Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff kutyám alkalmas-e...

Bullmasztiff kutyám alkalmas-e súlyhuzásra?

Figyelt kérdés
Tippeket tanácsokat várok!
2011. jan. 2. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, viszonylag nagy testű kutya és a bullmasztiff ma főként figyelmes családi kutyaként tartják, ugyanakkor minden testi és szellemi adottsága megvan ahhoz, hogy jó teljesítményt nyújtson a különféle kutyás sportokban. Egy barátomnak amerikai bulldogja van és télen Ő is a szánkót huzatja vele amin a 6 éves kislánya van.
2011. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de egyedül ne próbálkozz vele, keress fel egy szakembert.


[link]

2011. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

minden egészséges, felnőtt kutyával lehet súlyt húzatni.

ajánlom a fenti súlyhúzás.hu linkről elérhető fórumot

2011. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 juan1088 ***** válasza:

Nem vagyok szakember, csak szeretem a kutyákat, ezt előrebocsátom.

Szerintem a bullmasztiffnak nem megfelelő a felépítése a súlyhúzásra, túl nagy a termete, és túlságosan hajlamos a csípő-problémákra, én a helyedben nem kockáztatnám meg, hogy megsérüljön. Ilyen játékot általában a zömökebb, agilisabb kutyák játszanak, amcsi bulldog, amstaff, bull terrier, a bulldog típusú kutyák általában, illetve berni pásztor (a súlyhúzás rekordere a kutyák között). A masztiff bivalyerős, de hogy alkalmas lenne hosszútávon ilyen erőkifejtésre, problémák nélkül azt nem hiszem.

2011. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem van egy Bullmasztiff kutyám,most múlt el nemrég 1 éves,szuka.Sajnos a feltételes betegségeik miatt tényleg vigyáznék vele,nem lenne szívem súlyt húzatni vele,nehogy valami betegség alakuljon ki emiatt! De ez mind attól is függ ,hogy most mennyi idős a kutya és hogy miket adsz neki a kaja mellé,és persze hogy mit adsz neki enni!

Én mióta hozzám került adom neki a kálciumot naponta 2-3 tablettát! Ettől erős csontozata lesz,nehezebben betegedik meg majd idősebb korában. Ha te is adod neki a kálciumot rendszeresen régóta és sokat mozog a kutya és ha elég erősnek látod hozzá hát akkor hajrá de nem kizárt,hogy nem lesz semmi baja.

Egy próbát megérhet,mert tényleg erős kutyafajta,de nagyon vigyázz !!

2011. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jáááj... :S


nem a Ca-tól lesz erős egy kutya csontozata... sőt, a Ca túlzott adagolása a Ca-P egyensúly felborulásához vezet. alapvetően, ha rendes superpremium tápot etet az ember, akkor NEM KELL csonterősítő kiegészítést adni neki. bőven elég időnként egy-egy főtt tojást (egészben, héjastul), vagy főtt sertéscsontot adni neki - ha feltétlen meg akarod nyugtatni a lelkedet. és nem a csontok "vastagságától" függ a súlyhúzásra való alkalmasság :)


aztán. a bullmasztiff anatómiája nem sokban különbözik az amerikai bulldogoktól. ez utóbbiak viszont nagy számban vesznek részt súlyhúzó versenyeken, a magyar nehézsúlyú bajnok is ambull volt az idén - köszöni szépen, gyönyörűen és lelkesen húz.


a súlyhúzásra való képesség, motiválhatóság számít, illetve az, hogy egészségileg nincs baja a kutyának. ezt egy egyszerű DP szűréssel meg lehet vizsgálni (ez egyébként is ajánlott minden óriás testű kutyának). illetve vigyázva kell melegben edzeni (a rövid orra miatt), bár ez is érvényes minden kutyára, a hőguta miatt.

2011. jan. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!