Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ez? megérezte hogy...

Hogy lehet ez? megérezte hogy szeretem az állatokat? Tegnap mentem az utcán, és egy nagy kutya asszem német dog, igen az volt, szóval egy német dog elkezdett felém futni.

Figyelt kérdés

Nemfutottam el,mert akkor áldozatnak nézett volna.Így hát álltam,de a kutya csak közeledett.Nem paráltam be,gondoltam ugyis megáll...de nem! Hopp nekemugrott és feldöntött!Elkapta a nyakamat is.És a csuklómat is megpróbálta szétharapni,mikor a szemébe néztem.Nemtom mi lett vele,de leült és szuszogott.majd megsimogattam,és hempergetőzött.Pedig már azthittem végem lesz.Én nagyon szeretem az állatokat,volt már egy csomó állatom:


-kutya

-mégegy kutya(az most is van)

-Fürgegyík

-törött szárnyú madárka

-éticsigák

-pókok üvegben


És most egy tengerimalacom.Mindig is szerettem az állatokat. :D talán ezt érezhette meg?Minden esetre nagyon megijedtem.... huh..


2009. jan. 26. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Igen megérezhette a kutyák megérzik a szeretetet próbáltad ellökni mikor neked ugrott? ha igen lehet, hogy átéreztetted azt a sugarat amit az állatok szeretetnek vélnek.Lehet, hogy mikor a szemébe néztél lehet észrevette rajtad a szeretetet éstudta h nem vagy gonosz.
2009. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez őt nem igazán érdekli, különben nem is támadott volna meg, ha ilyen szempontjai lettek volna.

Én alapvetően két variációt tudok elképzelni: vagy nem is ténylegesen támadott, csak játszani próbált a maga módján, vagy a viselkedésed bizonytalanította el, és amitt vonult vissza ( a szembe bámulás ugyanis figyelmeztetésnek/feynegetésnek számít az állatok között, ami a földön fekvő áldozattól erősen szokatlan). Az első amúgy a valószínűbb, ha egy kutya szét akar tépni, akkor ennyivel nem úszod meg sajnos.


u.i: a fürge gyík Mo-n védett, ne nagyon reklámozd, hogy tartottál, mert illegális.

2009. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam, a "sajnos" rossz heyre került, igy akartam: Az első amúgy a valószínűbb, sajnos ha egy kutya szét akar tépni, akkor ennyivel nem úszod meg.
2009. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A német dog igen jóindulatú kutya, szinte kizárt, hogy " csak úgy" meg akart volna támadni.Biztos, hogy csak játszani akart.Már csak azért is, mert ha egy dog próbálta volna szétharapni a csuklódat, most nem lenne mivel írnod, ez fix. : )))

Egyébként meg SOHA ne nézz idegen kutya szemébe, mert ez náluk annak a jele, hogy támadni akarsz. Különösen kevéssé bölcs dolog ez, ha már a földön fekszel...

2009. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

valszeg egy nagyon rosszul nevelt, neurotikus kutya volt. a szembe nézés az állatvilágban a hierarchia kialakításának és a gyakorlásának az egyik eszköze. ha hosszan a szemébe nézel, akkor érzi, hogy nem félsz tőle, és te vagy az erősebb.

mellesleg ELFOGADHATATLAN, hogy egy kutya neked ugrik, és a nyakadat akarja harapni, remélem megmondtad a gazdájának!!

2009. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek: felháborító felelőtlenség olyasmit írni egy tapasztalatlan embernek, hogy nézzen csak hosszan ismeretlen kutyák (pláne esetleg támadó szándékúak!!!)

szemébe!

Életveszélyes lehet!!

2009. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak játszani akart. Velem is történt ilyen. Meg is harapott a csuklómon, de nem veszélyesen, csak a szerencsétlennel (na az meg argentin dog volt), soha senki nem játszott, és dúsztja nem volt arról, hol a határ, ezért kicsit erősebbre sikerült. Jó pár hónappal később megszökött otthonról, én kísértem haza, nem volt semmi gond, bár mikor a nyakamba akaszkodott, hogy simogassam, nem mertem neki nemet mondani :D

A szembenézés lehet hatásos volt ez esetben, mivel rossz szándékok nem vezérelték a kutyust, de a támadó kutyánál soha ne tegyél ilyet. Azért ő az erősebb.

2009. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
sziasztok köszi szépen.nemnagyon akartam énsem a szemébe nézni,csak hirtelen vagy nemtom de odanéztem.Végülis kiderült h tényleg csak játszani akart,mert másnap megint láttam.Igen beszéltem a gazdijával,mondta h néhány embert már az utcán megfogott,persze azokkal is csak játszott,és csak az egyiknek tört el a keze az sem a kutya végett hanem ahogy elesett :D azóta megengedte a néni h sétáltassam a kutyust,a neve pedig MAci :D
2009. jan. 27. 18:42
 9/15 A kérdező kommentje:
jah igen a fürge gyík,arra én is rájöttem 1 nap múlva h védett,és hát vissazvittem a mamához a kertbe,ahonnan hoztam. :D mostmár tudom...akkoris kis idő után megtudtam h védett:D elég cuki volt
2009. jan. 27. 18:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt nem telejsen értem, a panda is védett 70%-uk mégis fogságban van...

Jól körbevédett :D

2009. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!