Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nemszeretik a teát?

A kutyák nemszeretik a teát?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem, hogy a kutyámnak olyan mélyebb hangja van, mintha "belenne rekedve". Tény, hogy a vize mindig befagy, és behozom, hogy kiolvadjon, vagy öntök neki újat, de szerintem még úgyis nagyon hideg neki. Ma főztem neki egy kis teát, tettem bele jó sok mézet, meg egy kis citromlevet is, hogy nelegyen olyan édes. Megkóstoltam, hát nekem túl sok volt benne a méz, de belegondolva, hogy szinte mindent megeszik és megiszik a kutyusunk neki biztos jó lesz, + a méz jót tesz a torkának, meg amúgy is. Nem mondhatnám hogy forró volt a tea, teljesen kivolt hűlve, de belenyalt egyet, és otthagyta. Mondom biztos túl erős, felhígítottam, demég úgyse itta meg, utána márcsak beleszagolt. Mit tehetek ilyenkor? Mindenesetre otthagytam a teát, hátha megkívánja, vize meg bevan fagyva, szóval azt meg behoztam. Tippek?
2011. jan. 4. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne édesítsd, ne tegyél bele semmit, mézet sem.
2011. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az en kutyusom is egyszer bevolt rekedve meg kohogott en meleg kamillateat adtam neki cukor nelkul gond nelkul megitta...most hogy mar nagyobb nem isza meg ezert mikor nagyon hideg van es hogy megmelegedjen langys tejecsket adok bar o bent van (beagle)
2011. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kutyák nem szoktak teázni. Ha mód van rá ne hagyd befagyni a vizet
2011. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, általában semmilyen állat sem szereti a teát :)

Adj neki kicsit langyos vizet, legalább éjszakára zárd be garázsba, pincébe, esetleg előszobába, komoly hidegek vannak kint télen. Vagy legyen egy jól védett, meleg kis kuckója. Figyelj a vizére, sose fagyjon be, naponta 4-5-ször tegyél ki neki langyos vizet, és hagyd kint 1-2 óráig, majd hozd be.

2011. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kenelben van, és a kenelen belül van neki kisebb háza, szerintem nem annyira fázik, tettünk be neki szivacsot, nagy gondunk volt rá, hogy ne feküdjön olyan keményen, és hogy melegebb legyen neki, de kihozta, és szétszaggatta. Ugyanígy régebben egy pléddel. A ház elé már vettünk is neki vastagabb filcet, hogy melegebb legyen bent, demég nemsikerült feltenni, és aza gond, hogy tudjuk, hogy aztis szétszedné.
2011. jan. 4. 22:39
 6/11 anonim ***** válasza:
A jéghideg víz a kutyáknak sem egészséges, simán kaphatnak ugyanúgy torokgyulladást, mint mi, emberek. De a gyomornak, bélrendszernek sem éppen ideális. Nem tudod megoldani, hogy esetleg valaki napközben melegebb vizet rakjon ki neki, hogy több idő elteljen mielőtt befagyna?
2011. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fekete, zöld és fehér teát ne, mert mérgező rájuk. Ahogy a legtöbb gyógynövény is, amit mi ihatunk (elég arra az öregasszonyra gondolni, aki svéd keserűvel próbálta gyógyítani a házi kedvenceit :S Hamar kimúltak).

A kamilla tea megfelel. De mással ne kísérletezz, ha előbb meg nem kérdezel egy ehhez értő szakembert, miből adhatsz egyáltalán, és max. mennyit.

2011. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kutyaház béléséhez szalmát szoktak ajánlani olyan kutyák számára, amelyek kirendezik, szétszedik a fekhelyüket.
2011. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, és meleg-langyos húslevest adj neki, azt tuti megissza, és jobbat tesz neki, mint a tea :)

Én télen alapból napi kétszer-háromszor viszek ki a sajátaimnak langyos húslevest, pont, mert befagy a vizük, és amikor kiviszem nekik a frisset, max belekortyolnak, aztán már fagy is be újra, nem lehetek ott egész nap, hogy óránként cseréljem. Úgyhogy napi 2-3 tál húsleves, és mellé cserélgetem a vizet, de nem olyan sűrűn kell így már.

2011. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még valami :) A méz még hagyján, de a déli gyümölcsök (mint a citrom leve) elvileg tiltó listán vannak, állatorvosok szerint.

Fogalmam sincs, mekkora mennyiségben, mert ez alkattól is függ, nem beszélve a kutya anyagcseréjének gyorsaságáról, méretétől/tömegétől, életkorától, stb.

Az utolsó négy én vagyok :D

2011. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!