Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valoszinu egy kis lufit nyelt...

Valoszinu egy kis lufit nyelt le a 4,5 honapos yorkim. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap este tortent. Ma reggel meg szepen kakilt, viszont azota csak most egy nagyon keveset. Hangulata jo. Etvagya is van - bar nem evett annyit, mint amennyit szokott. Koszonom a valaszokat!
2011. jan. 6. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Akkor van baj, ha a kutyus nem kakil. Ha már jött ki belőle valami, akkor az már jó dolog. Annyit tehetsz, hogy joghurtot-tejfölt adsz neki, az meghajtja. Ha holnap sem kakil, de erőlködik, akkor orvos, mert akkor valószínű szorulása van.


Ha kijön valahol, akkor az már jó dolog. Én mondjuk amikor lenyelte, meghánytattam volna, de mostmár mindegy. Megpróbálhatod, hogy egy kis sós vizet itatsz vele, attól kihányja elvileg ami a gyomrába van, de nem biztos, hogy még ott van, szóval inkább ne. Most hajtsd meg, ha kakil, akkor az jó dolog. Ha nem kakil - orvos.

2011. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
szia! Azt teheted, hogy továbbra is figyeled a kakiját :)). Az én a c spánielem is lenyelt egyszer egy rendes fehér lufit, de kijött belőle kb 2 nap múlva. Nagy megkönnyebbülés volt :)). Ha viszont egy hét múlva sem jön ki, vagy bágyadt a kutyus, akkor irány a doki!
2011. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
El kellene vinni orvoshoz! El is pusztulhat...
2011. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

A lufit nem fogja tudni megemészteni,és akár komolyabb baja is lehet,Én a helyedben már rég elvitte volna az állatorvoshoz,és elmondtam volna neki,hogy lufit nyelt.A doki tudni fogja,hogy mit kellene tenni..Lehet,hogy ad neki valami hashajtót,és ennyi az egész,de az is lehet,hogy a dokinak kell eltávolítania a kutyából..

Miért nem vittek eddig dokihoz??

2011. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mienk egyszer egy nejlonzacskót evett meg.... Még aznap kif*sta, már bocsi a szóért. Amúgy csak arra vártunk hogy legyen otthon kocsi és vittük volna dokihoz, de szerencsére kijött. Amúgy úgy tudom bélcsavarodása is lehet! Szóval biztos ami biztos irány a doki... Amúgy a mienk Németjuhász volt, de azért egy yorkie nem olyan szívós sztem.
2011. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ma 15:24 Egy hét????? !!! Te normális vagy? Addigra bőven el is pusztulhat!!!
2011. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jól van na, akkor 3 nap. :)). De odaírtam azt is, hogyha bágyadt a kutya, akkor vigye orvoshoz!
2011. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Ha holnapig nem lenne szeklet mindenkepp elvisszuk orvoshoz. Most kapott egy kis tejfolt... hatha az meghajtja.

Igazan, nem is biztos, h lenyelte.. nem tudunk visszaemlekezni, h 3lufi volt e vagy csak 2, ahogy megtalaltuk...

Remelem nem lesz semmi baja.. nagyon sajnaluk :(

2011. jan. 6. 15:44
 9/9 A kérdező kommentje:

a hangulata jo, rohangal, jatszik :)

Olvastunk hasonlo esetrol, ahol az allatorevos azt mondta, h a lufi nem kene, h gondot okozzon, es, h valoszinu a kutya kikailja.. remelem igaza lesz!!

2011. jan. 6. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!