Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett-megtalált kutya. De...

Elveszett-megtalált kutya. De több száz kilóméterrel arrébb?

Figyelt kérdés

A héten befogadtak a szomszédomék egy kóborló kutyát. És szoktam nézni az interneten az elveszett kutyákat, és akkor találtam ezt: [link]

A leírás és a képek tökéletesen illenek a kutyusra a szomszédban. Csak hogy ez a kutya Fejér megyéből tűnt el, én meg Csongrád megyében lakom. Szerintetek lehetséges, hogy ilyen távol került, ilyen rövid idő alatt? És szóljak nekik? Igazából sajnálnék szólni, mert a szomszéd kislánya imádja a kutyát.


2011. jan. 7. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy szólj, 1 másodperc alatt megismerik hogy az ő kutyájuk-e.

Simán legyalogolnak napok alatt 100km-eket, de az is lehet hogy rosszindulatu emberek vitték el kocsival, ilyet is láttunk már.

2011. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is szólj Nekik, mert lehet hogy a szomszéd kislány is szereti a kutyát, de azért az igazi gazdiknak is nagyon hiányozhat a kutyájuk és ők is szeretik. Jobban kötődnek a kutyához az eredeti gazdik, nem véletlen tüntették fel jutalmat is a hirdetésben, fontos nekik hogy vissza kapják a kutyájukat.
2011. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon szeretik akkor biztos elmennek a kutyusért, és mégiscsak az ő családjukhoz tartozik. Remélhetőleg nem ők vitték jó messzire, és kidobták, de sajnos erre is van példa. Az biztos, hogy én bármit megtennék, hogy visszakapjam, és nagyon hálás lennék annak aki értesít róla, hogy megtalálta, és addig a gondját viselte.

Ha esetleg ők dobták ki, akkor biztos nem tesznek meg akkora utat, hogy visszavigyék. És még az is lehetséges, hogy csak hasonlít rá.

2011. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy távolságot meg tudnak tenni a kutyák. Pl. ha szilveszterkor megijed egy petárdától, addig fut mit éppen össze nem esik. És sajnos ilyenkor biztos, hogy magától nem is talál vissza a gazdájához. Én is szólnék, még akkor is ha jó helye van a kutyusnak.
2011. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: szólj a tulajdonosoknak! Lehet tényleg nem is az övék, csak hasonlít. Az meg hogy a szomszédod kislánya szereti a kutyát, szerintem nem indok... Azt a kutyát mások nevelték fel, etették, itatták, szerették, és valószínűleg nagyon aggódnak érte. A kislánynak meg majd vesznek saját kutyát a szülei. Ez így fair!
2011. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

15:28-as vagyok ismét, csak most láttam hogy megadtál egy linket.

A hirdetésben nagyon úgy tűnik, hogy szerető gazdijai vannak, a képek is erről árulkodnak, és a jutalom is. Az egy kicsit furi, hogy már 2009. decemberében eltűnt, de ezzel magyarázható a nagy távolság. Az biztos, hogyha ő az, akkor egy igazi túlélővel van dolgotok. Mindenképpen szóljatok a gazdinak, biztos nagy lesz az öröm. A szomszéd kislány pedig kaphat kiskutyát, amit pici korától nevelgethet.

2011. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is most vettem észre, hogy már egy éve eltűnt, azthittem 2010 szilveszterén tűnt el. Az én kutyám is eltűnt már, egy hétig nem láttam, ezért átérzem ezt. Csak kicsit félek, hogy mi lesz a szomszéd reakciója. Lehet, hogy ezután ősellenségek leszünk... Na mindegy ezen is túl kell esni.
2011. jan. 7. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
A képen látható kutya kölyök. Ha egy éve tűnt el, ma már felnőtt.Az pedig egy kutyán látszik, hogy növésben lévő, vagy felnőtt-e.
2011. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A képen az életkorhoz 8 év van írva...
2011. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De nem biztos, hogy a képen 8 éves!

Egyébként sokszor csak hasonlít, és nem 100%, hogy ő az akit keresnek. Amint találkozik a gazdival biztos látszik rajta, hogy az övéké-e vagy sem. A szomszédok nem tudom mennyire állatbarátok, de gondolom, hogy igen, ha már befogadták, és akkor együtt éreznek azzal, aki keresi elveszett kutyusát, és örömmel visszaadják.

Majd írjál légyszi, hogy hogy alakult..., remélem happy end.

2011. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!