Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök bullmasztiff kutyusom...

Kölyök bullmasztiff kutyusom van. Igaz az, hogy nem szabad lépcsőznie?

Figyelt kérdés

3 hónapos elmúlt, 1 emeletnyit kénytelen (lenne) lépcsőzni a séták alkalmával. Sok mindent hallottam erről általánosságban. Pl. hogy fél éves koráig nem szabad lépcsőnie a kutyáknak a gerincük miatt, aztán olyat is hallottam, hogy ez inkább azokra a kutyákra vonatkozik, akik nem "arányosak" (pl. tacsik, akiknek hosszú a testük és arányait nézve nem magasak).

Szerintetek?


2011. okt. 7. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A kutyák gerincének nem tesz jót a lépcsőzés, tehát jobb elkerülni, ha van rá lehetőség. De azért egy hosszú lábú fajtánál nem olyan nagy probléma, mint mondjuk egy tacsinál.

Biztos hallottál már a tacskóbénulásról, sajnos gyakori probléma náluk:( A lábaik rövidek, a gerincük hosszú, és nekik egy lépcsőfok gyakorlatilag fejmagasságnál van, emiatt a gerincük nagyon meghajlik, ha fel akarnak ugrani.


De egy kutya, aki simán fel tud lépni, ott azért nem olyan nagy gond, pláne egy emelet.

2011. okt. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam szegény tacsikról, hogy szegényeknek milyen beteg tud lenni a gerince :(

Egy kicsit megnyugodtam, ha a hosszú lábúaknál ez nem olyan gond. Ameddig lehet, kímélem, csak hát már most 12 kg a kis tökös, nem sokáig fogom tudni kézben cipelni.. :)

2011. okt. 7. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy emeletnyitől nem lehet nagyon baja, de azért fokozottan figyelj a táplálásra, mert a bullmaci nem a szuper izületeiről híre. Inkább alacsonyabb fehérje tartalmú kaját egyen, hogy nehogy hirtelen megnyúljon, és szerintem az egyik legokosabb dolog amit tehetsz, hogyha legalább 1 éves koráig folyamatosan adsz neki zöldkagylókészítményt, és utána is kúraszerűen évente legalább kétszer.
2011. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudok róla, köszi :)

Royal Canint adunk neki, ebben van zöldkagylókivonat is, meg mindenféle vitamin, ami kell neki. Láttuk mi is, hogy viszonylag magas a fehérjetartalma, próbáltunk tápot is váltani, de fosott tőle, pedig mértékletesen álltunk át... a vége az lett, hogy visszatértünk a royalra és úgy adjuk neki, hogy a napi előírt adag 2/3-át kapja ill. mellé jutifalat, ha tanulunk és egyéb más kaják (gyümölcsök stb.). Az állatorvosunk azt mondta, hogy teljesen jó bőrben van így a kutya, mert nem dagi, látszik, hogy van dereka, stb. és ha így marad, akkor nem lesz gond a későbbiekben sem.

2011. okt. 7. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Amennyi a tápban van, az közel sem elegendő mennyiségű zöldkagyló. A tenyésztők (legalábbis nekem!) egytől-egyig elmondták, volt, aki a lelkemre is kötötte, hogy adjak neki KÜLÖN zöldkagylót, amíg nem fejlődik ki, és utána is időszakosan, pont, ahogy előttem is válaszolták.
2011. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy melyik Royal tápban? Mert amikor tápokat kerestem, akkor én is nézegettem, és amiket én átolvastam, azokban nem zöldkagyló volt, hanem porcból kivonat - az pedig nem használ, mert csak a nagyméretű glükozaminokat tartalmazza, ennél fogva nem is jut el a beépülés helyéig, ezt állatorvosoktól is kérdeztem, és amelyiknek nem adták pénzért a szájába a reklámot (bár tudtam róla, hogy le van fizetve :/), az meg is súgta, hogy a porc nem okés (se cápa, se marha, se csirke).
2011. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hm.. hát nem egyszerű a jó döntés...

