Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ránézésre megmondan...

Hogy lehet ránézésre megmondani egy kutya pontos súlyát?

Figyelt kérdés

Anyukám elvitte a westinket dokihoz. A doki ránézett, azt mondta 10 kiló alatt van, elég neki 1 féreghajtó tabletta.


Szeptemberben elvittem a beagle-met (megmértem, 15 kg, szuka létére) ugyanehhez a dokihoz. ránézett, azt mondta, hogy 10 kiló alatt van. Mondtam neki, hogy 15kiló, reggel megmértem. Akkor 2 tablettát adott.


Hogy lehet csak saccolva megmondani a súlyát? Ha a kutyám nem 10 kg, hanem 11 akkor 2 féreghajtó kell neki. Ahelyett, hogy a doki megmérné vagy a gazditól kérdezné,ő a hasára üt, és mond egy számot. Nem gáz ez egy kicsit?


2009. dec. 17. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De, nem is kicsit. Ez ilyen "pontleszarom" feeling. Vagy az orvos lusta, vagy tudja, hogy ±3-5kg nem számít.
2009. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van nála mérleg, csak nehezére esik megkérni a gazdit, hogy rakja át a mérlegre. És ha fogkövét akarom leszedetni? Ahhoz el kell altatni, nem? És ilyen fontos tudni az állat PONTOS súlyát.
2009. dec. 17. 11:01
 3/8 anonim ***** válasza:
A leszarom-dokit épp úgy le kell cserélni, mint a futószalag-dokit. Ilyen emberben nem tudnék megbízni egy percig se.
2009. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

H afontos lenne, megmérné. Szerinted 9,8 kilósnak 1 tabletta, de 10,2 kg-osnak kettő? Az csak olyan hozzávetőleges érték. Nem akarták azt írni, hogy kicsi-közepes-nagy, mert akkor azt kérdezgetnéd, mettől kicsi. A tied határeset a kicsi és a közepes kutya közt, 1-2 tablettát kap. Míg a dán dog 3-at.

Gondolom, a doki ránézésből látja, hogy mekkora a kutya. Nem kell neki számszerűsíteni. Saját maga számára minek? Még ha folyadék lenne! De a tablettát most nem fogja elhatodolni pl. Nem analóg, digitális az ugrás.

2009. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, egy kis "faluban" ahol 1 doki van, könnyű azt mondani, hogy "le kell cserélni".

Jó, viccet félretéve, a városban 2 doki rendel. Egyik reggel, másik délután. És ennyi. Ha csak délelőtt érnek rá az emberek, mert délutánosok, akkor egyik doki kilőve. Ha meg házhoz hívják, plusz 5000.

2009. dec. 17. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nincs nagyobb választék nálatok állatorvosból, de nem írtad, hogy kis faluban vagytok, a válaszom ehhez volt méretezve.


Nekem 12 kilós a kutyám, mégis két tablettát kap. Nem méri meg az orvos, hanem megkérdezi tőlem, hogy hány kilós a kutya.

2009. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha tőlem is megkérdezné, nem lenne gond vele. Mindig megmérem, mielőtt dokihoz megyünk.
2009. dec. 17. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom max. 3-4 kg eltéréssel mondani egy kutya súlyát, mert olyan helyen dolgoztam. A csontozat súlya lehet némileg változtató tényező. A doki nem tévedett sokat és elég lett volna az egy tabletta is, hidd el.


Ettől még nem lesz rossz doki.


Az altatáshoz meg lemérte volna, mert azt nagyon pontosan kell tudni.

2009. dec. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!