Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik típusba...

Szerintetek melyik típusba tartozik a kutyusom?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségetek kérni abban, hogy eldöntsem, a kutyám kolerikus, flegmatikus vagy szangvitikus csoportba tartozik? :) Melankólikus biztos nem! :D

5,5 hónapos németjuhi (már többször kérdeztem vele kapcsolatban), pattogós, harapdálós, pörgős itthon. :) Ha másokkal találkozik általában az elején megpróbál ráugrálni vagy szintén beleharapni (persze játékból), aztán ha nem ér el eredményt, akkor lefekszik mellém (ez utcán is így van, nem csak itthon). :) Ha sétálunk általában elengedem, szófogadó, azonnal visszajön, viszont ha más kutyákkal találkozik először morog rá, mint aki meg akarja támadni, utána nyüszögve megy oda és játékra hívja.

3 hónaposan voltuk egyszer kutyaoviba, akkor egy kutyával nem foglalkozott, inkább csak sétálgatott, és ment oda azokhoz akiknél ennivaló volt. :) Szóval úgy magában el van. :D Szoktak petárdázni mostanában, nem is keveset és nagyon közel, se az utcán se itthon nem mutat meglepődést, sőt.. mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy lövöldöznek.


Én flegmatikusra tippelek. :D Szerintetek?

Köszi!


2010. dec. 30. 14:44
1 2
 11/19 Akiteki ***** válasza:
Azt hittem vannak valami különleges nevelési trükkök is a különböző típusokhoz.
2010. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

idézet....

"viszont ha más kutyákkal találkozik először morog rá, mint aki meg akarja támadni, utána nyüszögve megy oda és játékra hívja. "

Semmi rossza nincs benne, de ez a megnyilvánulása bizonytalanságot jelez. Viszont bőven van még ideje kinőni.

2010. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nyeee... :D

Csak kíváncsi voltam. :)

2010. dec. 30. 17:17
 14/19 A kérdező kommentje:

Jaah, hogy arra gondoltál. :)

Én azt azért nem tartottam konkrétan bizonytalanságnak, mivel még gyerek. :D Próbálgatja magát, hogy hogy reagálnak a morgásra más kutyák (gondolom én), aztán aki mégis belép a személyes életterébe, annak meg nyüszizik, hogy még sem gondolta komolyan. :D

2010. dec. 30. 17:30
 15/19 anonim ***** válasza:

Elvileg vannak különleges trükkök is, de ezek adják magukat annak, aki ismeri a kutyáját. Nyilván egy flegmatikus kutyát lelkesíteni, kell folyamatosan ujjongani neki, míg egy pörgősebb, rebbenősebb, hirtelen reakciójút nem oldalba csapkodással dícsérsz, hanem nyugtató hátsimogatással.


De aki érti, és ismeri a kutyáját, az egy idő után ezekre úgyis rájön, anélkül, hogy valaha hallott volna ezekről a típusokról.

2010. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Csakkitti!


Azokon kívül amit leírtál vannak még valamilyen trükkök? :) Mivel januárban kezdjük a kutyasulit idővel számomra is ki fog derülni, hogy mivel motiválható?:)


Eddig ha valamit meglátott és esetleg lecövekelt,akkor csak annyit mondtam neki, nézzük meg. És elindultam a dolog felé, olyankor ő is jött mellettem és a végén felbátorodva szaladt oda a tárgyhoz (felborzolt szőrrel, felemelt farokkal, kihúzott testtel). :)

2010. dec. 31. 07:25
 17/19 anonim ***** válasza:
Majd a suliban úgyis segítenek :) Én látatlanban inkább nem osztogatnék tippeket, majd lesz ott oktató aki látja és segít :) Hova fogtok járni?
2010. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Itt ahol lakunk van egy jó suli, www.ebdorado.hu. :) Úgy gondoltam, hogy oda megyünk. :)


Aszerint engednek tovább, hogy milyen fejlődést mutat a blöki. :)

Lehet, hogy ez már minden sulinál így van, de ahová először jártam, ott nem így működött a dolog. :)


BÚÉK egyébkén :D

2010. dec. 31. 12:14
 19/19 anonim ***** válasza:
Jó iskolába mész.
2010. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!