Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever? ---?

Golden Retriever? ---?

Figyelt kérdés
Én még iskolás vagyok,13éves 6:00-16:00-ig iskolába vagyok márciusba lesz goldink anya,apa is dolgozik,kerti kutya lesz (nagy a kertünk).Az a kérdés hogy szerintetek nem fogja magát unni a kutya??10 órán keresztül egyedül???Ha igen akkor mit lehet ellene tenni (ne azt írjátok hogy ne vegyek kutyát) hogy ne unatkozzon???
2010. dec. 29. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem a legjobb választás egy golden retriever, az biztos.

Nekem spánielem van, már négy éves, és sajnos sokszor ő is egyedül van. Én gimnáziumba járok, szüleim dolgoznak. De ő szerencsére jól viseli, átalussza azt az időszakot ;)

Ha hazaérsz, nagyon sokat foglalkozz vele, és ha lehet, a szüleid is, ha hazaérsz, rögtön engedd ki futni, ha kennelben lesz, vagy vidd el sétálni, játszani. Egy goldinak nagyon nagy a mozgásigénye!

2010. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóképp volt/van nálunk is. Ne aggódj, el fogja magát fogalni a délelőtti órákban. Ez kicsiként azt jelenti, hogy minden rágható és lenyelhető veszélyes dolgot (doboz, vödör, slag stb.)-t el kell tüntetni a kertből, mert az első 1-2 évben biztosan szétrág mindent. (nállunk a tujákat rágta össze-vissza). Kerítést figyelni kell, hogy lyuk ne legyen rajta és mehessen felfedező útra. :)

Mikor hazaértél viszont foglalkozni kell vele. 1-2 órás séták naponta, játék (akár a kertben), majd bizonyos kor után kutyaiskola sem árt.

Plusz a goldiról jó ha tudod, hogy családtag, tehát amint hazaértetek be kell engedni a házba (nálunk a nappaliba és a konyhába járkálhat). A legjobban a család mellet érzi magát.

De el lesz kint, ne félj :):)

2010. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem sem túl jó a választás, mert nagyon társasági meg családkedvelők a goldenek. Ha inkább egy menhelyről választanál egy olyan kutyát ami tetszik, akkor megmentenéd legalább egy kutyus életét. Gondoljátok át. Ottis vannak fajtiszta kutyusok. Remélem helyesen döntesz..
2010. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ez igaz de kutyaovi kuytasuliba kell járatni. A golden retriever vadász kutya és vakvezető is aszem.Sokat kell vele játszani veszélyes dolgokat el kell tenni csak az ő játékait kell meg a napi adagját biztositani
2010. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lesz kennelbe.

És egy menhelyi kutya lehet hogy rosszabb lesz

2010. dec. 29. 14:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne rosszabb?


Nekem egy keverékem van, már senki sem tudja megmondani, milyenféle mixből van ő összetéve, állatorvos szerint dobermann-labrador van benne a legtöbb, és nagyon szép attól függetlenül :)


Na de térjünk a témára. Volt nálunk egy golden retriever kutyus, ideiglenes befogadói voltunk kb 4 hónapig, nagyon szép volt a kutyus, végre jól volt etetve prémium táppal, nagyon hálás és szép volt :) Mindegy, nem ez volt a lényeg. A barátom 7 órától este 18-ig dolgozott, vagyis 18 óra körül ért haza, ami ugye a kutyusnak nem nagyon volt előnyös, én meg éjszaka dolgozom, így a délután nagy részét végigalszom. Nos, nekem a goldi miatt kellett felmondanom. Nem bírta egyedül, még úgysem hogy a másik kutya otthon volt, és sokat játszottak.


GOLDEN RETRIEVERT NE VEGYETEK, HA REGGELTŐL KÉSŐ DÉLUTÁNIG EGYEDÜL KELL LENNIE! NEKI AZ EGY KÍNZÁS!


Tudok ajánlani még pár kutyafajtát, akik bírják a magányt. De töltsd ki ezt a tesztet, de VALÓS adatokkal, ne azért töltsd ki, hogy az orrunk alá dörgöld, hogy a goldi mégis neked való, csak töltsd ki és nézd végig a végeredményt: [link]

2010. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennyi időt simán kibír egyedül. Nem lesz semmi baja. Kevés ember teheti meg, hogy egésznap együtt legyen a kutyájával.


Ahogy hazaérsz vidd ki hosszú sétára, játssz vele és este is menjetek sétálni legalább fél órára. Fontos, hogy levezesse az energiáját.


Hagyhatsz neki műcsontot, valamilyen játékot, amivel kicsit lefoglalja magát, de számíts arra, hogy az első hónapokban sokat rombolhat a kertben. Ahogy idősebb lesz, egyre nyugisabban fog viselkedni.

2010. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amikor hazaérek 5 órát fogok vele sétálni és hét végen kutyasuli
2010. dec. 29. 18:00
 9/11 anonim válasza:
Unatkozni biztos nem fog mivel felturná a kertet, am,ugy meg tényleg kínzás ő családszerető kutya nem akar egyedül lenni.
2011. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugye még nem vettétek meg?

Az igazság az,hogy én is ilyenkoromban kértem egy másik (kisebb felelősséggel járó kutyát) és utána azt éreztem,hogy nagyon hibáztam. Most nekem is goldenem van és az igazság az,hogy egy 13 éves nem fogja tudni megmutatni ki is a falkavezér,nos meg ez egy kutya és felelősség. Hidd el várj még pár évet.

2011. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!