Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy háztartásban hány kutyát...

Egy háztartásban hány kutyát lehet tartani?

Figyelt kérdés
törvényesen
2011. jan. 8. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A kutyatartási törvény nem szabályozza ezt, viszont a város rendeleteiben valószínűleg benne van. Az átlag az, hogy 3 kutyát lehet tartani + a kölykeiket. De ha van engedélyed, pl ha tenyésztő vagy, vagy ilyesmi, akkor többet is. De engedély nélkül én úgy tudom 3 kutyát lehet tartani. Kérdezz utána a helyi önkormányzatnál az ebtartási rendeleteikről, az a biztos!
2011. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kettő kutyát lehet tartani(lehet változott), de egyszerű a dolgod, csak felmész a helyi önkormányzatod honlapjára, és megkapod a választ!


Ugyanis ezt helyi önkormányzati rendelet szabályozza!

2011. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az ebtörvénybe az van hogy kettőt lehet tartani de ha én hármat akarok és nem tenyésztő vagyok akkor engedélyt kérjek vagy nem lehet több kutyám?
2011. jan. 8. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:

milyen ebtörvény? :O


a jegyzőt/önkormányzatot kell megkérdezni. Bp-en kerületenként is más lehet!

2011. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hell-ikon ***** válasza:

Ahogy írták már előttem, a helyi ebrendeletet kéne megnézni,mert városonként ill. BP. illetően kerületenként változó a szabályozás.


Arról már nem is beszélve, ha társas v. panelházban laktok, akkor a házirendet (v. mi a szöszt) is érdemes elolvasni, mert abban is lehetnek külön kutyatartásra vonatkozó szabályok.

2011. jan. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából ezt senki nem ellenőrzi, hogy te hány kutyát tartasz. :)


Csak a saját példámat írom le.


Itt nálunk bevezették, hogy 3 (!) kutya lehet maximum. Hát... úgy éreztem, hogy jogom van eldönteni, hogy hány kutyát tartok a kertembe, házamba. Nálunk 4 kutya van, mindegyiket a helyi állatorvoshoz viszem, aki számot is tart arról, hogy hányan vannak, és még sincs belőle gond.


A szomszédainkat nem érdekli.


Igazából ha a szomszédot nem zavarja, akkor semmi akadálya annak, hogy komplett falkád legyen. :D

2011. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Ez max. félig-meddig lehet csak igaz.


Nálunk (Szeged) azért néha-néha megjelennek az önkormányzat emberei ellenőrzés céljából.

Mondjuk olyan 2-3 évente 1x.

2011. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hell-ikon ***** válasza:

Arról a helyzetről már nem is beszélve, ha esetlegesen egy rossz akaród valamiért bejelent...:S


Ilyesmire is volt már példa.

Kertvárosi övezetben lakunk, ide költözött néhány új szomszéd, akik kutya ugatásért meg kakas kukorékolásért tettek bejelentést néhány itt lakó ellen. (Eredménytelenül persze.)

Egyik sem volt zavaró mértékű, csak ők nem szokták meg ott, ahonnan ide szabadultak. Hozzáteszem, hogy egyébként a hét, hét napjából jó ha 2-őt itt tartózkodnak, mióta ide ette őket a fene.

2011. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!