Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja a legtöbb ember...

Miért akarja a legtöbb ember rossz kutyának beállítani a rottweiler-t?

Figyelt kérdés
Nekünk két rotink van(apa-fia, de ez most lényegtelen). Szinte mindehol azt olvasni, h a roti ilyen agresszív ilyen rossz, olyan rossz kutya. Jó, én elfogult vagyok, mert őket nagyon szeretem. Meg azokat is megértem akiket megtámadott, vagy éppen a kutyájukat megtámada egy roti. DE miért a legtöbb ember aki még 1-gyel sem találkozott olyanokat ír/beszél: a rotik ölik meg a legtöbb gyereket, nem szereti a gyerekeket stb. Minden a neveltetéstől függ, nem? És azon is elgondolkozom, h a németjuhászt miért a jó kutyának állítják be? Mind a kettő házörző, illetve rendőrkutyának használják. Szinte minden thriller-krimi-horror-ban roti a bűnözök kutyája.Bocsi, de ki kellett adnom magamból. ÉS CSAK NORMÁLIS VÁLASZOKAT!
2011. szept. 14. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg a neveléstől függ. A mi utcánkban kettő is van, nem egyszer kiszöknek a kerítésen és az utcában kóborolnak, de nem bántanak senkit, pedig elég ijesztőek, jól kifejlett kan az egyik.

Mi kutyánk egy bordeaux-i dog szuka, négyéves, hasonló felépítésű, mint egy roti. Aki nem ismeri az fél tőle, pedig nem hamis és nem is harapott még meg senkit, csak egyesek szerint ijesztő a megjelenése. :)

2011. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 x) ***** válasza:
100%
Mert ha azt terjesztenék hogy nagyon kedves, aranyos szinte ölebként viselkedő, nyugodt kutya akkor senki sem félne tőle, így sem házőrzésre sem pedig rendőrségi kutyának nem igazán lenne alkalmas :) egyébként tényleg nevelés kérdése hogy milyen a viselkedésük, ha nincsenek megfelelően betanítva vagy nem foglalkoznak velük igen is lehetnek agresszívak.
2011. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk van egy roti a kertben, a főbérlőnké, imádja a gyerekeket, mikor még kicsit voltak a gyerekek, akkor is össze-vissza nyúzták a kutyát, az meg imádta, és borzasztó türelmes volt velük :) Más rotit meg nem ismerek, úgyhogy nem nagyon tudom elképzelni, hogy olyan veszélyesek lennének :)
2011. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Mert félnek tőlük. Sok ember nem elég, hogy nem neveli őket, de még kifejezetten azt szeretné, hogy agresszív legyen a kutyájuk. Engem egyszer akkor támadott meg egy ilyen kutya, amikor lovon ültem. (Terepen.) A kutya ott acsargott messziről a lóra, de a gazdája csak vigyorgott, és elengedte a pórázról a kutyát. Az nekirohant a lónak, és aztán a gazdája messziről - továbbra is vigyorogva - figyelte. Csakhogy a lovak meg tudják védeni magukat, és mivel nem engedtem a lónak, hogy meneküljön (mivel úgysem lett volna rá esélye), ezért fogta magát, és ráugrott a kutya lábára. Ekkor már a kutya "gazdája" is képes volt cselekedni.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy sokan azért ilyen kutyát vesznek, mert élvezik, ha az emberek félnek a kutyájuktól, vagy nem is tudom. De én is ismertem nem egy rotit, akik nagyon aranyosak voltak, mikor az idegen gyerekek ott nyúzták őket, akkor sem volt ellene egy szavuk sem. =) Sajnos azonban nem mindenki szeretné, hogy "aranyos" vagy "biztonságos" kutyája legyen.

2011. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem semmi bajom magával a fajtával, de egy dobihoz/rotihoz/amstaffhoz stb. sem megyek közel, mert ezek divatos ŐV kutyák.

amíg nem ismerem a kutyát és a gazdát, nincs pacsizás, mert sajnos boldog-boldogtalan tart ilyen kutyát...

(épp most kérdezett egy amstaffos, aki nem tudja behívni a kutyáját, és inkább póráz nélkül sétáltatja...)


szóval sokan egyszerűen gyerekként tekintenek a kutyájukra...

az ŐV kutyájukra...

elkényeztetik, a fejükre nő, és isten tudja, kivel lesz agresszív...



nekem közép-ázsiaim vannak, az kicsit vadabb, mint a roti... egy icipicit...

ezért imádom őket, de következetes is vagyok velük.

