Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lenne jobb a kutyának?

Hogy lenne jobb a kutyának?

Figyelt kérdés
1 éves 8 hónapos németjuhász szuka kutyáról van szó.Eddig kertes házban volt,mindenhova vittük magunkkal,kirándulástól elkezdve,ismerősökhőz,mindenhova.Tömbházban is szokva van,szobatiszta(pár hónapig velünk volt egy másik városban,egyetem miatt). Jobb lehetőség adódott külföldön és otthon kellett hagyjuk.A testvéremék vigyáztak rá mostanáig(3 hónapig).Elmondásaik alapján nagyon keres minket.Úgy néz ki,hogy végre sikerült elintézni,hogy elhozhatnánk.Csakhogy itt tömbházban lenne velünk,és áprilistől reggel 8-tól délután 5-ig egyedül lenne.Addig szinte egész nap vele tudnánk lenni.Ami mozgást tudnánk neki április után biztositani,az reggel kb. háromnegyed óra séta,futtatás(imád labdát apportirozni),meló után pedig kb.2 óra.A hétvégék pedig csak az övé lennének.A húgomékat is nagyon szereti,csakhogy mi neveltük,velünk volt örökké.Hogy lenne jobb neki,otthon a kertben,vagy velünk itt tömbházban?Séta otthon is csak hétvégeken van amióta eljöttünk.Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 9. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vihetitek lakásba, nem lesz semmi probléma. Mások is dolgoznak/tanulnak és nem tudnak egész napa kutyával lenni. Ennyi mozgás bőven elég lesz neki, még jobban fogja magát érezni nálatok, mert a lakásban sokkal többet lehet veletek. Mivel volt már tömbházban tartva, biztos láttad, hogy viselkedik, jól érzi-e magát. Én a helyedben biztosan hoznám a kutyust.
2011. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval, Ti vagytok a gazdái, vidd magaddal!
2011. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is egyet értek,neki is jobb ha veletek van:)
2011. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Nagyon nyugodt a lakásban,de általában mindenütt,volt úgy,hogy az autóban kellett hagyjuk pár órára,de semmi hiszti nem volt,lefeküdt és aludt.Nem ugatós,de parancsra ugat is és parancsra el is hallgat.Fegyelmezett kutyu ő,csendőr barátok segitettek a kiképzésében.
2011. jan. 9. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Vigyétek csak magatokkal, neki is sokkal jobb lenne így. :)
2011. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsétek van, hogy ilyen nyugodt kutyátok van.Szerintem nem lesz vele gond .
2011. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyugodt,mert rengeteg ingert kapott kölyökkora óta.Csónakhoz szoktattuk,vonatállomásra vittük(a fékező szerelvény elég ingerdús),autó,vizimádó,gyerekszerető.Amúgy örző-védő kiképzésben is részesült,ennek egyik alapfeltétele,legalábbis a csendőrség tanitásai szerint az,hogy a kutya megszokja és tudja,hogy egy gyerek nem veszély,még ha hangosak is néha :).A szilveszteri "lövöldözéseket" is nagyon kiegyensúlyozottan viseli.Itt olvasgattam,hogy az öv-t csak 1 és fél év után érdemes elkezdeni,addig vaditás.Mi már 6 hónaposan elkezdtük,igaz inkább játék volt,sőt,csakis játék volt,de(lehet hogy csak szerencsénk volt ?) nem vadúlt be,nem agressziv,sőt nagyon is nyugis.Igaz mindent szakember irányitott.

Nyugodt-an én azt értem,hogy jó idegzetű,de ettől eltekintve nagyon pörgös kutyus,tehát le kell fárasztani rendesen.

2011. jan. 9. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!