Mi Royal Canin Giant Puppy 34-t adunk neki. A tenyésztőnk is ezt a tápot adta ill. az állatorvosunk is forgalmazza ezt, tőle direkt megkérdeztük és ő azt mondta, hogy van benne zöldkagyló kivonat is és h még véletlenül se adjunk neki semmi vitamint vagy egyéb kiegészítőt (porcerősítő stb), mert azzal akár kárt is okozhatunk.. Nem tudom, hogy a zöldkagyló kivonattal nem lehet-e kárt okozni, ha többet kap, mint kéne esetleg és adnánk neki pluszba mégis?

2011. okt. 7. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valami más is mellette, ami már maga a hatóanyag tisztán, akkor lehet túladagolni (vitamin, ásványi anyag, nyomelem), főleg ha Royal Canint kap, ami ugye minőségi táp. Egyébként kölyökkorban a legkárosabb az ásványi anyag-túladagolás.

Én Vetri-Care-t adok (ugyan ilyen jó a Luposan is), abban zöldkagyló, lucerna és sörélesztő van, egyiket sem lehet túladagolni, max. ha bezabál egy-két flakont egyszerre.

Nézd meg a zsákodon, én anno amikor olvastam az összetevőket, akkor csak porc volt benne.

Nápolyi masztiff és bordeaux-i dog tenyésztőket kérdeztem ki sorra a fajtáról, nem bullmasztiffosokat, de teljesen ugyanaz a kategória. Az alapszabály egyébként úgy szól, hogy vitamin- és ásv. anyag kiegészítést szigorúan tilos kapnia jó táp mellett a kutyáknak, de az ízületvédő készítmények általában (kevés kivételtől eltekintve) max. C-vitamint tartalmaznak, ami vízben oldódó, úgyhogy nem lehet túladagolni, a felesleg kiürül a vizelettel.

2011. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ok. Értem.

Nem láttam a tápon az összetevők között a zöldkagylót :(


Ti ezt adjátok?

[link]


Néztem az összetevőket és egy csomó vitamint és ásványi anyagot tartalmaz még a zöld kagylókivonaton, sörélesztőn és lucernakivonaton kívül.. Ez akkor inkább a gagyi minőségű tápok mellé való szerintem..


Jó lenne olyat találni, ami tényleg csak a zöld kagylókivonatot tartalmazza..

2011. okt. 8. 10:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen azt használjuk, de pont az a jó, hogy nem kivonatokat tartalmaz, hanem komplexen a növényt. Így nem adagolod túl. Ezért van az, hogy gyümölcsből és zöldségből ehetsz, amennyit akarsz, de a vitaminkészítményt csak óvatosan szedheted.

Egyébként is más a hatása úgy, hogy nem izoláltan tartalmaz egy-egy hatóanyagot. Egyes vitaminok károsak csupán mert magukban szedik őket; kell a növény többi része is a jó hatáshoz. Így van ez minden élőlénynél. Csak ajánlani tudom, ha nem is érdekel a tudomány, akkor a tapasztalatoknak hihetnél, rengeteg ember használja biztonságosan ezt is és a Luposant is. (És még másokat.)

Biztos, hogy porcerősítőre gondolt? Én még életemben nem hallottam sem állatorvostól, sem tenyésztőtől, sem gazditól, csak az ellenkezőjét (rendelőbemn dolgozom).

A csonterősítő van tiltólistán - ezért pl. Luposan BioMineral-t már nem tanácsos adni kölyökkutyáknak, hiába tartalmaz az is zöldkagylót.

Mivel elég drága, nem kell, hogy ez vágjon földhöz anyagilag, nem tragédia, ha nem kap a kutyád zöldkagylót, csak ajánlott - igazából terápiás céllal nélkülözhetetlen, mert tényleg hatékony, ezt én is aláírom :)

2011. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!