Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örök vita, ti hogy látjátok?

Örök vita, ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Magyar Rövidszőrű Vizsla vadász, munka kutya. Még is sokan mondják hogy nem lehet kinti kutyának tartani, a rövid szőre miatt. Mi az igazság? Hogy kell a vizslát tartani?
2011. jan. 8. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet kint tartani a rövid szőre miatt. Az egy dolog, hogy munkakutya, intenzív mozgás közben nem fázik, de ha egyedül van a kertben, akkor nem mozog és bármily hihetetlen is fázni fog.

Aki nem akarja beengedni a kutyát a házba, az ne vizslát válasszon vagy oldja meg legalább a garázsban/kazánházban való elhelyezését.

2011. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Erre nem mondanám, hogy örök vita.
2011. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem mindegy, milyen fajta a kutya, ha lakasba van szoktatva kolyokkoratol, akkor fazni fog kint, ha a kertben nevelkedett, akkor nem.
2011. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt rövidszőrű vizslánk, és úgy volt megoldva a helye hogy bármikor bejöhessen a lakásba, de esze ágában nem volt. Szinte mindig kinn volt, esetleg ha már nagyon minuszok voltak vagy eső stb akkor jött be. Úgyhogy én nem zárkóznék el ennyire a dologtól.
2011. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán való kinti kutyának, ha a szőrét nézzük. Minden más szempontból kinti kutyának tartom.


Egyik ismerősömnek van 3 magyar vizslája, kint tartják őket szigetelt kutyaházban, de nagyon szívesen bejönnének éjszakára. Többször láttam már őket reszketni, az egyiknek súlyos izületi problémái vannak, ami nagy valószínűséggel a hidegnek is köszönhető.

2011. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan lehet kint tartani. Nekem is van, és kint van. Egyes példányok fázósabbak, de ha valaki nem teheti meg, hogy egész nap bent tartsa, vagy esetleg vadászaton is használni akarja, akkor csak rosszat tesz vele, ha néha-néha ("amikor hidegebb van" kijelentéssel) beengedi a házba.


Nekem is vizsláim vannak, mindkét szőrváltoztaban. Ha a vizsla kint van tartva, megfelelő körülmények között és megfelelően van táplálva, akkor nem árt meg neki a hideg. Kialakul a megfelelő szőrzet, a teste fokozatosan felkészül a hidegre. Öreg kutya pedig más fajtában is izületes.


Viszont ha bent tartják, vagy éjszakára beviszik, ne adj isten lakásban tartott kutyával akar valaki vadászatra járni, akkor az megviseli a szervezetét, az izületeit.


Évek óta vadászom magyar vizslával. És csak kölyök korban (szocializáció miatt), beteg, vagy öreg kutyáim lakhatnak bent velünk. De ez nem időjárásfüggő.

2011. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MME ***** válasza:

Van nálam egy két-háromcentis bundájú kutya, elég gyatra szőrminőséggel (más szóval, nem túl gyapjas), de semmi baja azzal, hogy kint van, eszébe se jut bejönni. Nyitva áll nekik a garázs és a kazán, ahol van egy fűtőtest, mellette fekhellyel, de inkább itt van a teraszon, ahol szinte nulla védelme van széltől, csapadéktól, és odabújik a kutyámhoz. Pedig a menhelyen meleg helyen volt jó ideig, tehát pont a felkészülés maradt el a fokozódó hidegre. És a tök szuper, vastagon szigetelt kutyaház is érintetlen, amit eléggé sajnálok :/

Szerintem csakis szoktatás kérdése.


De azt azért hozzáteszem, hogy a vizsla nem az udvarban fogja magát lemozogni, arról neked kell gondoskodnod, tehát ezzel nem függ össze a mozgásigény. És mint munkakutya, felkötheted a gatyád :) De erről a vizslások tudnak neked mesélni. A kutyáknak van néhány vizslás pajtásuk, akiket rendszeresen az utcáról gyűjtünk össze, tehát az udvar és a labdázás csekélyke előnyt ad ahhoz képest, hogy mekkora ezekben a kutyákban az energia, a tettvágy. Innentől a te döntésed. Én kinti tartás-párti vagyok, de inkább úgy fogalmaznék, hogy fordítva, én "költözök ki" hozzájuk. Már fel se tűnik a -12 fok.

2011. jan. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem vinném be. Elég nagy kutya. Az egyik ismerősömnél is vizsla van, eléggé el van kényeztetve, végig bent volt a házban, de olyanokat csinált, hogy ahogy állt a konyhaajtóban, és csóválta a farkát, abban a sugárban leverte a vakolatot... Igen ám, de amikor kisbabájuk születtet, akkor a kutyus ki kényszerült az udvarra. Azóta fázik mint az ázott veréb.

Régen sem engedték be a kutyákat, és mégis megvoltak kint.

2011. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kitalálták már a hőszigetelt kutyaházat...
2011. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk kint volt...A kutyaházba pléd, ruha stb...h melegen tartsa + a nyílás előtt egy vastag pléd fel van csavarozva nálunk, télen a kutyák házánál így semmi gond sincs ha kint van tartva....
2011. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!