Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ket eves nemet juhasz szukam...

Sepultura kérdése:

Ket eves nemet juhasz szukam ma kolykezett tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
az udvaron szetszorta a kolykoket 3 megmentettem kesobb megette oket...a kolykokon nem tudtam segiteni sajnos,mi legyen a szukaval-tele van tejjel.SOS
2010. dec. 30. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú, szegény....:((((((

Hát én úgy tudom, hogy tejlázat kap, ha nem szoptat ilyenkor. Nem tudok jobbat javasolni, minthogy forduljatok gyorsan orvoshoz. Lehet, hogy le kell majd szívni a tejét valami eszközzel.

2010. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Német juhásznál még nem hallottam ilyet,valami gond lehet a kutya idegrendszerével,vagy nem voltak életképesek a kölykök.

Dokinak meg kéne mutatni,tud adni injekciót,hogy megszűnjön a tejelválasztás.

2010. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

És remélem,nem akarjátok még egyszer leelletni ezt a kutyát!

Amint lehet,ivartalaníttassátok inkább.

2010. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azonnal hivtuk az orvost,ő mondta,hogy tejlevalasztast megszűntető injekcio nem létezik.fura javaslatot adott,ne adjunk neki enni-inni par napig es akkor megszűnik a tejlevalasztas.szadista őtletnek tartom
2010. dec. 30. 23:45
 5/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

"Német juhásznál még nem hallottam ilyet,valami gond lehet a kutya idegrendszerével"


Nem feltétlenül. Feltételezem első ellése lehetett a kutyának s ilyenkor ilyesmi még könnyen előfordulhat.

Egész egyszerűen arról van szó, hogy anyai ösztönök nem voltak olyan erősek (lévén tapasztalatlan kutyáról van szó), hogy gondozásba vegye a kicsiket. Némi ijedtség is rájátszhatott a dologra, főleg ha számára nem tűnt biztonságosnak az a hely ahol ellett.


Költői a kérdés, de vajon mit keresett kint a minusz akárhány fokos hidegben az ellés előtt álló anyuka?

Mivel várhatóan tejlázat fog kapni -szvsz- be engedném most már tényleg fűtött helyre és mivel sokkal jobbat nem tudsz tenni, olykor-olykor langyos vizes borogatást tennék az emlőire.

2010. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Kutyafarmot akartok tapasztalat nélkül?

Ivartalanítás!!!!!!

Az orvossal beszélj, kapjon gyógyszert, amitől a tej elapad.

Ha nincs a közelben más kölyök, akit szoptatni tudna.


Mindenesetre nagy felelőtlenség volt amit csináltatok.

Bizony, jogos a kérdés, mit keresett a kemény mínuszokban és hóban kint a vemhes szuka?

2010. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Hétfőn már rendel az orvos, lehet ivartalanítani.

Ilyen hidegben remélhetőleg nem fog begyulladni, olyan mintha hidegvizes borogatást tennél rá.

Inni ne adj neki és kaját is minimálisat.

2010. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tapasztalatom tenyleg nincs,mi sem bizonyitja jobban mint,hogy vemhes lett a kutyusom egy zart udvaron.valami kaszanova szet szedte a keritest ugy jutott be.az udvaromon van 1 oreg vajoghaz ott rendeztem be Neki a szuloszobat valamilyen oknal fogva megis az udvaron szult.SAJNOS
2010. dec. 31. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:
A hasonló esetek megelőzésére lesz jó,ha ivartalanítva lesz a kutyád.
2010. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Mikor észrevetted, akkor kellett volna állatorvoshoz fordulni és megkímélted volna. Még nem késő, hogy legközelebb ne forduljon elő ilyen.
2010. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!