(tehát pl. nem az az imádat, hogy a tányéromból esznek...)


és csak és kizárólag pórázon sétáltatom őket, bármikor feltűnhet az erdő közepén is kiránduló, lovas stb, és akkor nincs az az isten, hogy be tudnám hívni a kutyáimat - nem azért, mert engedetlenek, hanem azért, mert ilyen a fajta. önállóan dönt arról, hogy kit kell megtámadni, és kit nem.

Ettől még én vagyok a falkavezér.



Szóval nekem semmi bajom a rotikkal, de agybajt kapok a hülye gazdáktól, akik a távolból kiáltoznak amikor rohan egy gyerek felé a kutyájuk, hogy "nem bááánt!"...

2011. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
én is gyerek vagyok mégse bántott egyszerse anya tesójának a kutyusa,szerintem nagyon kis kedves kutyus
2011. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:14

az ilyen gazdikat vaslapáttal fejbe vágnám! :D

2011. szept. 14. 10:36
 8/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:19

régen anyuék (én még nem voltam meg) tartottak 2-3 középázsiait asszem. Apu nagyon imádja őket. Majd szeretne még 1-et :D

2011. szept. 14. 10:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

káj-os vagyok


nem csodálom, hogy szereti őket, nekem is ők a nagy szerelmeim.:)

ha megszereztem a diplomámat etológiából, szeretnék a tenyésztésükkel foglalkozni.:)

