Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható-e csak lakásban egy...

Tartható-e csak lakásban egy vizsla?

Figyelt kérdés
kert nincs, napi 2X nagy séta mellett, cserébe lehet ágyban alvós:)
2011. jan. 6. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Hát sokkal inkább, mint csak kertben! De nem két sétával, hanem inkább néggyel!
2011. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen, de sokat kell vele menni, futtatni, kirándulni.
2011. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Én javallanám, hogy ne. Nagy a mozgásigénye, kitolás lenne vele. Javaslom, hogy keressél egy kicsit nyugodtabb fajtát.
2011. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
34%
nekem vizslám van, kertesházban lakunk,hiperaktív, még ez a terület is kicsi neki, viszont éjszakára a hideg miatt be engedjük az előtérbe. én nem ajánlanám semmiképp sem csak lakásba.
2011. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Lakásba vizsla csak azt ne! A vizsla vadászkutya, benne van a vadászösztön. Hatalmas a mozgásigénye, szeret egész nap portyázni.
2011. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
figyelj, ha állatkínzást akarsz elkövetni, akkor teljes nyugodtsággal megteheted ezt!
2011. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha kicsit pontosítanád mit értesz két nagy sétán. Ha van 4 séta összesen, ebből kettő egészségügyi, kettő pedig legalább másfél órás rohangálós, kutyákkal játszós, és mondjuk még szeretsz hétvégén túrázni járni, akkor igen.


Egyébként az is biztos, hogy jobb neki így, mint egész nap kicsapva a kertbe séta nélkül...

2011. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én ismerek lakásban tartott boldog vizslát. szerintem sok sétával miért ne...
2011. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne. Én kertes házban lakom van egy vizslám, és egy spánielem. Míg a spani mindig ott van, ahol én, (járhatnak ki, be), a vizsla csak melegedni jön be. Alszik egy kicsi, és indul kifelé, rohangál, ugrál, verebet hajkurászik.Az állatorvosom szerint bent kell aludnia, mert megfázhat a rövid szőre miatt, de kint is kell lennie legtöbbet, mert nem bír megülni egy helyben egy percre sem.
2011. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Sokan nem nevelik a kutyát és a nevetlenséget összekeverik a hiperktivitással, a foglalkozás, futtatás helyett pedig "elég a kert" címszóval kicsapják. Egy kutya sem fogja saját magát megnevelni, és felfárasztani emberi foglalkozás nélkül. Aztán csodálkoznak az emberek, hogy kilépve a házból a sáros tappancsával a nyakukba ugrik... A jól nevelt vizsla, akivel tudja hol a helye a rangsorban, mentálisan (!!!) és fizikálisan is le van fárasztva, az a lakásban jobbára csak alszik. Tudja, mikor van itt a séta ideje, és hogy akkor szabad "tombolni". Lent. Persze nem két séta mellett..

Üdv.

egy dszmv és egy rszmv gazdája

2011. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!