Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya nem hullajtja a...

Melyik kutya nem hullajtja a szőrét, vagy olyan, amit allergiás is tarthat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Max kínai kopasz! :D annak csak a fején és a farka végén van szőr (persze azt is nyírni kell). :)

De nem hiszem, hogy ez megoldja az allergiát :)

Allergiára gyógyszer, nem szőrhullatós kutya meg szerintem a világon nincs. :D

2010. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A westiről hallottam, hogy nem vedlik.
2010. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:

Uszkár, bichonok, tibeti terrier. Ezek nem vedlenek. Viszont sokat kell őket fésülni vagy nyírni.

A tisztán tartott rövidszőrű kutyára nem allergiás az ember, mert nem a szőrre, hanem a benne lévő poratkákra vagy allergiás.

2010. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
yorkié sem hullik bár őt is sokat kell fésülni meg karban tartani de akkor is szőr és hosszú ez nem azon múlik h hullik-e a szőre vagy nem...gyógyszer....
2010. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem westiem van. Az igaz, hogy nem úgy hullatja a szőrét mint más kutya, tehát nem lesz az egész lakás tiszta kutyaszőr. Sőt, úgy általánosságban nem szoktunk kutyaszőrt találni a lakásban. Csak ha kifésülöd, akkor jön ki a szőre, de azért ha fekete ruhában van az ember könnyen találhat magán fehér szőrszálakat, szóval valamennyire pereg neki, de csak mérsékelten.
2010. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Uszkár, portugál vizikutya, lagotto.

A "nyírós" szőrű kutyák többsége nem hullajtja a szőrét.

2010. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig az uszkárról hallottam ami nem hullatja a szőrét. De van egy "új" fajta ami egy uszkár-labrador (asszem labrador) kutyus, az ő bundája nincs veszéllyel az allergiásokra:)
2010. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ezt most néztem én is a nat geon 101kutyában volt, ugye? :D
2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Álljon meg a menet! Gyakran felmerül ez a kérdés és mindig leírom, hogy NEM A SZŐR okozza az allergiát, hanem egy bizonyos fehérje. Amelyik kutya allergiát vált ki valakinél, az akkor is kiválthatja, ha éppen kopaszra van nyírva. Az más kérdés, hogy ez a fehérje rátapad a szőrére, és ha az száll mindenfelé, akkor még jobban allergizál. Tehát ebből a szempontból valóban van jelentősége a vedlésnek is. De tudok olyan fajtát, ami nagytestű, vedlik, mint állat és mégis hipoallergén egyszerűen azért, mert kevés allergizáló fehérjét termel a szervezete.

Tessék olvasgatni:

[link]

2010. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Ez egy klassz link, köszi!

De lehet, hogy nem teljes.

Például múlt héten volt nálunk valaki, a huskyjaimtól szegény prüszkölt nagyon. A whippetjétől meg semmi baja.

De azt hiszem, ez sem ilyen egyszerű. Én például a tüzelő szukára vagyok allergiás. Onnan tudom, hogy valaki tüzelni kezdett, hogy rám jön a prüszkölés. Szerencsére nem vészes, 2-3 nap alatt megszokom és akkor már elmúlik.

2010. dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!