Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni hogy...

Hogy tudom leszoktatni hogy ne rángasson pórázon, ne rohanjon mint akit kergetnek?

Figyelt kérdés

3 hónapos spániel.

ha rá szólok egy kicsit megy rendesen aztán meg rohanna mint az állat :S


2011. jan. 3. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálni szeretnék a kutyusodhoz, nekem is egy spánielem van, egy hihetetlen jó, okos társra leltem benne! :)


Na a kérdésre válaszolva: Többfajta módszer létezik. Van, aki arra esküszik, hogy visszarángatja a kutyát, és akkor majd megtanulja. Én ennek a módszernek abszolút nem vagyok híve, én inkább a pozitív megerősítéssel dolgozó módszereket részesítem előnyben. Az én kutyusomat is ezzel a módszerrel tanítottam, nagyon jól bejött neki. Mivel a kutyusod 3 hónapos, még pici, gondolom most kezdtétek a sétákat. Az első pár napban ez még maradjon így, először a sétálás gondolatát kedveltesd meg vele, aztán ha az már oké, akkor jöhet a tanulás.


Több kellékre is szükséged lesz: egy jó pórázra, jutalomfalatkákra. Jutalomfalatkának használhatsz párizsit, sajtot, májat, csirkefalatokat, vagy akármilyen húsfalatokat, tápszemeket. Míg otthon lehet hogy elég lesz a tápszem, az idegen terepnél lehet hogy a legütősebb jutalmakat kell használnod. Nálunk a máj jött be, főtt csirkemáj.. hú, nagyon imádja :) Hihetetlenül gyorsan tanul, és élvezi amikor ilyennel jutalmazom. A spánielek amúgy is kis belesek, imádják már a kaja gondolatát is :)


Többféle módszer van, nálunk mind a két módszer bevált:

1. Amikor sétálni mentek, és elkezd húzni, csak simán állj meg. Így jó esetben a kutya is meg fog állni, te pedig amikor megállt, 2-3 mp múlva elindulhatsz. Ha megint húz, megint megállsz, 2-3 mp múlva megint elindulsz. Ha pedig elértek egy olyan szintre, hogy már kevesebbszer húz, amikor jól sétál a pórázon, akkor jutalmazd meg, simogasd meg, érezze, hogy ez most jó volt :) 1-2 nap alatt teljesen jól meg lehet neki ezzel tanítani, de nagyon sokat kell akkor gyakorolni. Nekünk úgy, hogy minden nap volt sétánk, kb 1 órás, egy hét alatt sikerült ezzel a módszerrel megtanulnunk.


2. A másik módszer kicsit bonyolultabb, de a barátnőm kutyájánál pedig ez vált be nagyon. Mi ugyan nem próbáltuk, mert mi már akkor szépen közlekedtünk pórázon, de biztos bevált volna. A módszer a következő: elindulsz, és amelyik irányba húz a kutya (vegyük azt, hogy előre) akkor háttal megfordulsz, az ellenkező irányba logikusan. Így a kutya mögéd kerül, és a póráz U alakban fog lógni kettőtök között. Ez lenne normál esetben a szabályos közlekedés. Innen is húzni fog, most megint megfordulsz, úgy, hogy mögéd kerüljön. És így tovább. Remélem, érted ennek is a lényegét :) Ennek egy picit több idő kell, míg sikerül megtanulni, begyakorolni, de szerintem 1-2 hét alatt sikerülni fog nektek is.


Valamint tudom ajánlani, hogy menjetek el kutya óvodába - 3 hónapos kortól lehet járni 9 hónapos korig, egyes kutyaiskolákban csak 8 hónapos korig. Nagyon jó dolgokat tanultok ott, többek között a pórázon menetelt, ül, fekszik, gyere ide parancsokat, és ráadásul a kutyusod szocializálódik, ami azt jelenti, beilleszkedik a kutyák közé. Megszokja a kutyák társaságát, megtanul normálisan játszani, ha domináns, kezelik a dominanciáját, stb. Én nagyon ajánlom nektek!

2011. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi :)

majd kiprobálom vele mindkettő módszert.

jaj még1 kérdés:kutya iskolába mennyi idős kortól veszik be?:)

2011. jan. 3. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutya óvodába már 3 hónapos korától beveszik, lehet vele járni ovizni :) Kutyaiskolába pedig az ovi végezte után (ez minden kutyaiskolába más-más, általában 8-9 hónaposan) lehet mennie.
2011. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2011. jan. 3. 19:28
 5/8 A kérdező kommentje:

győrbe van kutya suli annyit tudok.ovi is van?

vagy az nincs itt?

2011. jan. 3. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szép kutyus! Kutyaóvoda is van, írják is a főoldalon, szóval szerintem viheted is! Hívd fel őket az időpontokért, stb.

Itt a honlapjuk: [link]

2011. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló válaszához van egy kis hozzáfűznivalóm. :)

Az első módszert javaslom, amit leírt, az a hatásosabb. Amúgy amikor megállsz a kutyával ha húz, csak akkor indulj tovább pár mp múlva, amikor Ő MAGA lazított a pórázon, ne te húzd vissza. :D Amúgy nagyon szép kis kutyus, sok boldogságot hozzá :D

2011. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat! :)

majd jelentkezem hogy megy az ovi,mert ha eltudom vinni akkor mindenképp viszem :D

2011. jan. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!