Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a 6hónapos yorkimat? :S HELP!

Figyelt kérdés

Van 1 6hónapos yorkshire terrierem(fiu).Panel lakásban lakunk és itt van ő is.

Levinni nem nagyon merem és nem is akarom mert tél van és félek,h megfázik...

Hogyan szoktassam rá arra hogy szobatiszta legyen?

Vagy hány hónapos kortól vigyem le?

Köszi a válaszokat előre Is!


2010. dec. 30. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Meg fog őrülni, ha nem viszed le. Te bírnád hónapokig a lakásban?

4 óránként vidd le, hogy végezze el a dolgát, és ha a lakásban becsúszik, rakd rá a kutyapelusra, így majd oda fogja csinálni, mert rajta van a szaga.

2010. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezzel kicsit elkéstél.... amint hozzád kerül (jó esetben 8 hetesen) elkezdheted tanítani neki a szobatisztaságot és mikor megkapta az összes oltását sétálni is viheted. Nem fog megfázni 20 perc sétától, csak nem álldogálni kell, hanem hogy tényleg fusson.
2010. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De tényleg nagyon kics szerintem ahoz hogy levigyem nem?

6hónapos még csak és eléggé hideg tél van szerintem neki még..Nem? :S

2010. dec. 30. 17:56
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kicsi ahhoz,hogy sétálni vidd.6 hónaposan már kapott annyi oltást ,amivel nyugodtan lehet sétálni vinni.Vegyél neki kutyaruhát,úgy nem fog megfázni.
2010. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És 2Hónapos kutyával mi a helyzet?Ugyan ugy yorki.?
2010. dec. 30. 18:01
 6/16 anonim válasza:
úristen a kutya nem macska hogy nemkell levinni pisilni.. maximum adj rá valami kutyáknak készült kabátot ami jó meleg. úgy biztos nem fázik meg főleg ha nem egy helybe álltatod
2010. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is emeletes házban lakunk yorkim van 3 éves. Félsz, hogy megfázik? Tudod a kutyaruha nem csak divatból készült.

És a szobatisztasággal kapcsolatban teríts le egy nagyalakú viledát tedd a kijelölt helyre és szoktasd oda. Ha látod dolgát végezné tedd a viledára. Olyan mint a kutyapelenka de ez gazdaságosabb. Mosni kell ugyan de egy kutyagazdinak ez nem okozhat gondot hiszen ezt is vállaltad.

Hajrá!!! És vidd le sétálni mert megfog őrülni. A szobatisztaság is vhol itt kezdődik...

2010. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A 2 hónapos kutyát egyértelmű,hogy nem viszed le sétálni,amig nem rendelkezik a megfelelő oltásokkal.
2010. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

uramatyám, gondolom vmi tini vagy, aki kiharcolt magának egy yorkit... ha igy állsz hozzá, sosem lesz szobatiszta és ráadásul még a fejedre is fog nőni, mert ők nem csak díszek, hanem igazi terrierek, akiket nevelni kell és keményen fogni...

az én yorkim 4hónapos korára teljesen szobatiszta lett, köszönhetően, hogy rendszeresen napi 4x levittem, ugyanabban az időben, ha mégis bent jött rá a dolog, akkor csak az újságpapírra csinálta.

és igen nagy felelőtlenség volt télre venni ilyen kistestű kutyát, de ha már megvan, adj rá kutyaruhát, azért találták ki!!

2010. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
A kutyák - jobb esetben - nem fáznak, azért van a bundájuk.
2010. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!