Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell tanitani a kicsi...

Hogy kell tanitani a kicsi rottweiler kutyat, hogy ne valjon veszelyesse mikor megno?

Figyelt kérdés

Nemsokara kapok egy 1 honapos rottweiler kutyust..felek,hogy mire nagy lesz veszelyes lesz?

Mire kell es hogyan betanitsam meg ekkora koraba?Nem szeretnem kutya betanitohoz elvinni..


2009. jan. 27. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy hónaposat?? Ezt biztosan csak elírtad és kettő hónapos korban hozzátok el, ugye??
2009. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Remélem csak viccelsz a korral illetöleg nagyon fiatal lenne még. Amugy ha nem akarod kutyasuliba vinni akkor legyél a rottiddal következetes és ne engedd hogy harapjon még egy kicsit se.
2009. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Szeresd és foglaklkozz vele, mintha a fiad/lányod lenne.

Ha érzi a családhoz tartozik, egy kutyával sem lesz gond.


Első kutya?

2009. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az 1 hónapos kor még nagyon kicsi, ha azt akarod, hogy jól szocializálódjon, kb. 8 hetes(!) koráig az anyja és a testvérei mellett a helye. Egyébként én személy szerint a rottweilert nem nagyon ajánlanám kezdő kutyásnak, max. kutyaISKOLA mellett. Számos jó kutyasuli van Magyarországon, ahol a gazdik elsajátíthatják a kutyával való helyes bánásmódot, kommunikációt. Itt szakképzett kiképző segítségével dolgozhattok, tanulhattok.

Ha semmi áron nem akarod kutyaiskolába vinni, ajánlom neked Jan Fennel: Kutyapszihológia című könyvét.

2009. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen 2 honapos bocsi:)

Meg volt egy kutyam,de az hamar megdoglott..

Kulfoldi vagyok es azert is nem szeretnem kutyasuliba vinni,mert akkor nem magyarul tanitjak be.

En is picit felek,hogy baj lesz..de mar nem tudtam visszamondani.

Koszi a valaszokat,es nagyon fogom szeretni.

2009. jan. 27. 20:31
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha úgy állsz hozzá, hogy félsz, akkor bajok lehetnek. Inkább akkor ajándékozd el, de soha ne félj a kutyádtól. Mikor cseperedik, következetlen nevelés mellett megpróbálhatja átvenni a hatalmat, és az viszont veszélyes.

Egyébként azt vallom, ha jól neveled, kezesebb lesz, mint egy bárány, ha rosszul, akkor egy uszkár is életveszélyes lehet.


Mi még arra is rászoktattuk, hogy bármikor elvehetjük a kajáját, soha nem szólt érte egy szólt se néhány kétségbeesett ("most mér?" -nézés) pillantáson kívül...


Mi sosem voltunk vele tanítónál, de legalább annyit beszélgettünk vele, dédelgettük, játszottunk vele + karácsonykor ő is kapott, ha elmegyünk otthonról elköszönünk tőle, ha megjövünk üdvzöljük,mintha ő is ember volna.

Bánj te is vele így, és akkor nem lesz gond.

És nem igaz, hogy nem érti meg, én biztos vagyok benne, h a 10perces lelkifröccsöm minden egyes szavát érti, tátog felháborodásában, sóhajtozik, és még meg is sértődik...

Szóval, mint a gyerekek.

2009. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én rotik között nőttem fel, szerintem ne úgy állj hozzá, h mit tegyél, h ne legyen veszélyes. Ez is csak egy kutya, mivel a családja leszel, rád nem lesz veszélyes.

Na, kicsi korban még konkrétan nem kell tanítanod, csak mondjuk tudja, hol a helye, és szidd meg, ha rosszat csinál. Én olyan fél-egy éves koráig tanítanám meg az alap (ül-fekszik-marad) dolgokra, de az igazi rotisok 1 éves kora előtt nem küldik kutyasuliba a "gyereket". Olyan másfél éves kora körül kell rá nagyon odafigyelni, akkor zárul a kör a család körül, onnantól az idegenekkel nem lesz valami barátságos, és neked kell nagyon a kezedben tartanod a gyeplőt- érezze, hogy te vagy a GAZDA.

Amúgy hihetetlenül jó kutyák, én már nagyon várom, hogy megint legyen (most költöztem el) szóval sok szerencsét, a rangsor kicsi korától keményen tartani, és nem lesz semmi baj!

2009. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne haragudj,kedves Kérdező, de sajnos belestél abba a hibába,amibe a nagyátlag, hogy a marcona külsejű kutyákat beazonosítod azzal,hogy "agresszív".

Van a rotinál 100x marconább kinézetű eb és a légynek se tudna ártani, mert úgy lett nevelve, tanítva.

Azt nem tagadom, hogy az ilyen vérmérsékletű kutyáknál hamarabb elszakad a cérna, mint más fajtársaiknál, de hogy őszinte legyek,bennem egy kaukázusi medveölő nagyobb bizalmatlanágot kelt, ráadásul a roti rendkívül intelligens contra kaukázusi.

Neveld úgy,mint bármilyen más kutyust, de arra ügyelj, hogy idegeneket ne engedj a közelébe,mert nagyon bizalmatlanok az idegenekkel szemben, kerítésen benyúlni hozzájuk pedig életveszélyes.Szájkosarat városi sétáltatások alkalmával is tegyél rá, parkban szaladgálni hagyni pedig nem tanácsos szájkosár nélkül,úgyhogy,ha rám hallgatsz, csak akkor válaszd,ha vidéki vagy, mert nagy a mozgásigénye, panelban viszont nagyon el tud hízni,ami csak problémákat okozhat.

Idős korában többször is el kell állatorvoshoz vinni,mert az idegrendszeri problémák gyakoribbak náluk, akár a dobermanoknál.

2009. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző még:

igen, a farkastörvények alkalmazása kifejlettebbek náluk,mint általában a vehemensebb kutyáknál, ezért tényleg csak kicsi korban érdemes magadhoz venni (1 hónap még nem nagy idő), amikor még képlékeny, nevelhető, idomítható, felnőtt korban már nem tanácsos, mert addigra a kellő makacsságuk is meg van.

Jól írta az előttem szóló, hogy ha Te vagy a "falkavezér" a kezdetektől, nem kerültök rangsorvitába,de ha tudja, hogy ő a domináns fél, bizony, visszaél vele (a karodat ettől függetlenül egy rosszul nevelt tacsi leharaphatja,ez független a kutya fajtájától).

2009. jan. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Zsukov ***** válasza:
100%

Kutyaiskola.

Olyan nyelven tanítod, ahogy akarod.

Szocializáld. Emberrel, kutyákkal egyaránt. Minél kisebb korban kezded el, annál jobb


Ha félsz tőle......... Akkor ne vállald be.

2009. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!