Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, amelyik nem...

Van olyan kutya, amelyik nem tanítható semmire?

Figyelt kérdés
Van egy francia bulldogom. Felnőttként került hozzám. Imádnivaló kutya, csak az a gond, hogy semmit nem akar megtanulni. Azok a módszerek, amik a többi kutyáimnál működtek, nála nem válnak be. Egy egyszerű "ül" parancsszót sem ért meg. Csak áll értetlenül. Amúgy nagyon ragaszkodó, alázatos kutya. Biztos, hogy nem dominancia probléma.
2011. jan. 2. 13:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Először is meg kellene találni azt a dolgot, amivel jól tudod motiválni. Nekem is bulldogom van, mikor elkezdtünk sulizni nem érdekelte a kaja. Mondták, hogy legyen éhes mikor a suliba megyünk, mert a sok másik kutya elvonja a figyelmét. Én nem vagyok szívbajos, simán kihagytam két étkezést suli előtt. Ott a szájába nyomtam egy virslikockát, kiköpte, és távozott játszani a többi kutyával. Egyébként is kőfalakat kell lerombolni a turcsi fejükben, nem olyan könnyen értik meg mit akarsz tőlük.


Nálunk ahhoz, hogy kajával tudjam motiválni a koplalnia kellett. Az enyémnél nagyon sokáig az egyetlen motiváció az éhség volt. Ha éhes volt, akkor jó volt a száraz táp is, ha nem, akkor a csirkemáj se érdekelte.


De sosem volt elegendő motiváció a kaja. Az csak egy megerősítésnek volt elég, igazi motivációnak a játékot használom a mai napig. Meg kell találni azt, amiért lelkesedik, és azzal dolgozni.


Az ült meg akkor kisebb dolgokból kell felépíten. Eleinte jutalmazd azt is, amikor emeli a fejét a falatért, hogy értese, hogy az jó. Az a baj, hogyha nincs elég megerősítés, akkor azt hiszi, hogy rossz az amit csinál, pedig nem rossz, csak kevés.


Én úgy szoktam csinálni, hogyha valami bonyolultabb dolgot tanulunk, akkor az apránként felépítéshez kaját használok, és amint csinál egy a kívánt viselkedéshez nagyon hasonlót, akkor előkapom a kötelet, és indul a húzódzkodós kergetőzős játék, és vége a tanulásnak. Tehát az ül esetében:

jutalmazod azt is, ha emeli a fejét, hogy megértse, hogy ez a lényeg. Aztán egyre tovább kell kitartani a felfelé tartott fejet, és ez állva kényelmetlen, előbb utóbb rogyaszt. A legelső rogyasztásnál elő a labda, kötél, bot, rágcsa, bármi amit nagyon szeret, nagy öröm, nagy játék, és váge a tanulásnak. Ha pár óra múlva újrakezded, látni fogod, hogy a nagyon megjutalmazott dolog maradt meg a leginkább, és már tudod emelni a követelményt. Idővel le fogja tenni a fenekét.


Tehát buta kutya nincs, csak kevés motiváció és türelmetlen gazda.

2011. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Értem, mindenképpen kipróbálom. Köszi a válaszokat!
2011. jan. 2. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!