Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg 1 (! ) éves kor alatt...

Tényleg 1 (! ) éves kor alatt csak rövid sétákat lehet tenni mert roncsolja az ízületeket és inkább többet tanítani, játszani, szocializáltatni, kutyaiskolába vinni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, de kirándulásokra elviheted, csak ne rakd pl. futógépre, ne futtasd direkt stb.


Izületekre meg vegyél GF600 -AT hidd el megéri.

2010. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én erről nem hallottam. A séták mindig addig tartottak, ameddig bírta. Ha már láttam, hogy kezd fáradni hazavittem. Mi emeletes házban lakunk és tudomásom szerint lépcsőznie nem szabad, addig amíg fel nem éri a lépcsőfokot úgy, hogy kényelmesen tudjon lépni. Addig kézben vittük.
2010. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát... A yorkim nov. 14-én született, jan. végén hoztuk el, és már nyáron bőven sétált, úgy hogy csipőficamos, szóval szerint nem...
2010. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-1,5 éves kora előtt figyelj rá h ne terheld túl. Ne ugrasd direkt, ne nagyon frizbizzetek, ne futtasd még hosszú távon, biciklivel, mivel tény és való h ebben az időben fejlődnek ki az ízületei, csontjai és az ilyen túlterhelések nagyon komoly következményekkel járhatnak a későbbiekben - nem feltétlenül azonnal (hanem pár év múlva).

De sétálni nyugodtan viheted.

2010. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Sétálni lehet, amíg ki nem fárad. Bicikli mellett futtatni, vagy szánkó elé fogni tilos. Meg hasonló, nagy megterheléssel járó igénybevételt sem szabad még ilyen fiatal kutyával.
2010. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mérettől is erőteljesen függ. Nápolyi masztiffot, dogot, bernáthegyit lépcsőztetni és bicikli mellett futtatni soha nem lehet, legalábbis a tenyésztők letiltottak róla. Ezért nem is választottam ezekből a fajtákból.

Velük nagyobb mozgásokat (úsztatáson kívül) csak 2 éves koruk után szabad, de ez sem lehet a fent említettek közül.

A kisebb kutyákra (németjuhász, labrador, rottweiler, stb.) már érvényes az 1 éves korhatár.

2010. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még azt hozzáteszem, hogy a mérsékelt mozgatás annyi, amennyit a kutya önmagától akar mozogni (séta, játék), így szól helyesen a szabály.
2010. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!