Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon érdemes-e kutyát tartani...

Vajon érdemes-e kutyát tartani annak, aki teljes munkaidőben dolgozik,8 óra + 1-2 óra utazás, és egyedül van a háztartásban?

Figyelt kérdés
Nem mint ha most rögtön tervezném, mert panelba amúgy se, meg így is vannak papagájaim, ők elég teret lefoglalnak, de ha a későbbiekben úgy alakulna, hogy saját lakásom jobb elosztású esetleg kertes családi ház lenne (nem házrész, hanem önálló), szeretnék majd kutyát, de valószínűleg egy darabig még én is függni fogok munkarendben a munkáltatóktól, és a teljes munkaidőtől, és vajon érdemes-e egyáltalán kutyában gondolkodnom. A madarakkal nincs ilyen gond, az ő életritmusuk független az én napirendemtől, illetve tudják, mikor megyek, mikor jövök, mikor lehet játszani, stb, de őket ugye nem kell sétálni vinni, és az eléjük rakott étel-víz egész napra elegendő.
2010. szept. 3. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
hat en suliba járok es 7-tol 3,4-ig szoktam a suliban lenni.es addig a kutyusaim othon vannak szerintem nem gond.azt megszokja
2010. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A szomszédnak is van 1 kutyája és ugat egyfolytába egész nap és éjjel mert pásztorkutyája van és nem viszik el sétálni meg nem foglalkoznak vele semmit ezért unatkozik és ugat, ugat a semmire is. Nem értem, hogy azt se tudják egyesek, hogy milyen fajta a kutya (nyugodt, terelő, harcias,...) de legyen aztán majd lesz valami... A másik szomszédnak is van egy kutyája és naponta egyszer kap enni meg kap egy kis vizet és ennyi , mindenki megy dolgozni és szerencsétlen kutya ott szomorog egész nap.
2010. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem így nem jó a kutyának, mert igényli a gazdája társaságát, és ha jól értettem, napi 9-10 órát egyedül lenne. Esetleg úgy, hogy két kutyát vegyél, akkor nem lennének egyedül, de ezt csak akkor, ha elég nagy hely lenne a két kutyának.
2010. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen azért nem a semmibe lenne, napi 2 séta (munka előtt meg utána este) meglenne + hétvégén több. Csak a hétköznapok elég korlátozottak lehetőségek terén. Sajnos ahhoz, hogy saját főnököm legyek, sok pénzre van szükség.
2010. szept. 3. 19:16
 5/9 A kérdező kommentje:
19:15 - Panelba nem véletlenül nem akarok. :-)
2010. szept. 3. 19:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Megértem,hogy szeretnél kutyát-a legjobb társ,amit valaha is,,feltaláltak".Ha később csakugyan sikerülne kertesbe költözni,ne foszd meg magat attól a sok örömtől,amit a kutyatartás jelent.A kutyus kiválasztásánál viszont vedd figyelembe mindenképp a nemét,korát,és fajtáját-utóbbi kettőt mindenképpen.Egy kölyökkutya rengeteg törődést és figyelmet(sőt,hozzáértést)igényel ahhoz,hogy később jól szocializált kutya váljon belőle.Ha úgy érzed,hogy ezt nem tudnád neki biztosítani,inkább két-három éves vagy idősebb kutyust keress,aki már nem feltétlenül szedi szét a házat,ha magára marad(persze,ez igazán csak az idősebbekre jellemző)és már túlvan az alap szocializáción.Nagyon jó lehetőség erre a menhely,ahol gyakorlatilag bármilyen jellemű és korú kutya megtalálható.Ha viszont fajtatisztát szeretnél,érdemes kicsit megismerni a fajta múltját,és hogy mire is használták tulajdonképpen-egy juhászkutya,egy border collie vagy egy örökmozgó terrier nem biztos,hogy elviseli a közel tíz órás távollétedet.Vannak nyugodtabb vérmérsékletű fajták,sőt kifejezetten olyanok is,amelyek nem szeretnek játszani,így nem kell attól tartani,hogy mire hazaérsz,a ház darabokban lesz...Ahogy tudsz,vágj bele mindenképp,és keresgélj eleget,hogy megtaláld a neked megfelelő,számodra tökéletes kutyát.Előre is sok sikert kívánok hozzá:)
2010. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel díszmadártenyésztő vagyok és maradok is, mindenképp az is szempont lesz, hogy a madaraimmal is jól kijöjjön.
2010. szept. 3. 20:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne érdemes? Attól függ, hogy munka után mennyit foglalkozik vele
2010. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyedülállóként, rendes 8 órás munka mellett, kis lakásban élek együtt egy nem is kis termetű ebbel. Köszöni a kutyus, nagyon jól van. Munka előtt egy nagyobb séta, hazamegyek egy óriási séta és este még egy nagyon pici séta. Szerintem nyugodtan lehet ilyen körülmények között is kutyát tartani. Menhelyről hoztam el és szerintem még így is sokkal jobb dolga van, mintha egy menhelyen lenne bezárva egy kis kennelbe és alig foglalkoznának vele.

Ha elköltözöl, főleg ha kertes házba, tényleg ne foszd meg magad ettől az élménytől :)

2010. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!