Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csodálatos kutyadoki?

Csodálatos kutyadoki?

Figyelt kérdés

Nézem a műsort, olvastam a könyvet , mégsem válik be a csodálatos kutyadoki módszere.. mi lehet a baj ?

Türelmes vagyok, mindig pozitív kiegyensúlyozott jó energiát közvetítek felé, próbálok nem rá szólni ha rosszat csinál csak a testbeszédemmel jelezni ("suttogós módszer ")stb...

egyébként egy kis 3-4 hónapos keverék kutyusom van . lehet hogy még fiatal a tanuláshoz ?


2011. jan. 7. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl: a testbeszéd egy nem tudatosan irányított dolog, ha te mégis tudatosan kívánod használni, akkor iszonyú sokat kell gyakorolni, lehetőleg nem "kezdő" kutyákon. ez nem olyan, amit te könyvből megtanulsz, nem véletlen, hogy az átlagember simán leordítja a kutyát, mert fizikailag arra képes.

Aztán: az embernek mindíg hamis az önképe. Te pl nem vagy türelmes. ez igen gyorsan kiderül a krédésedből, hiszen egy 3-4 hónapos kutyától vársz látványos eredményt felteszem néhány órányi foglalkozás után úgy, hogy szakértelemd igazából nincs (hiszen éppen bevalottad, hogy csak tanulod a tanítást).


Röviden a baj, hogy a tanítás messze nem olyan egyszerű, mint ahogy elképzelted. Pl etológia könyvet olvastál, és ami fontosabb, megértetted a tanulás folyamatát? Mert azon áll-vagy bukik a dolog, hogy érted-e mit csinálsz, vagy csak utánzol másokat, mint a majom...

2011. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Igaza van az első válaszadónak!

Egy kölyökkutyától azért nem kell ám sokat várni! Ő nem úgy születik, hogy tudja mit kell tennie. Neked kell jól reagálni a helyzetet. Lehet, hogy nem jó a belső energiád. Testbeszéd kérdése is, és neked magadnak is sokat kell még tanulni a kutyákról!

Személy szerint én is szívesen tanulnék Cesar Millantől. Csak nem hiszem, hogy eljönne Magyarországra az én kutyám kedvéért. Sajnos:(

2011. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát nekem nem igazán szimpatikus a csodálatos kutyadoki. Viszont a kutyám 9 hetesen már az alap parancsokat megcsinálta. Energia ide, energia oda a kutya ha hívom visszajön. Könnyen megérti, hogy mit szabad és mit nem. Én sokat tanultam a Póráz végén című sorozatból. A két sorozat nem üti egymást.Egyébként örömmel láttam a Csodálatos kutyadokiban, hogyha Cezar Milan valamit igazán meg akart tanítani a kutyának, akkor trénert hívott aki jutalomfalattal tanított. Nekünk ez a tanulási módszer jött be. A kutyánk most válik ivaréretté és nagyon szófogadó.
2011. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

A pozitív kondícionálásos tanuláshoz sosem fiatal egy kutya, ráadásul minden állat, akinél az egyed tudása dominál a faj tudása helyett, élete elejétől a végéig tanul. egy kölyökkuta játszani, világot felfedezni tanul, játszani, birkózni, kommunikálni, "vadászni". Elsősorban ezekkel kell most foglalkozni, és kötődést, bizalmat építeni. A falkasorrend tisztázásával ráérsz akkor, mikor a kicsi kételkedni kezd az eredeti sorrendben.

Mostmég játékosan taníts neki alap dolgokat, és minimális fegyelmet.

Tiltószó fontos, a behívás fontos, figyelj arra, hogy mikor elengeded, akkor ne azonnal rohanjon el, hanem ültesd le, és várja ki míg megkapja az engedélyt, stb.

2011. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
béna vagy......
2011. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokkal többet kell tanitani jutalomfalatozni mire 1 éves lesz ismerni kell mindent, én szeretem de nem mindenkinek jön be Cezar Milan tervei.
2011. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Engem totál levett a lábamról! Jutalomfalat nélkül is lefeküdnék neki:)
2011. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

15:09

Tetszett a szöveged. Nem vagy piskóta.

2011. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszolóknak köszönöm szépen a segítséget ,megfogadom igérem..:) !

.. A többi pedig jobb lenne ha visszafogna a bunkó arrogáns stílusból, mert nem azért irtam , hogy lekezelő válaszokat kapjak, segítséget várok !!!!!!!!!!!

2011. jan. 7. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!