Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos fontod sétával kapcsolatos...

Sos fontod sétával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy westie kiskutyám jan.3.-án lesz 3 hónapos és nagyon fél a póráztól ha ráteszem akkor lefekszik a földre és nem mozdul ha a nevén se szólítom akkor se és ha a játékát mutatom neki akkor se léci segítsetek mert nem bírom lemozgatni és rombol.
2010. dec. 31. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb dolog az, hogy a pórázt nagyon jó dolgokhoz kösse. Például, amikor ráteszed a pórázt, dícsérd meg nagyon, hogy elviseli, jutalmazd meg jutalomfalatokkal. Jutalomfalatként használhatsz párizsit, virslit, májat, sajtot, tápszemcsét, akármit, amit a kutyusod szeret :)


Így máris a pórázra vételt pozitív élményekhez fogja kötni. Tedd rá a pórázt, miután megdicsérted, és miközben jön a pórázzal melletted, jutalmazd folyamatosan, érezze, hogy ez jó dolog :) Először menjetek rövidebb távra, másik nap hosszabbra, aztán még hosszabbra, mígnem teljesen természetessé nem válik a sétálás élménye számára. A jutalmazást pedig úgy hagyhatod el, hogy első sétánál nagyon gyakran adsz neki, következőnél már nem olyan nagyon gyakran, de elég gyakran. Aztán a következőnél egyre kevesebbet és így végül elhagyod :)

2010. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
54%

Ráteszed, felkapod, leviszed és elindulsz. Ha nem akar menni, kicsit megrángatod.

Tényleg nem hiszem el, hogy embereken 2-3 hónapos kölyökkutyák kifognak.

2010. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Hihi....elszakadt a cérna?:))))))))))))))
2010. dec. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érzékenyebb lelkületű ebecskéknél meg lehet próbálni egy szalagot rátenni, amit kissé húz magával a lakásban. Azzal jön-megy. Ha már nem foglalkozik vele, megfogni és egy kis irányítást csinálni vele. Ha már belátta, a szalag nem harap, érdemes arra menni, amerre viszik, jöhet a póráz.Persze, nem 30 dekás karabinerrel.
2010. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi azért vagyok tanácstalan mert idáig a kutyáim mindig sétáltak nem féltek a póráztól a jutalom falatozással csak az a baj hogy westie és csak neki való tápot kaphat mert így is lehet hogy allergiás pedig még nem is kapott mást csak amit a tenyésztő adott tápot az meg rc táp
2010. dec. 31. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is allergiás volt a westie kutyánk, tenyésztő is RC-vel etette, mi is, és egyre rosszabb lett. Szóval szerintem hanyagold a RC-t, inkább válts át valami másra, ami még mindig jó. Nekünk az Acana Lamb & Apple vált be, nagyon szereti a kutyus, és mivel bárányos-almás nincs benne csirke, gabona se :)
2010. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát ő még nem allergiás csak figyelni kell rá hogy csak az rc tápot adjak neki és hogy kellene pórázhoz szoktattni
2010. dec. 31. 22:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Vacsi előtt a nyakába akasztod, és mondod, hogy tiéd, megeheted. A kaja jobban fogja érdekelni, mint a nyakában lógó póráz. Így tovább minden étkezésnél, csak egyre tovább van rajta evés után, és idővel megfogod a végét. Eleinte nem e irányítod, hanem ő téged. szépen mész utána kezedben a pórázzal.


Nagy vonalakban ennyi az egész, hogy egyes lépések közt milyen tempóban haladj, azt meg látni fogod a kutyán.

2011. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ááááh én nem szarakodtam ennyit vele. 3 hónaposan ráraktam otthon a pórázt, hagytam hogy kínlódjon vele, aztán 10 perc után fogtam, és levittem. Mit hagyod, h szórakozzon veled az a 4kg-s kutya???
2011. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy 3 hónapos kutyát még nem szabad pórázon vinni várj még 2 hónapot vele és akkor már kezdheted a rombolását pedig kösd le úgy hogy veszel neki játékokat és te magad is játszol vele:)
2011. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!