát ha öv-zni is akarsz.

2010. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na es az Orias Schanuzer?
2010. dec. 29. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Az már inkább.
2010. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az sokkal inkább :)
2010. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az aussie max jelzőkutyának jó, ösztönösen védi a családját, de nem kifejezetten házörző, szerintem erre másik kutya lenne jó, az én aussie-m csak jelez, ha idegen jön.

A schnauzer már jobb házörzőnek, ha mindenképpen házat őrizni szeretnél kutyát, akkor inkább a snaci.

2010. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!