Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tudná megmondani, miért...

Ki tudná megmondani, miért acsarkodnak egymással a kutyák?

Figyelt kérdés
Sokszor megfigyeltem már, hogy ha kint, a nyílt utcán megy egy kutya, és egy kutyás házhoz ér, minden előzmény nélkül elkezdenek egymással acsarkodni (úgy ugatnak-hörögnek-morognak egymásra, hogy az ember szinte megsüketül), és érdekes módon minden esetben a kinti kutya a kezdeményező, vagyis szó szerint beleköt a kerítésen belül lévő másik kutyába, függetlenül attól, hogy a két kutya között mekkora a nagyságbeli különbség. Azt megérteném, ha a benti kutya lenne a kezdeményező fél, hiszen ő a territóriumát félti, de miért PONT a kinti kutya a kezdeményező?
2011. jan. 9. 06:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért mert nem lett tanítva, szocializálva. Meglát egy kutyát és beleköt. Itt nem a területét védi a kint eb.

Nálunk a nem rég sittről kihozott nj. ilyen. Amikor sétálunk ( hosszú pórázon ) akkor a kerítésen belüli kutyáknak neki akar esni. Csak hát én nem engedem, és befenyítem. :-D

2011. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!