Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember lennék emiatt?

Rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy menhelyről fogadjak be egy keveréket,de én keverék kutyát szeretnék csak nem menhelyről hanem magán személytől.Sokan mondták nekem hogy igy a szaporitokat támogatom,közbe azért szeretnék magán személytől kutyát mert tudom hogyha nem lesznek elajándékozva a kölykök akkor menhelyre vagy elaltatásra kerülnek.Szerinttek is rossz lennék?
2009. szept. 18. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Igen félig-meddig. Igaz, hogy Őt megmented. De amikor a gazda legközelebb gondolkozik a vemhesült szukája fölött, akkor majd eszébe fog jutni, hogy hát az előzőket is elvitték (te is), ezért őket is hagyja megszületni. Szóval akkor egy kicsit te is tehetsz róla, tovább szaporítja őket.

A menheliy kutyákat nem kell megmenteni? Ők sokkal közelebb vannak már a bajhoz. Ha mondjuk elhozol egy kiskutyát valakitől és aztán ivartalanítod a szukáját, akkor nem baj :D

2009. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha beadja menhelyre akkor se fogja ivartalanitani a szukaját hanem azt fogja gondolni magába hogy ha nem lesz gazdijuk akkor megint beadja menhelyre és kész vagy elaltatja.Amugy meg egy magán személynek nem fogok pénzt adni a kezébe hogy ivartalanitasd a kutyádat,mert kitudja utána hogy mire költi.
2009. szept. 18. 20:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Megkell menteni őket is persze.Van is menhelyi kutyám is és ők is leadottak voltak egy alombol.
2009. szept. 18. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ja, nem úgy értettem, hogy félig meddig rossz vagy, hanem hogy félig meddig jó amit mondassz, de azért akik rosszat tesznek azokat nehogymár még jutalmazzuk is (elvisszük a kutyáját). De ez a te döntésed. Mert azért gondolom, ha valaki látja, hogy egy kutyáját sem viszik el, az egyszer csak abbahagyja... Akinél meg csak úgy szül a szuka, mert házat őrizni van, meg nincs kerítés, azok biztos nem hirdetik a kiskutyájukat, szóval azokra csak úgy akadhatsz rá, minden házat jól megfigyelsz kb. De ez tényleg te döntésed.
2009. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
az én kutyám magánszemélytől van. persze nagyon szép, hogyha valaki menhelyről fogad be kutyát, de én beleszerettem a kiskutyámba, amikor megláttam, szóval nem hiszem, hogy ezért, rossz ember lennél, maximum, ha úgy érzed, adj nekik adományt, vagy önkénteskedj.:) ha te onnan szeretnél onnan kiskutyát, akkor hozzd el szerintem nyugodtan. és nem vagy rosszember.
2009. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
vannak besikeredett keverék kutyák. az emeberek nem szoktak direkt keverékeket "gyártani", mert azt nem veszi meg senki, csak elajándékozzák. miért lennél rossz. most nem mind1 hogy kézből hozod el vagy akkor amikor már bekerültek a menhelyre?!
2009. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Énis egyetértem az első válaszolóval.

Nekem is két kutyusom van, az egyiket utcára dobták,mert felesleges volt(nah meg köldöksérves), a másik anyját még vemhesen kidobták(tanu is van rá), és szerencsétlen november végén egy lakatlan teljen,gazban ellette meg a 7 kicsinyét. Az én picikém akit kinéztem bele is esett egy 3méteres gödörbe a tesójával. Az én kutyámnak a mellső lábai fagytak meg(szerencsre meg tudtuk gyógyíttatni), a testvére pedig halálra fagyott...

Szerintem jobban jársz ha utcáról, menhelyről fogadsz be, és nem támogatod az ilyen embereket...

2009. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1 kérdés. most akkor van 1 imerősöd akinek besikeredett 1 pár kölyök, de úgyis menhelyre kerülnének vagy elaltatná, te pedig így hozod el?! vagy olyan helyről ahol direkt párosítottak kutyákat, amik keverékek. mert nem mind1. mert ahogy értelmezem sokan nem értik a kérdésedet (gondolom, mint az előttem szóló aki 0%-ot kapott, ő is így értette.) a véletlen( pl. szomszéd kutyája átszökött) keverékeknél még jóhogy nem vagy rossz ember. viszont akitől elhozod a kutyát, hívd fel a figyelmét arra hogy van ivartalanítási lehetőség és nem kerül sokba a meghírdetett akciós időszakokban.
2009. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legelső kutyámat a keresztanyámtól hoztam haza.

Kis falusi keverék volt, a 90-es évek elején állatorvos csak 2 faluval arrébb volt náluk (+ nem volt még "divat" az ivartalanítás). Ők vigyázztak a kutyusra amannyire tőlük tellett de mégis lett 4 kicsi, ott voltak az ellésnél segítettek neki és gondosan kerestek gazdit mindegyiknek (és igyekeztek később is figyelemmel követni a kölyköket) és később kapott a kutya fogamzásgátló injekciót (ettől elrákosodott :-( és meghalt).

Én nem nevezném Őket szaporítónak, persze mostanában ez (is) nagy divat.


Nem vagy rossz ember, onnan hozol kutyust magadnak ahonnan számodra megfelelő.

2009. szept. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Véletlen alomból hoznék el kiskutyát.
2009. szept. 19. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!