Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam az interneten 1...

Olvastam az interneten 1 cikket hogy a szivbeteg embereket kutyákkal gyógyitják "kuytaterápiával" Magyarországon Veszprém megyében hol vannak ilyen emebrekt gyógyitó kutyákal történő terápiák?

Figyelt kérdés
Van 4 keverék ami tetszik 3 menhelyes szuka 1 tacsko németjuhász németjuhász kan.Ami egyik végzős fiúnak mamájának kutyája.A Fiú nagymamája meghalt és a ház udvarán ott kutya egymaga van még mindig nem jelentkeztek érte csak egyedül én és mamám vissza mondta azt mondta allergiás vagyok szőrre közben nem si voltam sohase csak bemesélték nekem..Martin vagyok szivbetegen születtem anyukám 3 éves unokaöcsém miadt nem engedi. kiskoromba fiatalon elveszitettem 2 vizsla kutyámat akik testvérek voltak.
2010. dec. 29. 13:57
1 2
 1/15 Akiteki ***** válasza:

MIVAN???

Ezt valami fordítóprogramból másoltad???

2010. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem használtam foridtó programot, csak nem tudtam jobban irni fogalmazni. Többi válasz ado válaszát várom.
2010. dec. 29. 15:05
 3/15 A kérdező kommentje:
Az interneten olvastam 1 cikket az állat terápiákrol.Benne volt hogy a kutyákat a szivbetegek gyógyitására használják.Én fiú létemre szivbetegen születtem,de volt kiskoromba 2 szép vizslám akik testvérek voltak nagyon fiatalon elvesztettem őket.Most jelenleg nincsen kutyám semilyen házi állatom sincsen.Tetszik nekem 3 menhelyes lány keverék kutya és 1 környékünkön élő kan német juhász tacsko keverék.
2010. dec. 29. 15:14
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Magyarországon is már több szervezet foglalkozik terápiás munkával, például Veszprémben a Négylábú doktorok alapítvány [link]

végez ilyen munkát. Őket esetleg megkereshetnéd...

Azt azért érdemes tudni, hogy ezek a kutyák nem csupán otthoni kedvencek (bár ők is nagyon jó hatással vannak a gazdikra, hanem speciálisan képzett, folyamatos egészségügyi követelményeknek eleget tevő ebek!.

Sok hasznos infót találsz a következő oldalon:

[link]

Ha csak kutyázni szeretnél, de otthon nem lehet, akkor esetleg egy menhely, ahol végezhetnél önkéntes munkát?

Jó kutyázást és jó egészséget!

2010. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Akiteki ***** válasza:

Úgy gondolod, hogy meggyógyítanak a kutyák?

Nem. Attól nem gyógyul meg senki.

Egyszerűen arról van szó, hogy némi életmód váltást okoz, ha valaki napi rendszerességgel leviszi sétálni a kutyáját, mozog, friss levegőn van. És ez a szívének is jót tesz. Amennyiben jót tesz. Ha mondjuk azért szívbeteg, mert egész nap ül a szobában, sört vedel és ettől infarktusa volt, akkor hasznos neki. A Te betegségedet viszont nem magadnak okoztad, nem tehetsz róla, életmódváltással nem változtatsz rajta.

2010. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

16:25-tös köszönöm szépen platina van szivembe, akarok élő kutyát de anyukám nem engedi mamám az allergiám miadt mondta vissza a helybéli kan kutyát amire jelentkeztem.Megnéztem honlapot jó felveszem kapcsolatot velük labrador kennele nő is terápiás kutyái vannak.

Előző válaszolo:neked is köszönöm szépen menhelyen ahol élek elszeretnék jutni de minde kutyaszerzés dologba anyukám akadályoz. apukám 2005-ben meghalt balesetbe szal.msn-nen emailon beszéljük meg

2010. dec. 29. 16:46
 7/15 hell-ikon ***** válasza:

Ha a szívednek vmi fizikai baja van (lyukas, szívizomsorvadás, stb.) az nem fog meggyógyulni azért mert kutyád lesz.

Pusztán arról van szó, hogy azon embereknél akik szeretik a kutyákat (és nem tárgyként, uram bocsá' gyógyszerként tekintenek rájuk) nyugtatólag hatnak rájuk a kedvenceik, ami főként a kutya vagy macska simogatásakor jelentkezik. Így csökken az ember stressz szintje ami alacsonyabb vérnyomást, kisebb megterhelést jelent a szívnek.


Viszont az együtt végzett mozgás (pl. séta, játék) ugyanakkor edzi valamelyest szívet így csökkentve valamelyest egy később kialakuló szívproblémának az esélyét, életmódtól függően.

2010. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
lukas szivel születem bestopolva van platina van a szivembe
2010. dec. 31. 11:35
 9/15 A kérdező kommentje:
szivbeteg vagyok kicsi fiatalon l elvesztetem 2 feket vizsla kutyáamt azota menhelyeről néztem ki meg haol lakok ingyen kutyát
2010. dec. 31. 11:50
 10/15 xnorkax ***** válasza:

A kutyák lehetnek rád jó hatással, de nem tudom bevállalhatnál-e 4 kutyát szívbetegen. Elég ködös ez a megfogalmazás, de én azt értettem ki belőle, hogy 4 kutyát szeretnél magadhoz venni. (javíts ki, ha tévedek!)

Egy kutyának mozogni kell. Egyes fajtáknak sokat. Tudnád vállalni a napi 3-4 sétát?

2011. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!