Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, aminek a...

Van olyan kutya, aminek a szőrére nem lennék allergiás?

Figyelt kérdés
Eléggé allergiás vagyok a kutyaszőrre, de nem tetszenek a nagyon rövid szőrű kutyák. Mintha egyszer azt olvastam volna,hogy van olyan fajta, amire nem szoktak allergiásak lenni az emberek... talán hogy valamelyik kicsi fehér fajta volt, de más nem rémlik...
2011. febr. 5. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
azt hiszem jack russel terrier és valamilyen pudli keverékéből van az antiallergén fajta.
2011. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az uszkár az egyetlen, amire nem jön ki az alergia.
2011. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
mopsz
2011. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Uszkár, Kínai/Mexicói kopasz kutya, Lhasa Apso
2011. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Általában a göndör szőrűek azok, akik kevésbé allergizálnak, de azért valamennyire ők is. Uszkárra, bichonra mondják, hogy antiallergén, de ez nem teljesen igaz.

Mert az allergiát nem a kutya szőre váltja ki, hanem a nyála, a bőréről leváló hámsejtek, a szőr csak hordozza ezeket. Tehát amelyiknek nem hullik a szőre, arra kevésbé érzékeny a aki allergiás, és jellemzően a göndörszőrűek azok, akiknek kevésbé hullik.


A rövidszőr allergizál szerintem a legjobban, legalábbis az sokkal inkább száll, befúródik mindenhova.

2011. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
chihuahua
2011. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Uszkár, havanese, bolognese, cotton de tulear, máltai selyemkutya, ezek a fajták nem váltanak ki allergiás tüneteket. Nekünk havanesénk van és az allergiás rokon is sokszor jött látogatóba és még játszott is a kutyussal de teljesen tünetmentes maradt:-)
2011. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Uszkár, bichon. Mi azért választottuk a havanese-t mert apukám allergiás és nem váltja ki neki, és az életkörülményeinknek is megfelelt. Csak igényes fajta, szőrét fésülgetni, nyírni kell időnként. Ha ilyen kutyát akarsz, jól olvass utána, és csak jó kennelből válassz, mert már agyon van szaporítva.
2011. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mopsz?? ugyan már! Egyik ismerősömnek az van,és egyszer belecsíptem a bőrébe és rengeteg szőr jött ki. És mondja is,hogy hullik a szőre.

Szóval az uszkár az amit ilyen esetben javasolnak! nekem bichon havanesem van,rá sem mondható,hogy hullana a szőre, de ezért fésülni is kell. Senki nem panaszkodott bejőve,hogy piszkálná a szőr az orrát.

2011. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nekem az allergiás ismerősömnek uszkárja van.

Még a yorkiról hallottam, de az nem biztos.


Ha egy állatorvost megkérdezel, ő biztos tud válaszolni.

2011. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!