Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért ítélik el...

Szerintetek miért ítélik el olyan sokan a menhelyi és a keverék kutyákat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem hallok annyi elítélést róluk. De én szívesebben is hoztam menhelyről eddig a kutyáimat, olyan jó látni, hogy egy rossz sorsú kutyának jó körülményeket biztosítok és boldog :)
2011. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy elítélnék őket. Sokkal inkább azokat, akik oda juttatták őket.
2011. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy sokan kimondják de nekem is van egy menhelyi keverékem és ha találkozok egy Fajtatiszta kutyussal megszokták kérdezni mien fajta hány éves honnan van és mikor megmondom, hogy menhelyi már sarkon is fordulnak hogy menniük kell :/ Lehet, hogy nem mondják de nem mindenki szeretné a fajtatiszta kutyusát egy menhelyivel barátkoztatni
2011. jan. 2. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Én pont ezt a hatalmas fajtiszta-mániát nem értem. Volt már sok kutyám, de a keverékek voltak közülük a legokosabbak és a legkedvesebb, legmegbízhatóbb kutyák. Három közülük menhelyi volt. A menhelyi kutya is olyan, mint a nem menhelyi, van neki négy lába, és tüdővel lélegzik :) Ezellen nem sok elítélő dolgot hallok, de a keverékekkel szemben igen. A mostani kis kuytulékom bal mellső lába többet ér, mint egy falka fajtiszta, beltenyészetes kutya.
2011. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Miert itelik el az emberek az intezeti, nem magyar embereket? Kb, ugyanaz a valasz.
2011. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én még nem tapasztaltam hogy olyan sokan elítélnék a menhelyi kutyákat - pont ellenkezőleg.

Van keverék kutyám és ezzel kapcsolatban sincs rossz tapasztalatom - legfeljebb olyan ember ítéli meg negatívan aki amúgy is az "sík hülye kategóriába" tartozik, ezek véleménye meg nem érdekel.

Ami viszont mostanában egyre jobban zavar az az, hogy amikor azt mondom h a következő kutyám egy bizonyos fajta lesz, tenyésztőtől, tk-vel, na akkor kapom a puffogást hogy miaz már hogy nekem nem elég jó egy menhelyi keverék?


Válasz a kérdésedre: nincs értelmes oka, csak emberi hülyeség. Egyiket sem kellene/nincs ok elítélni se a keveréket, se a fajtatisztát, se a menhelyit, se a tk-vest......

2011. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is keverék kutyám van és nagyon okos, szép és hűséges, imádom. :)

Egyébként azt tartom gáznak, hogy sokan vesznek 50-100 ezerért kutyát miközben válság van. Azt hiszik, hogy attól menők lesznek.

2011. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Igazatok van!

Egyre több fajtatiszta kutya is van a menhelyen mivel sokan csak hirtelen felindulásból veszik meg a kutyát aztán nem bírnak vele és ahelyett hogy foglalkoznának vele időt szánnának rá neeem ők ink menhelyre adják!

Az én keverék kutyám is nagyon okos tavasszal Agilityzni is fogok vele járni!Nekünk régen németjuhászunk volt de mióta egyszer hazahoztunk a keverékeket azóta őket is legalább annyira szeretem ^^

2011. jan. 2. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert sok a sznob ember.

Nekem mindig keverékeim voltak, de nekem mindegy.

Most van 3 spániel-keverék kutyám, az apjuk gyönyörű vörös spániel volt, az anyjuk fekete puli-keverék.

Az én keverék kutyáim sokkal szebbek mint a fajtiszta apjuk. Ugyanis nem fittyed le úgy az alsó szemhéjuk, ezért nincs is olyan bugyuta ábrázatuk.

Az egyik szőke, mint a napsugár, és földig ér a hosszú vöröses füle, hatalmas szőke mancsai vannak, és szőke fürtjei a feje búbján. Volt, hogy séta közben felkiáltott egy kislány, istenem milyen gyönyörű kutya!

A másik kutyám tacskós lett, hihetetlen értelmes pofával, spániel vörösséggel. Szeme se áll jól, egyszerűen imádnivaló.

Harmadik olyan mint egy hercegnő. Vörös, hosszú kecses lábakkal, csodálatosan szép meleg barna szemekkel. Ő vizslára hasonlít inkább, de sok van benne a spánielből is.

A világ legszebb kutyái, pedig keverékek.


De ugyanúgy tudok imádni egy ráncos képű angol-bulldogot, aki nem épp a szépségéről híres, és még fajtiszta is...

Ezért mondom, hogy nekem mindegy, csak a sznoboknak nem az.


Jártam én is menhelyeken, nekem is van egy menhelyi keverékem, és én is nagyobb szükségét látom a keverékek befogadásának, de azt is tudom, hogy kiegyensúlyozottabbak a családnál nevelkedett kutyák.

2011. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem tapasztaltam még ilyet, hogy a menhelyi vagy a keverék kutyákkal szemben előítéletesek lennének az emberek. A parkban, ahova kutyát sétáltatni járok például legalább annyi keverék kutyus játszik együtt, mint fajtatiszta.

Ne is figyelj oda, akik így viselkednek. A kutyád semmivel nem ér kevesebbet, mint bármelyik fajtatiszta.

2011. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!