Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz, ha ivartalanítom a...

Mi lesz, ha ivartalanítom a szukámat?

Figyelt kérdés

A szuka kutyámat ivartalanítani szeretném, de vannak róla kérdéseim.(Légyszíves ne írjatok olyan válaszokat, hogy a Google a barátod, mert a Google-t én is tudom használni, de én most tapasztalt gazdikat kérdezek vagy legalábbis olyant, aki nem ír ilyen választ.)

Szóval, ha ivartalanítom, akkor:


-ugyanúgy fog tüzelni vagy akkor nem?

-milyen időpontot ajánlotok? (megvárjam az első tüzelést vagy ne, 6 hónapos kor előtt?)

-befolyásolja ez a további életét (pl.: máshogy reagál egyes dolgokra)


Légyszíves, írjátok meg, hogy nektek milyen tapasztalataitok voltak/vannak.

Előre is köszönöm!


2011. aug. 13. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Ha megvárod az első tüzelést, jobban kifejlődik. Ebben az állatorvosok sem értenek egyet, hogy előtte, vagy utána. Van, aki ezt ajánlja, van, aki azt.

Egy kicsit nagyobb lesz így a kutyád, és hízékony. Erre figyelned kell majd.

Most már eltávolítják a méhet, és a petefészket a rákveszély miatt, tehát nem fog tüzelni.

2011. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi!

és egyébként a tejmirigy-gyulladással mi a helyzet és az efféle dolgokkal?

2011. aug. 13. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vegyék ki nem csak a méhét, hanem a petefészkeket is. Mi egy éves korig vártunk a kutyusommal, így ő már elérte felnőttkori méretét és súlyát addigra.

A viselkedése semmit nem változott, ugyanolyan tündér, mint volt.

Nem lett hízékonyabb (pedig retriever a lelkem).

A korai ivartalanításról én csak annyit hallottam, hogy az ivarérés előtt műtött kutyák valamivel nagyobbra nőnek. :)


Egy hét alatt túl voltunk a nehezén.

Amellett, hogy semmiképp nem lesz nem kívánt szaporulat, nem lesz emlődaganata, és méhgyulladása sem, nem beszélve az álvemhességről. :)

2011. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 16. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!