Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le mi...

Hogyan szoktathatnám le mi lehet az oka? Amstaffosok ha tudok irjatok de mindenki mas velemenye szamit.

Figyelt kérdés

van egy 14 honapos amstaff kislany kutyusom.

sose bántottuk se mi se az elozo gazdija akitol vettuk 8 honaposan kerult hozzank. nagyon hamar ossze szoktunk jo a kapcsolatunk. megis a kezdetek ota a gyorsan mozdulo lengo targyaktol ha hirtelen simogatnam meg ossze rezzen mint akit megvertek vagy fel. de ezer 1000% hogy nem ez valtotta ki ezt belole. hogyan szoktassam le mi lehet az oka?

Minden mas rendben van vele jol szocializalt az elozo gazdija sokat jart vele setalni kirandulni mindenhova vitte magaval. De kulfoldre ment szerencset probalni igy en orokbe fogadtam. O lett most a gyerkocunk


2011. jan. 5. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az előző gazdi nem tud róla, hogy tett esetleg valami olyat, amitől megijedhetett a kutyus és ez benne is maradt. :S

Az is lehet, hogy ideggyenge szegény és azért ijedezik. :(


Próbáltátok már játékkal elterelni a figyelmét? Pl. felköttök valamit amit lehet lengetni és vagy játszotok közben és nagy dicséret érte, ha nem figyel rá. :)

Lehet, hogy ti is izgatottak lesztek, mert attól tartotok hogy meg fog ijedni.

Én azt mondom, ha a játék nem jön be, akkor álljatok nyugodtan a dolog előtt amitől tart, és mindenki legyen nagyon nyugodt. :)

Így a kutyus is rá fog jönni, hogy nincs mitől tartani, hiszen a gazdi sem fél. :)

2011. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.

azt nem hiszem hogy ideg gyenge nem szaporítós kutyus. rendes jó hírű kennelből van .

2011. jan. 5. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor csak azt tudom ajánlani amit mondtam. :)

Próbáljátok hozzá szoktatni. Szerintem minél többet találkozik a dologgal és köti össze valami jóval, annál hamarabb megszokja. :)

2011. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

majd gyakorolom vele :)

2011. jan. 5. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.. :D

Még egy dolog eszembe jutott. :) A németjuhi-staff keverékemnek úgy tanítottam meg, hogy lejöjjön az emeletről (nagyon félt, remegett, lihegett, nem akart mozdulni), hogy lemásztam előtte négykézláb. :D Azt megtettem egyszer vagy kétszer és a kutya rájött, hogy ez nem is olyan ijesztő. :D:D:D

2011. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) ez nagyon cuki :)
2011. jan. 5. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!