Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom egyenlőre csak fél...

Kutyusom egyenlőre csak fél éves, de sokan azt mondják, hogy mielőtt ivartalanítom (tervezem), jó lenne, ha egyszer szülne, ezzel is elkerülve bizonyos betegségeket. (? )

Figyelt kérdés
Én csak azért félek az egésztől, mert nem akarok ráerőltetni a kutyámra valami olyan dolgot, amit nem szeretne...persze tudom, hogy ez nem így működik...
2011. jan. 9. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Tévhit, hogy a kutyáknak ivartalanítás előtt legalább egyszer le kell ellenie. A kutyának a szexuális kapcsolat nem élvezet, mint az embernek, kifejezetten fáj nekik, így az ellés sem a legközkedveltebb tennivalójuk. Kérlek, ne ellesd a kutyádat, törzskönyv nélküli kölyköket fog a világra hozni, akik ki tudja hol landolnak a mai világban..


Szépen ivartalaníttasd, az lesz neki a legjobb, és ezzel kíméled meg egy csomó betegségtől. Az ellés semmilyen betegségtől nem kíméli meg a kutyádat, sőt még fájdalom is neki..

2011. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem annó jó pár éve azt mondták ha (akár ivartalanítás előtt is) egyszer szül akkor tovább él,akkor mi ellettük,és immár 9-éves,és semmi baja...

És macskáknál egyik ismerősömnek meg az orvos mondta hogy a macska is szüljön egyszer,bár nem tudom ennek mennyi köze a kutyákhoz!

2011. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Állatorvosnál dolgoztam pár évig. A doki is azt tanácsolta akik hobbyból tartanak kutyát, hogy NE ellessék ha nem tenyészállat. A betegségeket az ivartalanítással lehet megelőzni. Az ellésnél számtalan komplikációk lehetnek,és könnyen rámegy az anya kutya.

Ha eljött az idelye ivartalanítsd.

Minden jót!

2011. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ideje
2011. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hatalmas nagy butaság! Egyáltalán nem kell szülnie. Azzal óvod meg a későbbi betegségektől, ha ivartalaníttatod.

[link]

2011. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

NE dőlj be ennek a régi hülye babonának!

Annyi alapja van,mint például annak,hogy forró ételtől veszettséget kap a kutya,tehát 0!


Az én előző két kutyám ivartalanítva volt,sosem párosodtak.Egyik 15,másik 17 évig élt.

Azoknak a barmoknak,akik az egyszeri elletést javasolják,oda kéne tenni az így feleslegesen született almokat az ajtajukba,gondoskodjanak róluk ők.

2011. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, műttesd meg nyugodtan minél előbb.
2011. jan. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!