Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember lennék? Többi lent

Rossz ember lennék? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy kis testű pincsi kutyám. Általában Happy Dog tápot eszik meg főzök rá. Szóval nem a legolcsóbb tápot kapja, de nem is a legjobbat. Megtehetném, hogy jobbal etetem, mert hát nem nagy étkű. Viszont nagyon nagy állat barát vagyok. Nyáron menni akarok menhelyre önkéntesnek. Jelenleg is van nálam két kisebb kutya akik az utcáról szedtem össze. (olyan tacskó keveréknek nézem az egyiket a másikat pedig terrier keveréknek szóval ő nagyobb). Már túl vagyunk a féregtelenítésen és a bolhátlanításon illetve fürdetésen. Természetesen őket is örökbe akarom adni de még nem jelentkeztek rá. És őket viszont nem tudom minőségi táppal etetni (meg van, hogy nagyobb kutya van nálam ami többet eszik) így nekik Tesco-s tápot veszek 10kilós kiszerelésbe ami kerül 1000-1500 forint körül. És a konzervek sem márkásak. Tudom, hogy nem a legjobb étel, de úgy voltam eddig vele, hogy legalább enni kapnak és meleg helyen vannak nem az utcán. Törődnek vele, szeretik meg ilyenek. De itt mindig olyanokat olvasok, hogy aki nem minőségi táppal e
2011. jan. 2. 18:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
kutyás boltba kapsz olyan áron mint a teco-s de sokkal jobb táp is de egyébként nagyon rendes ember vagy :)
2011. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekik tökéletesen elég, szerintem eddig is ilyet kaptak (vagy rosszabbat), addig örülni fognak ennek is, amíg meg nem tudják meg hogy van finomabb is, mert kicsi esél van rá, de akkor átszoknak arra, és a gagyi nem kell nekik.
2011. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem baj, ettől még nem vagy rossz ember, sőt...befogadtál 2utcai árva kutyát, ez pedig nagyra becsülendő tett. Legalább van ételük, és meleg otthonuk, nekik csak ez számít, meg hogy szeressék őket. Nagyon szépen cselekedtél, az pedig nem baj, ha nem minőségi kaját kapnak. Elítélni azt, akinek nem tellik 10ezer forintos kajákra, nagyon nem szép dolog szerintem...régebben, öregapáink kutyái sem kaptak Happy Dogot, meg Joserát, mert akkor nem is létezett még ilyen, hanem ők is házikoszton és maradékon éltek, mégis eléltek 15-20évig, MERT SZERETTÉK ŐKET. A kutya életében a szeretet a legfontosabb, nem a márkás kaja.
2011. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a Tesco-s még jobb is, mint az ilyen Chappi, Pedigree, Darling és társaik, mert azokban szinte csak színezék meg tartósítószer van. A tescos tápokban igaz, hogy kevés hús van, de legalább nincs telenyomva mindenféle ártalmas cuccokkal.. Ha pedig még konzervet is kapnak a kutyák, akkor nagyon jó sorsuk van! Esetleg egy-kétszer főzhetnél nekik valamilyen húst, az biztosan jót tenne nekik, de alapvetően jók ezek a táplálékok, legalább enni kapnak rendesen.


A Happy Dog egy jó minőségű táp, nem kell átváltanod semmire! Én is azzal etetek már 10 éve, de én már kipróbáltam az Orijentől a Royal Caninig mindent. Semmi sem jó, csak a Happy Dog jött be. :)


Nem vagy rossz ember - sőt, kifejezetten jó ember vagy, és gratulálni szeretnék, amiért ilyen jó szíved van! :)

2011. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:

Még mindig jobb, mintha a menhelyen lennének.

Remélem sikerrel jársz és eljönnek értük az álomgazdik.

2011. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ugyan már legalább enni adsz nekik meleg szállást meg ilyenek! Nem kell törődni a többi ember mit mond! Én sem etetem minőségi táppal a kutyáimat azt kapják amit adunk nekik és kész! Mégis boldogok és örülnek hogy velünk lehetnek enni kapnak tőlünk szeretjük őket játszunk velük meg ilyenek! :)
2011. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaj látom nem írta ki teljesen a szöveget leírom teljesen.


Van egy 5 és fél éves pincsim akit Happy Dog táppal etetek meg főzök mellé meg ilyesmi. Nem a legjobb táp, de nem is a legutolsó. Volna keret jobb minőségű tápra is, mert nem nagy étkű.

Szóval nagyon szeretem a kutyákat, így rendszeresen mentegetem őket az utcáról. Jelenleg is van nálam két kisebb kutya (egy tacskó keverék és egy egy rövid szőrű terrier keverék ő nagyobbacska). És hát őket nem a legjobb táppal etetem. Mert van hogy nagyobb kutya van nálam és általában a Tesoban kapható száraztápot veszem 10 kilós kiszerelésben. Mikor melyik olcsóbb (Vahur meg ilyesmik). De sajnos nincs annyi pénzem, hogy minden egyes kutyát jó táppal etessek és itt mindig azt olvasom, hogy aki nem jó minőségű táppal eteti a kutyáját az nem megfelelően látja el. A konzervek is olcsók, tudom, hogy csak 4% hús tartalom van bennük, de ezek olcsók. A legszarabb táppal etetem őket, igaz, de azt hittem kompenzálja az, hogy nálam melegben vannak, törődök velük és enni kapnak. Persze ezeket a kutyákat örökbe adom amint tudom. De ha hozzám kerülnek kétszer megfürdetem őket Neostomosannal (függetlenül attól, hogy bolhásak-e jobb a megelőzés) féregtelenítem őket és van amit beoltatok veszettség ellen is ha sokáig nálam van. És ez eszi a pénzt rendesen. Főleg amikor három kutya is van nálam. De inkább rájuk költöm a pénzt mint magamra.

De most elbizonytalanodtam. Hogy a saját kutyámnak sem adom meg a legjobbat az utcáról befogadottaknak meg aztán végkép nem. Rossz érzés ez így :( Szerintetek rossz lennék ettől?


És egyébként 26/l vagyok nagyon köszönöm a válaszokat! Jól esik :)

2011. jan. 2. 19:44
 8/14 A kérdező kommentje:
És egyébként előbb utóbb mindig gazdira találnak a kutyusok :)
2011. jan. 2. 19:48
 9/14 anonim válasza:
és mien kutyusaid vannak most amiket örökbeadsz?
2011. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
és merre laksz?:)
2011. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!