Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a kutyasulis...

Mi a különbség a kutyasulis tanfolyam és a sima képzés között? Hogy lehetnek ekkora különbségek árban?

Figyelt kérdés
PL. a tanfolyam 50 ezer, a képzés 5 ezer/ hónap
2011. jan. 9. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
És ahol ez van, ott mit jelent a "képzés"?
2011. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A "szokásos" gyakorlatok. Ül, fekszik, helyben maradás, behívás, öv.


De nem egy helyen volt a tanfolyam és a "képzés". Telefonáltam pár helyre és ők használták ezeket a szavakat. Elmondták, hogy miről is szól a dolog.


Az elmondottak alapján nem sok különbséget látok a két dolog között, az árakat leszámítva. Ezért nem is értem az egészet...

2011. jan. 9. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy tanfolyamon van egy összeszokott csoport, akik nagyjából egy szintről indulnak, és egy cél felé mennek, tanfolyami menterend szerint, aminek a végén valószínűleg vizsgát is tesztek. Egy kiképző foglalkozik a csapattal végig, és egy kézbentartható kutyával jössz el a végén. Ahol havidíj van, és bárki bármikor csatlakozhat, ott nem fog olyan gyorsan menni a tanulás, mert mindenki más szinten van, nem egy feladat típust gyakoroltok, és veséztek ki, hanem mindenki gyakorol valamit, sokszor hétről hétre más kiképzők vannak, jön egy kezdő, vissza kell térni az elejéhez, a profibbak unatkoznak, a kezdők lemaradnak, stb. Lehet, hogy annyi ideig kell odajárni ugyanazért az eredményért, hogy kifizetsz annyit összességében, mintha egy tanfolyamra jártál volna.

Én a tanfolyamos rendszerben hiszek, de gondolom mindenki mást gondol erről.

2011. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sarkítva....

A tanfolyam meghatározott idejű, egyben kérik az árát. A másik fajta kiképzésnél nincs határozott idő.Létezik általában bérlet is azoknak, akik nem tudnak minden foglalkozáson részt venni.Sok iskolában van kezdő csoport és ahogyan alakul a kutya, feljebb léphet másik szinten dolgozókhoz.

2011. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez azért attól is függ , hogy hogyan zajlik a kiképzés menete.Nálunk 2 kiképző van , és külön-külön foglalkoznak a kutyákkal , így mindegy hogy ki mikor csatlakozik be.És ha van egy problémásabb kutya (mondjuk szocializálatlan), akkor csoportban dolgozunk.Nekem meg pont a tanfolyamos rendszer nem jön be.
2011. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük, hogy két tanfolyamot kell elvégezned azért, hogy utána a harmadik végén BH vizsgát tehetsz, én azt mondom lehúzás. Lesz a vizsgád 150 e ft-ban. Egy sima iskolába, ahol van ovi, kezdő, középhaladó, haladó csoport, ezért a pénzért másfél évig jársz suliba, ugyanugy heti 3 alkalommal. Ugyanolyan szocializált, és okos kutyád lesz. Nálunk az ovis csoportból, mire átkerülnek a kutyusok a kezdő csoportba, már behivhatók bármilyen játék közepette, ülnek, fekszenek, és szépen jönnek láb mellett pórázon. Mindezt játék közben tanulják.
2011. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Számolgatni nem érdemes egyik fajta iskolánál sem.

Én először több, mint 30 éve iratkoztam be egy iskolába. Azóta járok:))


Az iskolába járók közül is a legtöbb csak annak örül, ha látja, hogy változik a kutyája. A vizsga csak hab a tortán.

Az iskolázás egy életforma. Úgy kezdődik, hogy gond van a kutyával általában. Kivéve, ha valaki kimondottan egy bizonyos sportot akar csinálni.

És az is, aki később elmarad, azért nem azt nézi, mikor lesz vizsgája, hanem úgy érzi, már a segítséget megkapta ahhoz, hogy képes legyen együtt élni a kutyájával és megoldani, ha valamivel gond van.

Az iskoláknak pedig alapból erről kell szólnia.

2011. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
BP-en olyan sok kutyaiskola van, hogy mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt, mind anyagilag, mind minőségben, mind módszerben. (Persze ami anyagilag megfelel, az nem biztos, hogy minőségben is.) Ahogy látom, BP-en minden drágább, mint vidéken. Nálunk vidéken 30e volt egy tanfolyam, ami 7 hétvége + egy gyakorló óra hétköznap + vizsga. Ez óradíjra leosztva nem is olyan vészes, de tény, hogy van olcsóbb is. Viszont 2 tanfolyam után már havidíjas rendszerben lehet tovább járni, ami csak 5000 forint és ebben 2-2,5 óra van hetente. Van nyomkövetés, örző-védő és választhatunk ügyességi vagy engedelmes ágazat között, attól függően, hogy miből szeretnénk legközelebb vizsgázni, a végén pedig szabad pályahasználat. Nekem tetszik a tanfolyami rendszer.
2011. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!