Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bosszantja a kutyások...

Miért bosszantja a kutyások egy részét, ha egy érdeklődőnek menhelyi keverék kutyát ajánlanak a törzskönyvezett kölykök helyett?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 11:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

mert nem arról érdeklődnek, és nyilván amit kérdeznek, arra akarnak választ kapni.

sokan meg szimplán bunkók, azt hiszik, a fajtatiszta aranyat sz@rik... nekem két keverékem van, semmiért nem adnám őket :)

2009. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

nekem is két keverékem van, és én sem adnám őket oda semmiért.

Ők életre születtek, nem pedig azért lettek kitenyésztve, hogy pénzért eladják az életüket.... éna "kutyakereskedelmet" is betiltanám, ha már az állakínzás is bűncselekmény, élettel való kereskedés is az.

2009. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
Mert nem magáért a kutyáért (és a szeretetért, amit adhat), hanem a saját sznobizmusuk miatt vesznek kutyát. Ha annyira tetszene nekik egy fajta és tényleg jóérzésűek lennének, akkor örökbefogadnának a fajtamentőktől és nem tenyésztőktől, vagy ne adj Isten szaporítóktól vennének kutyát. (A szüleim pl imádják a Spánieleket és rengeteg kutyuson segítettek már a Spániel Fajtamentőkön keresztül, sőt, 2-őt meg is tartottak)
2009. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Arra kérem a normális állatszerető embereket - tehát akik fajtától függetlenül is szeretik az állatokat -, hogy ne válaszoljanak, hisz az ellentábor nem válaszol, csak lepontoz.
2009. aug. 29. 12:00
 5/23 A kérdező kommentje:
A kérdés arra vonatkozott, hogy amikor valaki azt kéri, hogy adjanak neki tanácsot, hogy panelba 2 gyerek mellé milyen kutyát vállaljon, akkor miért nem megfelelő válasz az, hogy látogasson el a menhelyre és kérje az ottani gondozók segítségét a megfelelő kutya kiválasztásában. Ilyenkor pár embernek mindig habzani kezd a szája, pedig szerintem ez is egy korrekt válasz azon kívül ez a saját véleményem. Miért írjak mást? És főleg ez miért nem válasz a kérdésre? Vagy a kutya szó már rögtön fajtatisztát jelent???
2009. aug. 29. 12:04
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Igen én azt nem értem, hogy némelyik kérdésben nem is válaszolnak, csak benéznek és pontoznak.

Nem csak erre a kérdésre vonatkozik.

De jövőhéten már suli, kevesebb idióta barom lesz.

2009. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Na, ez a kérdés pont a túlzás. A tenyésztők csak örülnek ha menhelyről örökbefogadott kutyát "vesz" valaki, mert a szaporítók tábora így csökken. Aki egy lekövethető múlttal rendelkező kutyát akar, az meg úgyis normális tenyésztőtől veszi! Senki nincs ellene a menhelyi kutyáknak, sőt, sajnáljuk őket! Ez a kérdés csak feszültség-szítás! Gratula (nyugodtan pontozzatok le :()
2009. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem a tenyésztőkre gondoltam, hanem azokra a gazdikra, akik itt válaszolnak. Az igazi tenyésztő tudom, hogy együttműködők, de ők is nagyon kevesen vannak. Nekem meg az tűnt igazságtalannak, hogy folyton lehurrogják az embert, pedig csak van olyan, aki más szemszögből nézi a világot. . Én csak azt szeretném, hogy mindenkinek a véleménye helyt kapjon a megfelelő formában. Pláne, ha az egy követendő példa
2009. aug. 29. 12:49
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Részben egyetértek az elsővel. Aztán szerintem meg azért is mert ugye a kérdezőnek eszébe jut fajtatiszta és keverék. De a keveréket nem lehet ajánlani. Szóval úgy értem, hogy annyi a kérdezőnek is eszébe jut hogy keverék, felesleges mindenkinek leírni. Mert bővebben nem tudod azt mondani, hogy én speciel a tacskó-pincsi keverékeket ajánlom. A fajtatisztáknál viszont lehet ilyen. Hogy én például a mudit ajánlom ezért meg ezért. Egy keverékről nem lehet tapsztalatokat írni, hogy a roti német juhász keverék ilyen meg ilyen azt ajánlom. Viszont a tacskó ír farkas keverékek elég idegesek. Szóval remélem értitek? Tapasztalatokat kérnek. Aztán majd eldöntik. De keverékben nem igazán tudunk hasznos tanácsot adni, mert egyrészt nincs közös jellemzőjük másrészt hiába van neked egy áldott jó keveréked, lehet hogy ő olyat vesz ki akit minden nap vertek és majd otthon kiderül, hogyha meglátt egy férfit piros pulcsiban akkor harap, mert abban verték. Tehát biztosra veszem, hogy nekik is eszükbe jut egy keverék, de abban csak ők tudnak dönteni, mert itt hasznos tanácsot senki nem tud, csak a saját keverékét ismeri. Hú, kicsit bonyolult lett... :'D


Azt viszont kikérem magamnak, hogy akinek fajtatiszta kutyája van az sznob! IGENIS ÁLLATSZERETŐ NORMÁLIS EMBER VAGYOK PEDIG NEM KEVERÉKEM VAN! Nekem fajtatiszta kutyám van akiven munkaversenyre járok meg terelni, meg dolgozni, céljaim vannak vele. Ilyen volt az első kutyám akit nem én válaszottam. Beleszetettem, imádom ahogy kinéz, ahogy viselkedik ez a fajta! És nem vagyok sznob se semmi!Elegem van ebből, a h*lye előitéletből! Miért vagyok én rossz azért mert pont egy fajtatiszta tetszik?? Minden állatot szeretek (az összes kutyát, macskát, madarat,pókot, bogarat stb) de nem tetszik mindegyik, és miért legyen olyan amelyik nem tetszik? És miért baj ha nekem nem az tetszik ami másoknak? Egy keverék kutyát tartó ember is lehet sznob. Úgyhogy légyszives fejezzétek be ezt a buta sznobozást. Van aki azért veszi a kutyát, de ezért nem a fajtatisztákat kell szídni hanem az embert!

2009. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem fajtatiszta kutyám van. Mégpedig azért, mert így legalább halvány esélyem volt rá, hogy olyasmi lesz a jelleme, amit én szeretnék. Egy menhelyi kutya mindig lutri. Egyetértek, hogy nagyon szép döntés, ha valaki ilyet választ, de menhelyi kutyát én kizárólag tapasztalt, kutyanevelésben jártas kutyásnak ajánlanék, akinek van fogalma, hogy egy menhelyen depresszióssá vált, esetleg ugatós, harapós kutyát visszaszelidítsen. És ez nem azt jelenti, hogy ezek a kutyák rosszak lennének, csak ha épp minden nap meg kellett harcolnia a menhelyi egyéb kutyákkal, akkor nem biztos, hogy első nap már ő a legkezesebb kutya az új gazdinál. Ha valaki fajtatiszta 10 hetes kölyköt vásárol, akkor ekzdő kutyásként nagyobb az esélye, hogy nem történik baleset a kutya kezdeti nevelésekor, mintha hazavisz egy másfél éves, tisztázatlan előéletű menhelyi kutyát...
2009. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!