2011. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
73%
Szia! Azért állítják be a rotikat rossz kutyának, mert nagytestű kategóriába tartozik, és tekintete szigorú mivel nemes faj, orrhossza rövidebb mint egy agáré pl. és testtartása is olyan "figyelemfelkeltő" tehát én dominánsnak nevezném Őket, hatalom és az erő szimbóluma így külsejéről látván az állkapocs és annak ereje hatalmas ez a fajta miatt van, és visszatartó erőnek hogy is mondjam jobban megfelel mint egy németjuhász, mert a fejforma is meghatározó tud lenni, ha vicsorít a szemfogak és a terjedelmes izomtömeg félelemkeltőbb, de én azért gondolom mindezt mert fekete, rövid szőrű, csillogó gyönyörű a bundája és ereje kb a kuvasszal vetekszik mert nekem 3 kutyusom van Roti, Dobbermann, és egy Dán Dog fehér fekete foltos, ők az enyéim, és apának van mopsz és francia bulldog és 2 ló fríz és egy izabella-fakó. Na most lehet hogy őrültnek nézel, de mi imádjuk az állatokat, és apa kutyái és az enyémek közt is van némi eltérés... A Rottweiler igen is szép és erős kutya, figyelmük felkelthető akár a Dobbermann kutyáknak. A filmekben is pont azért a Roti a bűnözők kutyája mert a szerepekben meghatározó karakterré válik mind a gazdája és a kutyája, ugyanis a Roti simán elbánik a németjuhásszal, de ettől még nem rossz kutya primitív ember az aki ezt hirdeti és jobb ha tudják az emberek a Dobbermann is hasonló karakter mint a roti, nem ugyan az de sok hasonlóság van bennük, azoknak is vágják a farkukat akár a rotiknak is, de ez nem törvényszerű csak flanc de arról miért nem beszél senki hogy a Dán Dog rossz kutya hiszen annak még tekintélyesebb a kinézete és a Német Dognál sokkal nagyobb és végülis óriás kutya, hatalmas feje hosszú lábai vannak és ha az ugat még a Föld is beleremeg, és pont ez az hogy Ő lustább fajta és csak díszeleg, nem bánt mégis ha kimegyek vele az emberek közé sokkal jobban tartanak Tőle a mérete miatt mint a Rotimtól és a Dobbermannomtól. Noss amit eddig így leírtam inkább ezt a Figyelmed felkeltésért írtam hogy a mondanivalómban megtalálod e a lényeget, én lényegében az emberi ostobaság és tudatlanság, és könnyen ítélkező képessége miatt írtam, egy pitbullt is tű szegecses nyakörvvel és egyéb extrákkal pl króm láncpórázzal is "felturbózhatod" és már félnek tőle de én ilyet csak a skinhead-es srácoknál, punk-oknál emosoknál láttam, az aggressziót akarják kimutatni és a végtelen erőt. Ne szívd mellre hogy mit mondanak a "bolodok" a tudatlanok mert a fajok száma a skálán oly sok hogy ha a létező összes harci kutyáktat megnéznék, a medveölőt pontosan nem tudom a fajta nevét de olyan a farka mint a Chau Chau-nak és szőrgombóc az egész meg tök cuki és stb. és stb. de nem ismerik igazán mivel drága és elég ritkaság olyat látni, nem népszerű, ha az lenne ismernék az Ő tulajdonságait is és akkor nem a Roti lenne a "rossz". Ez annyira nevetséges minden a neveléstől függ, és a bánásmódtól de én kuvaszoknál többet hallok olyat h széttépte a gazdáját ja meg németjuhászoknál ennyi. Soha ne foglalkozz az emberek előítéleteivel. Úgy is elszáll a levegőben. Különben is ma ezek a kis terrier mini ölebek a fantasztikus és hibátlan cuki kutyusok, közben meg hamisabbak még a tacskóknál is, volt sajnos hozzá szerencsém, az orromon, buta, drága és mit ér? Házörző? Nem! Tekintélyt parancsoló? Hát azt sem! Sípoló kutya, ilyen alapon mi is leszólhatnánk h beszédhibás törpemacskák, mert egy házi macska sem riad meg ezektől, mivel azok is nagyobbak. Ez az én véleményem csak, de ha nem is értenél mindenben vagy pár dologban egyet nyilván meg kell hallgatni a másik felet is mert akkor nem tanulok én sem a dolgokból, 10 ember 10 különféle érveket is felhozhat, talán 2-3 egyezhet meg egy érvnél de nem tudom pontosan, de azért az intelligensebb emberek megtudnak egyezni. A szomszéd Gizi néni véleménye hogy rosszak a kutyáid vagy épp egy tudatlan család gyerekekkel, hogy vigyázz azzal a két állattal mert bánt, ez nem jó nevelés ez nem jó hozzáállás én a gyerekeket is tanítom a parkba ha kimegyek valamelyik kutyussal hogy nem félni kell tőle hisz megvan fogva a kutyus szájkosár is van mitől félnek? Ha nem támad és előbb harap egy kisebb testű is ami hamis vagy egy kóbor amit megsimogatnak sikonyálás nélkül. A lovaktól meg miért nem félnek és miért símogatják őket mert nekünk mint írtam 2 van. A ló veszélyesebb, ugyanúgy harap és rúg is, nem mindegy h hogyan bánsz vele kiszámíthatatlanok ha futószáron csak sétálsz velük és egy sz..ros kis nejlon szatyortól megijednek felágaskodnak ugrálnak, és fel is rúghatnak ha rajta ül az ember még le is dobja és vagy megúszod vagy nem. Na ezért hülyék az emberek mert tudatlanságuk végtelen és "a paci az olyan cuki, a szőrimőri cuki kutyusok is megzabálnivalóak juj de édik a kis németjuhászok apa én is akarok olyat mint a Rex felügyelő kutyus stb..." , De arra nem gondol a sérültje hogy a kutyák gyűlölik ha döngetik őket és ha megkapja a kölköt mert meghúzta a fülét akkor ki b..szák az állatot. Az állatok is élőlények de ösztönlények és ha ugat annak is megvan az oka attól még nem rossz erről egy állat sem tehet mert nincs rossz állat, az állat az állat marad az ember állítja be olyannak amilyennek szeretné vagy gondolja, és csak tudatosan lehet kihozni a rosszat egy kutyából is és erre az ember képes, az állatvilágban csak az életben maradási ösztön él, mert az emberi faj míg tud gondolkozni elmélkedni, az állat nem. Dzsungel törvénye-egykori kutatók megfigyelései alapján. A kutya őse a farkas és ezért is harap ha kell de mivel nem farkasok ők csak genetikájukban van ezért is az ember legjobb barátja. Ha kérdésedre tudtam válaszolni, és remélem kisebb vagy nagyobb sikerrel akkor örülök nagyon. :))
2011. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!