Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsi, anyagi dilemma?

Erkölcsi, anyagi dilemma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit bonyolult a helyzetem, de kérlek, olvassátok végig, mindent megpróbálok leírni. Köszönöm, ha végigolvasod!


Jelentkeztünk egy állatvédő alapítványnál ideiglenes befogadóknak! Ez azért szükséges, mert nincsen nekik menhelyük, így a kórházból, vagy menhelyről mentett kutyus ideiglenes befogadóhoz kerül, mindaddig, míg nem jelentkezik egy örökbefogadó gazdi.

Hozzánk került egy kb 7 hónapos kiskutya, teljesen le volt soványodva, ezen kívül nem tudtunk más problémáról.

Vállaltuk, hogy amíg nem kerül a végleges gazdihoz, ellátjuk! Ezt úgy értsétek, hogy akár fél évre is, vagy bármeddig!

Idekerült a kiskutya, nálunk töltött egy hetet, aztán a saját ismerőseink közül találtunk neki gazdit! (szembe-szomszédék beleszerettek)


Feltűnt azonban, hogy a kiskutya elkezdett köhögni, (természetesen, míg nálunk volt) rögtön első éjjel, de csak kicsit. Aztán rosszabbodott a köhögés, de azt hittük, esetleg megfázhatott, mert nem volt ahhoz hozzászoktatva, hogy levisszük sétálni. Van egy saját kutyánk is, ő is el kezdett köhögni,5 nap után.

Az állatvédő szervezet fórumán folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, és ott olvastam, hogy a befogadott kiskutya mamája is beteg, aki szintén ideiglenes szülőknél lett elhelyezve. Ugyanazok a tünetei voltak. Én, mivel elég otthonosan mozgok a betegségekben, rögtön kennel köhögésre gondoltam, fel is vetettem a témát, de elmismásolták! Pedig a saját kutyámnál semmiképpen nem fordulhatott volna elő egy megfázás! Vigyázunk rá! (a befogadott kiskutyára is nagyon vigyáztunk!)

Aztán akik örökbe fogadták pár napon belül a mamit, ők elvitték dokihoz, kb akkor, mikor sajátomnál is jelentkeztek a tünetek, és igazolták a kennel köhögést.


A lényeg: hogy a mentett kutyáknál egyértelműen megállapították a kennel köhögést, az én kutyám is orvosi ellátás alatt van, a vége kb 10ezer forint lesz, de inkább több…az orvosi költségeinknek, csupán azért, mert jót akartunk tenni!


…. És a véleményeteket akarom tudni, hogy ti kifizettetnétek-e az alapítvánnyal, vagy azzal az állatkórházzal, ahonnan kijöttek a kiskutyák az orvosi számlákat, vagy nem?


Szerintem az állatkórházban, vagy a régi menhelyen fertőződhettek meg! Bár az állatkórházat rohadtul védi az alapítvány! De nem vették észre?


Manapság próbál az ember ott segíteni, ahol tud, de hogy a jó szándékra is ráfizessen, az néha sok! Főleg hogy nem vagyunk gazdagok, csak állatbarátok!


Ez egy erkölcsi, de anyagi dilemma is!

Mit tennétek?


2011. jan. 5. 22:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Az alapitvanynak vagy a menhelynek kell legyen sajat allatorvosa. Hivd fel az alapitvanyt, mondd el nekik a problemat es kerd meg oket, hogy a te kutyadat is lassak el, ha nemis a teljes osszeget, de legalabb egy reszet vallaljak at.
2011. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nagyon védik a saját állatorvosukat, hogy az milyen csodálatosan tiszta, és professzionális! :S Elvileg ők nem hibázhattak, szólt a fáma....
2011. jan. 5. 23:06
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Melyik csapat ez?

Úgy szoktak ideiglenesbe kutyát adni állatvédők,hogy MINDEN felmerülő költséget,orvost,etetést,szállítást stb.állnak.

2011. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ebremény Kutyavédő Egyesület
2011. jan. 5. 23:50
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én kifizetném ezt a pénzt (a kiskutya ellátását is ti fizetjétek egyébként?), vedd tanulópénznek, sajnos ez benne van a pakliban, én macskákkal foglalkozok, és soha nem hoznék a saját cicáim közé egy ilyen-olyan menhelyről összeszedett állatot, ha nem volt karanténozva, vagy én magam nem tudom megoldani a karanténozást.

Ha karanténozás nélkül odaadták egy kutyás családnak, az jó nagy felelőtlenség volt az alapítvány részéről, mert a legtöbb betegségnek lappangási ideje van, és igen, könnyen lehet hogy az állatorvos nem vett észre semmit, mert akkor még nem voltak konkrét tünetek (bár vér-vizelet-székletvizsgálatot akkor is kellett volna hogy készítsenek, bár érthető hogy ezek nem valami olcsó vizsgálatok, és amíg nincs látható probléma, nem végeztetik feltétlenül el). Viszont ha ti tudtatok róla hogy a kutyus nem volt karanténozva, akkor ti is sárosak vagytok ebben valahol...

Egyébként sajnálom az esetet, talán próbálkozzatok másik alapítvánnyal, akik felelősségteljesebben járnak el az ideiglenes örökbeadásnál.

2011. jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mi nem tudtuk, hogy volt-e, vagy nem karanténozva, azt hittük, egészséges kiskutyát fogadunk be, attól eltekintve, hogy sovány! A sáros kicsit erős volt! Megbíztunk a gépezetben!!!!!!
2011. jan. 6. 00:02
 7/27 A kérdező kommentje:

Mármint.. írod kifizetnéd ezt a pénzt? hogyan érted?

hogy mi álljuk, vagy az alapítvány?

2011. jan. 6. 00:03
 8/27 anonim ***** válasza:
62%

Hát hallod, én még sokkal rosszabbul jártam egy másik egyesülettel és azóta is szívatnak, pedig semmit nem ártottam nekik, csupán adakoztam. Nálunk a tipikus kisujjamat nyújtom, de a karom kell mondás valósult meg...

Én a befogadott kiskutya kezelését mindenképpen rájuk verném, az ő nevük van az oltási könyvben meg a chipben (kapott egyáltalán??), az ő felelősségük. Nem igazán tudom mi az a kennelköhögés, de akármilyen betegsége van az állatnak, amíg nem fogadják örökbe, az egyesület köteles kezeltetni. Punktum.

Sajnos mostanában sokszor tapasztalom, hogy a segítőkész embert hülyére veszik és ez nagyon elszomorít, így én már nem állok le egyetlen alapítvánnyal se. Saját magam megteszek, amit tudok és kész. :S

2011. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Van a kiskutyában chip, az ő nevükön van, nekem az a legfőbb bajom, hogy nem csak a kiskutya volt beteg, hanem a sajátomat is megfertőzte! Orvosi költség minimum 10ezer forint! Még a végét pontosan nem tudom, mert még 2x kell vinnem vissza szurikra! De ennyit mondott kb az állatorvos.
2011. jan. 6. 00:21
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem, ha eddig így viselkedtek veled, akkor a saját kutyád kezelését eszük ágában sem lesz kifizetni. Simán mondhatják, hogy mástól lett beteg vagy akármi, mivel nem az ő kutyájuk. Jellemző... :S
2011. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!