Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam egy két hónapos...

Tegnap kaptam egy két hónapos sharpei kutyát. Van valami, amire igazán oda kell figyelni erre a kutyafajtánál? a válaszokat köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztője tud a legjobban tanácsot adni, hiszen ő ismeri a vonalának a sajátosságait.
2011. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egy piacon lett vásárolva, még törzskönyve sincs.

Arra lettem volna kiváncsi, hogy ha esetleg van valakinek ilyen kutyája, akkor talán meg tudja mondani, hogy igényel esetleg valami mást.

2011. jan. 10. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1-2 képet rakhatnál fel róla a kedvenc kutyám.

Köszi.

2011. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

shar-pei.lap.hu

2011. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A tenyésztésből és ráncosságból fakadóan sokszor jelentkezik a shar-pei-eknél az Entropium betegség. A betegség felléptekor az alsó és felső szemhéj külső része befordul és a kiskutya szempillái illetve szemhéja a szaruhártyát súrolják, ami a szem károsodáshoz, akár műtét szükségességéhez is vezethet. Gyakori a szemhéj felöltése, vagy ez bőrdarab való kivágása.

Sokszor előfordulnak shar-pei-eknél a bőrelváltozások, ez sokszor immun-gyengeség jele. Odafigyelést és gondozást igényel."

Ezt érdemes elolvasni.

Valamint nagyon fontos, pláne neked, mint írtad h piacról lett vásárolva, hogy gyakran a szaporítóknak az a lényeg, hogy minél ráncosabb legyen. Ebből adódóan sok kölyköt meg kell műteni, mert nem lát rendesen. A bőre elég kényes, sőt nagyon. Csak udvaron nem tartható, a szőre miatt. Elég lusta eb, nagyon családcentrikus. Viszont, ha google-ba beírod, millió leírást találsz róla, nekem nem volt még ilyen kutyám, ezért ennyit tudok írni, amit másoknál tapasztaltam.

2011. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Különösen fontos a ráncos,extra ráncos kutyák szőrének tisztántartása. Mindenképpen vidd el orvoshoz,hogy megtudd milyen oltásokra van szüksége!Ez most a legfontosabb, s az orvos is tanácsokkal fog majd ellátni. a shar pei-ek szeme a legérzékenyebb, s sajnos sok esetben egy kis gyulladás is műtétettel párosul.

Ne rakj ki tul sok tápot, mivel a kiskutyák az eléjük rakott ételt mind bepuszilják mérték nélkül. Sok sikert a kutyushoz!

2011. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon ráncos, a redőket is tisztán kell tartani. Sajnos ennél a fajtánál is jelen van a csípő rendellenesség. Sok hajlamos az ételallergiára is.Egy jó orvos akkor is kincs, ha gond nélkül éli le az életét veletek.
2011. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnos nincs róla még képem. De ha beírod a keresőbe a fajta nevét, egyből kijön egy nagyobbacska kép, és ugyanolyan az enyém is.
2011. jan. 10. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos szaporítótól vetted,ezzel azt segíted,hogy továbbra is hozzon le almokat.Mivel fogalmad nincs az ősökről,nem tudod,milyen öröklött betegségeket hozott a kutyád.

Ez a fajta hajlamos bőrproblémára,táplálkozási problémákra több más mellett,valamit idegrendszeri gondokra.

A kutya biztosan édes,de valószínűleg nem jártál jól vele anyagilag,és bőven a zsebedbe nyúlhatsz majd az állatorvosnál.

2011. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sharpom van. A redőit még az életben nem kellett takarítanom. Egészséges bőrű, szőrű kutyának ez nem kell. Viszont az egészséges szintet nem magától éri el. Neked kell elősegítened megfelelő táplálással és vitaminokkal. Nem olcsó a tartása, sőt.

Az enyém jelenleg algás vitamint, multivitamint és bérescseppet kap, kúraszerűen, emellett lazacos táppal etetek. Gyakran kérdezik, hogy mit csinálok a kutyával, hogy ilyen fényes a szőre. Semmit extrát, csak nem etetem a "gazdaságos" táppal, és nem teszek rá magas ívben, hogy mire van szüksége a szervezetének és semmi szín alatt nem kockáztatok csirkelisztes tápokat, lehet az bármilyen prémium minőség.

A fültisztaság nagyon fontos náluk. Leginkább azt ajánlanám, hogy heti 1x mindenképpen mosd ki a fülét minimum (ha 2x teszed sem csinálsz rosszat). Én Otodin párti vagyok, de állatorvosa válogatja, hogy mit is javasol.

Sokat mozgatom, és kiskorától igyekszem minél több helyre vinni, minél több kutyával összeismertetni. A szocializáció náluk is, mint minden keményebb kutyafajtánál, létfontosságú. Akkor nem lesz belőle "vadállat", ha megfelelően szocializálod a legeslegelejétől. Vidd minél többet kutyák és emberek közé.

A szembetegséggel nem találkoztam az enyémnél, de nála a fejráncosság nagyon szerencsésen alakult, ezért nem is kellett felvarrni a szemét. Figyeld a szemét és látni fogod ha gáz van (befelé fordulnak a szempillák, nagyon könnyezik, bevörösödi a szeme, stb.).

Különben hatalmas jellemek, bár a különleges jellemük okozza majd a legtöbb fejtörést is neked. Állítólag mindenki megtalálja egyszer azt a kutyafajtát a sok szeretett között, ami számára örökké A KUTYA marad. Nekem a sharp ilyen.

Talán neked is ilyen lesz.

"To own a shar-pei is a privilage. To be own by a shar-pei is an honour."

2011. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!