Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre költözünk és van...

Külföldre költözünk és van egy buta problémánk?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy kutyát, a neve Cica, már ez volt a neve, nem akartam tőle elvenni, de külföldre költözöm vele ahol a "C" nem létezik, és elég kellemetlen hogy ha az ottani ismerőseim, barátaim, rokonok, nem tudják kimondani a kutya nevét. Arra gondoltam hogy kitalálok neki valami hasonlót, csak nem tudom hogy a magánhangzók, a-i az erősebb vagy a c . Mert ha a-i akkor nina, tina, kira, mira, lila, dina, de ha a c az nehezebb, esetleg sz, z, tz, dz, s, cs? zizi, sisa, csicsi, sziszi?


Szerintetek?


2011. jan. 4. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Kira hasonlít legjobban a Cicára szerintem .
2011. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ez hülyeség, A cica, az maradjon cica, szegény kutya ezt a nevet szokta meg. Akik meg kint élnek tanulják meg a nevét.
2011. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez inkább aranyos probléma :)


nincsen neki másik beceneve, amin gyakran szólítgatjátok? (nálunk pl. a "rendes" hívóneve mellett időnként Mutyi, Mutyus becéző játszik)

illetve az is járható, hogy az ismerősök néhány próbálkozása után azt a nevet adod neki (vagy ők azon hívják) ahogy a Cicát kimondják (talán 'szisza'?) nem? :)

2011. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én nagy ívben leszarnám, hogy nem tudják kimondani a kutya nevét. :D Mégis ki a fenét érdekel? Ilyen szinten azért már nem kéne alkalmazkodnod, hogy még az állatod nevét is megváltoztatod. Az a neve azt kész. :D Lesz egy kis kihívás nekik is, hogy próbálják kimondani. Én sem változtattam meg a saját nevem, csak azért, hogy jaj szegény angolok könnyebben kimondják. Francot. Pedig az én nevemben van ö, ny, sz, zs, é... ráadásul jó hosszú is úgyhogy vicces volt, ahogy próbálkoztak. :D
2011. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De ott hogy ejtik ki? Szerintem nincs vele probléma, hogy ők nem tudják kimondani. Mondják úgy, ahogy tudják, a kutya úgyis a tiéd, szóval gondolom te hívod a nevén a legtöbbet. Ha a többiek nem tudják helyesen kimondani, az sem baj, a kutya ha sokszor hallja, meg fogja szokni azt is, ahogy ők mondják.
2011. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
minek kell nekik kimondani a nevét?? nem ők a gazdik, nekik nem kell hívogatni a kutyát.
2011. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah, azért szegény kutyát ne nevezd már át a jól megszokott nevéről valami másra csak azért, hogy az ottnai embereknek jó legyen. Mondják neki, hogy Szisza, vagy tanuljanak meg c-t mondani, ártani nem árt. De ennyire azért nem kell alkalmazkodni, ez már meghunyászkodás. Neked is van kultúrád, ahonnan jöttél, és ott van C, barátkozzanak meg vele. A kutyának is jó, ha nem bolygatod a nevét (amúgy jópofa!)


Első: a Kira az hogy?...

2011. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, persze igazatok van, de azt elfejtettem hozzá tenni hogy a kutya karácsony óta van nálam, előtte meg sintértelepen, kórházban, ideiglenes helyen volt. Tehát nem hallgat igazán a Cicára, főleg hogy károsult a hallása tehát nem hall rendesen.

És persze Ő az enyém, én Cicázom mert már én is megszoktam csak gondoltam kitalálhatnánk valami "fordítást" mert bár egyedül lakom de a családom egyik fele (apum) külföldi és ott él így előfordul majd hogy rájuk hagyom a kutyát hosszabb napokon hogy ne legyen egész nap egyedül bezárva.

De akkor megpróbálkozom aztán ha nagyon nem megy neki megmondom szólítsák ahogy akarják úgyse hallja :D

2011. jan. 4. 11:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutya számára a cica=szisza, lefogadom, hogy utóbbira is ugyanúgy hallgat. Azt meg a külföldiek is ki tudják mondani és akkor mindenki szólíthatja úgy ahogy neki könnyebb.
2011. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy a kutyusok leginkább a magánhangzókat "hallják", tehát a Kira és a Szisza is jó. A lényeg a hangsúlyon van. Mi sem hittük ezt el, de kipróbáltuk az "ül" vezényszóval és a fű, tű kimondásával ugyanúgy leült a kutyusom. Őt Balunak hívják, de odajött már a falu, tatu, satu szóra is amikor véletlenül meghallotta beszélgetés közben vagy a TV-ből :). Érdemes kipróbálni hátha könnyít kicsit a dolgodon.

2011. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!