Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, amelyik nem...

Van olyan kutya, amelyik nem tanítható semmire?

Figyelt kérdés
Van egy francia bulldogom. Felnőttként került hozzám. Imádnivaló kutya, csak az a gond, hogy semmit nem akar megtanulni. Azok a módszerek, amik a többi kutyáimnál működtek, nála nem válnak be. Egy egyszerű "ül" parancsszót sem ért meg. Csak áll értetlenül. Amúgy nagyon ragaszkodó, alázatos kutya. Biztos, hogy nem dominancia probléma.
2011. jan. 2. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nincs. Csak türelem kell hozzá
2011. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem, nincs olyan kutya, amelyiket nem lehet megtanítani.


Heeh, ezen most jót röhögtem :) Az ültetés tanításánál hiába mondod neki, hogy ül a kutya, ül a kutya, nem fogja érteni. Ez olyan, mintha neked kínaiul mondanék valamit, már lassan kiabálnék veled, de te nem csinálod azt amit kértem. Te értenéd? Nem. Ő sem érti. Rá kell vezetni.

Fogj egy jutalomfalatot a kezedbe, és kezdd el a feje felé emelni, így le fog ülni. Mondd neki, mikor leült, hogy ül, és add neki oda a jutalomfalatot. Ha sokat gyakoroljátok, meg fogja tanulni :) Fölösleges erőszakosan csinálnod, úgy még ennyire sem fogja megtanulni.


Sok türelem, sok gyakorlás - és a tiéd lehet akár a világ legokosabb kutyája :)

2011. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A megfelelő módszeren múlik., Nála talán nem jönnek be azok, amik a kutyák nagy részénél hatásosak. Másból ért, más kelti fel a figyelmét. Kísérletezz türelemmel, hülye kutya nem létezik.
2011. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak annyit mondtam, hogy ül, hanem jutalomfalattal próbáltam leültetni. DE nem érti, hogy mit kéne olyankor tenni.
2011. jan. 2. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom, vidd el kutyaiskolába. Ott sokmindent megtanulhat, mert ott szakszerűen megmutatják neki is és neked is, hogyan kell, és másik kutyákkal lehet, eltanulhatja tőlük a jó viselkedésformákat. Mindenképpen ajánlom :)
2011. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kutya, de olyan emlős állat sem. Így a tágabb kategóriában nagyon nagyok a különbségek, de valamennyi állat megtanítható valamire. Az biztos, hogy nem mindenki alkalmas erre a szerepre. Nekem nem sok türelmem van hozzá, van akinek semmi, de van aki ennek él. Ha jó a módszer, nagyon sok dologra meg lehet tanítani. Akármilyen hihetetlen első a kölcsönös szimpátia!
2011. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondom van. Ritkán, de előfordul hogy egy kutya annyira "defektes" hogy egyáltalán nem fogékony semmire. Erre élő példa a bátyám bullterrierje volt. Az a kutya egész egyszerűen reménytelen eset volt, se kép, se hang. Nem lehetett vele megértetni semmit, alapvető dolgokat sem, mint pl a "nem" parancsszó. Nem figyelt senkire és semmire, csak csinálta ami neki tetszett, nem volt meg benne se a képesség, se a hajlandóság a tanulásra pedig szakszerűen lett vele foglalkozva de lepergett róla. Később oda lett adva egy kimondottan ezzel a fajtával foglalkozó úrnak, aki később bevallotta, ő sem tudott vele mit kezdeni. Van ilyen. Lehet hogy a te kutyád nem ennyire reménytelen, van amelyik kevésbé tanulékony de kitartással, türelemmel lehet nála eredményt elérni.
2011. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a kutya egy nagyon okos állat, biztos van olyan, amelyiket nehezebben lehet csak tanítani, de ő is meg tudja tanulni csak türelem kell hozzá. igaz hogy az öregebbek nehezen tanulnak de ők is tudnak. legkönnyebben fiatalkorukban lehet őket tanítani. szerintem a te kutyád a nehezen tanuló típusba tartozik. azt javaslom, hogy pl az ül szónál nyomd meg egy kicsit a farka tövénél, ott van egy csont. párszor eljátszod ezt vele aztán magától is menni fog :)
2011. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Biztosan van kutyában is, mint ahogy emberben is akad gyengeelméjű. Kitartás, hátha mégis elérsz valamit!

Mondjuk egy "ül" nélkül vígan leélheti az életét, de a "Hozzám" akár életmentő is lehet.

2011. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyát egyedül nehéz tanítani, és a buldog egyébként se a legokosabb ha jl tudom, vidd kutyaiskolába akkor valamit biztos lehet vele kezdeni.

Egyébként hallja ha szólsz neki? Mert süket kutyák vannak.

2011. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!